Notowania

emerytury
15.04.2019 10:02

Dworczyk: "W ciągu najbliższych godzin poznamy projekt rządu związany z OFE"

- Środki z OFE trafią do Polaków na indywidualne konta emerytalne - powiedział szef kancelarii premiera na antenie Radia ZET. Projekt ustawy ma zostać przedstawiony w ciągu kilku godzin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Michał Dworczyk (Fot: Wojciech Olkuśnik)

O pomyśle przekazania pieniędzy z OFE na indywidualne konta emerytalne rząd Mateusza Morawieckiego mówił już trzy lata temu. Do tej pory jednak konkretne rozwiązanie się nie pojawiło.

Jak mówił na antenie radia ZET Michał Dworczyk, projekt ustawy w tej sprawie ma być zaprezentowany niedługo.

- Dzielą nas godziny od tego momentu, kiedy wszyscy poznamy tę propozycję - powiedział Dworczyk. Nie chciał jednak zdradzić, czy nastąpi to w poniedziałek, czy we wtorek.

Obejrzyj: Firmy powoli przechodzą transformację cyfrową. "30-37 proc. ma strategię"

- Nie mogę, nie chcę wchodzić w kompetencje koleżanek i kolegów z rządu. Dzisiaj wraca premier z Brukseli, dzisiaj też będziemy omawiać szczegóły dotyczące okrągłego stołu z nauczycielami. I tak jak powiedziałem, w ciągu najbliższych godzin poznamy projekt rządu związany z OFE - powiedział szef KPRM.

- Dotrzymujemy słowa i w tym przypadku również to słowo zostanie dotrzymane, czyli te środki trafią do Polaków na indywidualne konta emerytalne - dodał.

Pod koniec 2016 r. Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zarekomendował przyjęcie Informacji Rady Ministrów dla Sejmu o skutkach obowiązywania ustaw dotyczących funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych wraz z propozycjami zmian.

Zgodnie z rekomendacjami dokumentu, 25 proc. środków zgromadzonych w OFE ma zostać przekazanych do Funduszu Rezerwy Demograficznej FRD, a 75 proc. aktywów na indywidualne konta emerytalne w ramach III filaru.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: emerytury, ofe, gospodarka, wiadomości, michał dworczyk
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-04-2019

/iksDobrze, że rząd przynajmniej o tym myśli! Gdyby rządziła PO-KO Rostowski by powiedział: ,,Pieniędzy nie ma i nie będzie"!

15-04-2019

AlojzyZnowu nas okradają 25% do FRD potem zabiorą te pieniądze na bieżące wydatki Zaczynam wątpić czy za 20 lat jak będę przechodził na emeryturę cokolwiek … Czytaj całość

15-04-2019

Piotrczyli pis robi to samo co po chce zabrać nasze pieniądze z OFE.

Rozwiń komentarze (87)