Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

13. emerytura. Pierwsze wypłaty już na koncie, będzie bogata majówka

Potwierdzają się informacje money.pl, pierwsza transza "trzynastek" wpłynęła już na konta beneficjentów. W sumie w poniedziałek i wtorek trzynasta emerytura trafi do ponad miliona emerytów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Pierwsza tura "trzynastek" już na kontach emerytów i rencistów

- Zakończyliśmy wysyłkę pierwszej transzy trzynastych emerytur - powiedział w poniedziałek w rozmowie z PAP rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Potwierdził tym samym informacje money.pl - jak informowaliśmy już 25 kwietnia, pierwsze pieniądze z ZUS-u wyszły już w czwartek.

- W ubiegłym tygodniu wyszły świadczenia na pocztę, a dziś przelewy bankowe. Oznacza to, że ostatecznie do wtorku 30 kwietnia pieniądze otrzyma 1 mln 40 tys. osób. Już dzisiaj duża część osób będzie je miała w swojej dyspozycji - powiedział Andrusiewicz.

Strajk nauczycieli przybiera formę strajku włoskiego. Sugestia ZNP do powstrzymania się od aktywności
Strajk nauczycieli zmienia się w strajk włoski. Broniarz: Tylko pensum, żadnej innej aktywności

Money.pl jako pierwszy ustalił, że w poniedziałek i wtorek trzynasta emerytura trafi do ponad miliona emerytów. Jak pisaliśmy wcześniej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych emerytury i renty wypłaca w kilku terminach. To 1, 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dzień każdego miesiąca.

W czwartek wypada 25. dzień kwietnia, więc to dla wielu seniorów dzień wypłaty świadczenia za kwiecień. Ale to nie jedyne przelewy, które ZUS zlecił tego dnia. Jak poinformował money.pl rzecznik instytucji Wojciech Andrusiewicz, również w czwartek Zakład zlecił wykonanie przelewów majowych wszystkim tym, którzy zazwyczaj pieniądze otrzymują 1. dnia miesiąca. Bo 1 maja to dzień ustawowo wolny od pracy.

Obejrzyj: Pomysł na Biznes: mini-domy w Polsce

W trakcie "majówki" przelewy trafią najprawdopodobniej do drugiej grupy emerytów - tych, którzy zazwyczaj pieniądze dostają 5. dnia miesiąca. Ponieważ ten przypada w niedzielę, również i dla tej grupy seniorów pieniądze "wyjdą" z ZUS wcześniej.

- Do takich osób świadczenia powinny trafić do 2 maja - mówi money.pl Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W tej sytuacji jest nieco mniej, bo około 470 tysięcy emerytów.

Pozostali pieniądze dostaną w normalnym terminie, bo ich "dzień wypłaty" nie przypada w dzień ustawowo wolny od pracy.

Pracownicy socjalni zbierają się do ogólnopolskiego strajku. Ma do niego dojść w drugiej połowie roku, czyli sezonie na wnioski o 500+ i 300+
Czarne chmury nad 500+. Pracownicy socjalni grożą strajkiem. "Czas mobilizacji"

Jak przypomina PAP, świadczenie w wysokości 1100 zł brutto (ok. 888 zł netto) ma być wypłacone osobom pobierającym: emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

Trzynastą emeryturę otrzymają także osoby pobierające rodzicielskie świadczenie uzupełniające, czyli tzw. matczyną emeryturę (jeśli 30 kwietnia będą miały już przyznane prawo do tego świadczenia).

Większość świadczeń będzie wypłacona wraz z majową emeryturą lub rentą. Niektóre świadczenia rolnicze są wypłacane raz na kwartał i w takich przypadkach świadczeniobiorcy "Emeryturę+" otrzymają w czerwcu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: świadczenia, 13 emerytura, trzynastka, zus, emerytura, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-05-2019

GoscJuz może wystarczy o tej jalmuznie. Obrzydziliscie juz emerytom te pieniądze.

01-05-2019

jaNiestety, ale rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, ciągła niepewność co nowego rząd wymyśli prowadzą do osłabienia … Czytaj całość

01-05-2019

LisBrawo Pis wiadomo durni nauczyciele wolal dac 10 mln wyborcom czyli emerytom a nie 700 tys swoim wrogom z ZNP

Rozwiń komentarze (10)