Notowania

Roboty lekiem na rynek pracownika. "Firmy muszą inwestować, aby przetrwać"

- Firmy muszą inwestować w automatyzację i robotyzację, żeby przetrwać. Nie przyrasta liczba pracowników tak, jak kiedyś - mówi money.pl Tomasz Kosik z Emerson Automation Solutions. Na Europejskim Kongresie Gospodarczym przyznał, też że jest problem ze znalezieniem pracowników. - Trudno namówić młodych ludzi do pracy w przemyśle - dodał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Kaniewski REPORTER)

- Firmy muszą inwestować w automatyzację i robotyzację, żeby przetrwać. Nie przyrasta liczba pracowników tak, jak kiedyś - mówi money.pl Tomasz Kosik z Emerson Automation Solutions. Na Europejskim Kongresie Gospodarczym przyznał też, że jest problem ze znalezieniem pracowników. - Trudno namówić młodych ludzi do pracy w przemyśle - dodał.

- Jeśli chodzi o automatyzację procesów, to jesteśmy jako Polska mocno zaawansowani. Robotyzacja to jest następny cel - stwierdził Kosik.

Dodał, że nowoczesna technologia nie zabierze ludziom pracy, bo dziś chętnych do niej jest niewielu. - Zaczyna brakować specjalistów. Automatyka może wypełnić luki, które się przez to tworzą - tłumaczył. Dodał, że automatyka może otworzyć nowe pola produktywności.

Kosik pytany o to, czy Emerson miał problemy ze znalezieniem pracowników do swojego centrum badawczo-rozwojowego przyznał, że trudno dziś zachęcać do pracy w przemyśle młodych inżynierów.

- O pracowników trzeba się postarać, trzeba ich zachęcać - wyjaśniał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Tagi: ekg 2018, emerson, wiadomości, wideo, gospodarka, eec 2018, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2018

rwererwea dla kogo będzie to co wyprodukują skoro ludzie będą bez pracy

14-05-2018

aca szalomciekaw jestem czy roboty będą od nich kupowały,te ich ,,czosnkowe,, produkty

14-05-2018

dfw normalnych panstwach firmy bedą inwestowac w robotyke w panstwie pis wprowadzane są przepisy otwierające calkowicie rynek pracy dla całego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)