Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Paweł Borys: wzrost PKB ma silne fundamenty, ale widać chmury na horyzoncie

 

 

Wzrost polskiej gospodarki ma silne fundamenty, ale widać też kilka chmur na horyzoncie - tak prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys skomentował w rozmowie z money.pl majowe wyliczenie GUS, z których wynika, że w pierwszym kwartale wzrost PKB wyniósł 5,1 proc.
Wśród fundamentów wymienił dobre dane dotyczące inwestycji i eksportu. Dodał, że w pierwszej połowie roku spodziewa się wzrostu inwestycji na poziomie ponad 10 proc.

Prezes PFR szacuje, że w drugiej połowie roku polska gospodarka nieco zwolni i rok zakończymy wzrostem PKB na poziomie 4,5 proc. Wśród przyczyn wymienia m.in. amerykańsko-chińską wojnę handlową i spodziewane dążenia USA do poprawy bilansu handlowego z Niemcami, co odbije się na innych partnerach Niemiec.

Borys komentował też wzrost ceny ropy i wzrost stóp procentowych w USA, wskazując, że ta druga tendencja ma w tej chwili większy wpływ na gospodarkę światową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
równowaga
2018-05-16 21:10
Krótkowzroczna polityka to droga do bez powrotu.Dobra polityka to polityka wyprzedzająco uderzeniowa ...
dsf
2018-05-15 22:38
a miało być tak dobrze.... ? Czyli koniunktura sie popsuje i wówczas co zrobi POPULIZM I SOCJALIZM (piS) - zacznie podwyższać podatki.....tak sądzę (już to robią).
Asterix
2018-05-15 14:39
Czy warto wejść w Inwestowanie z Hot forex?
Pokaż wszystkie komentarze (9)