Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

13. emerytura i waloryzacja. Minister rodziny: dbamy o seniorów

135
Podziel się

Minister rodziny Marlena Maląg wychwala rząd za działania wspierające emerytów. Zapewnia, że "trzynastki" zostaną wypłacone już w kwietniu. Potwierdziła też, że od marca waloryzacja świadczeń sięgnie 3,56 proc.

Minister rodziny zachwala działania rządu dot. emerytów
Minister rodziny zachwala działania rządu dot. emerytów (East News)
bEhzUZmJ

Senatorowie nie chcą, aby trzynasta emerytura była wypłacana z Funduszu Solidarnościowego, dlatego projekt ustawy w tej sprawie trafi ponownie do Sejmu. Minister rodziny Marlena Maląg zapewnia, że mimo to ustawa zostanie przyjęta, a "trzynastki" będą wypłacane rokrocznie.

- Posłowie PiS i Zjednoczonej Prawicy odrzucą poprawkę Senatu. Emeryci dostaną "trzynastkę", czyli dodatkowe świadczenie, które będzie wypłacane rok w rok w kwietniu. Nie podlega ono zajęciom komorniczym, nie wlicza się do dochodu. Mamy dobrą sytuację gospodarczą i możemy się nią podzielić z emerytami. Świadczenie będzie realizowane, jak obiecaliśmy - zapewniła minister w radiowej Jedynce.

bEhzUZmL

- To nasza międzypokoleniowa solidarność, nasze podziękowanie. Do tego, co ważne, już dziś z całą pewnością możemy powiedzieć, że wskaźnik waloryzacji w tym roku to będzie 103,56 proc. - dodała.

Zobacz także: Obejrzyj: 500+ do zmiany? "Nie waloryzować, zostawić ten temat"

Minister nawiązała tym samym do waloryzacji rent i emerytur, która wejdzie w życie od marca. Zgodnie z założeniami rządu, przyjęto waloryzację kwotowo-procentowo. To oznacza, że najbiedniejsi dostaną podwyżkę w konkretnej kwocie, tj. 70 zł brutto, czyli ok. 57 zł na rękę.

bEhzUZmR

- Osoby, które pobierają emeryturę powyżej 1966 zł 29 gr będą miały waloryzację procentową. Ich emerytura wzrośnie o 3,56 proc. Pamiętaliśmy też o waloryzacji dla osób niesamodzielnych, które dostają dodatek 500 zł. Podnieśliśmy im próg dochodowy do 1700 zł, by nie stracili na waloryzacji - podkreśliła minister Maląg.

Na koniec rozmowy w radiowej Jedynce raz jeszcze dodała, że "trzynastki" nie są zagrożone, a seniorzy nic w tej sprawie nie muszą robić. - Trzynastki będą wypłacane bez żadnych dodatkowych wniosków. Dbamy, by państwo działało sprawnie, pieniądze będą wypłacone automatycznie. Emeryci dostaną 1200 zł brutto, czyli 986 zł na rękę - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhzUZnm
KOMENTARZE
(135)
Przyszły Kand...
11 miesięcy temu
Jaka to 13 emerutura? robienie z ludzi idiotów .Pokazują jak to oni dbają o seniorów dla tego wprowadzają porady lekarskie przez telefon. Udając że dbają o seniorów ponieważ są szczególnie narażeni ze względu na wiek .Ale jak mówi stare przysłowie to pieszczotami i kota można zagłaskać. Tak że tym dbaniem o seniorów i tą dobroć i dbanie nie jeden z seniorów padnie ale to wszystko dla dobra ojczyzny i ZUS-u. Bo emeryci będą potrzebni dopiero za 3 lat do wyborów samorządowych tak że piszcie co będziecie potrzebować a my Wam wzystko obiecamy.
ed
rok temu
jakie to dbanie o emerytów ?? dla chwytów propagandowych wycieracie sobie nimi tylko gęby nic więcej !! zniescie lepiej podatek od emerytur . co ? boicie się ,że na nagrody wam nie wystarczy ?
mark
rok temu
Pani minister musi tak mówić inaczej żegnaj ciepła posadko to wielka BANDA kłamców i oszustów.
bEhzUZnn
Krakus
rok temu
piszecie szumnie głupoty, to nie jest dla wielu 13 emerytura, dla mnie też bo musiałbym dostać 3.000 zł bo zapiera......na nią przez 50 lat, to jest jałmużna albo gorzej kiełbasa wyborcza...Ale na plewy mnie i wielu innych nie nabierzecie, mojego głosu z całą pewnością Adrian nie dostanie...
Nadir
rok temu
Ha HA HAA...i ci emeryci będą rodzić dzieci pani minister 500- upada przyrost naturalny w Polsce maleje a wy w emerytów ( wyborców ) wkładacie ....żenada a jak tam kłamczuszka rafalska czy znów odwróci kota ogonem i poopowiada bajki o 500 -
...
Następna strona