Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emerytura to dla Polaka podróże i czas dla bliskich. Młodzi mniej boją się o pieniądze

63 proc. Polaków na emeryturze chce poświęcić czas bliskim, połowa chce podróżować. Z problemami finansowymi Polakom "jesień życia" kojarzy się już mniej. A jeśli już, to raczej tym po czterdziestce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Polacy z optymizmem patrzą na "jesień życia.Tylko 33 proc. kojarzy emeryturę z problemami finansowymi

Ponad połowie ankietowanych emerytura kojarzy się z odpoczynkiem, 45 proc. ankietowanych wskazało, że emerytura kojarzy się z czasem dla siebie. Dla 42 proc. natomiast emerytura to czas, który można poświęcić bliskim - wynika z badania ARC Rynek i Opinia na zlecenie Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

W mniejszym stopniu Polacy planują opiekować się wnukami (to wskazało 39 proc. ankietowanych), a także pracować w mniejszym wymiarze godzin (planuje to 30 proc.).

A co z problemami finansowymi? W końcu nie jest tajemnicą, że na tle innych krajów UE świadczenia w Polsce są bardzo niskie.

Jednak z badania wynika, że jedynie 33 proc. Polaków emeryturę kojarzy z problemami finansowymi. Taką odpowiedź wskazywały częściej kobiety i osoby w wieku 45-64 lat.

Kaczyński obiecuje "trzynastkę" dla emerytów. Zobacz wideo:

– Dla młodych ludzi emerytura coraz częściej zaczyna się kojarzyć z pozytywnymi aspektami. Podróże, hobby, czas dla rodziny - tak za kilkadziesiąt lat chcą spędzać czas na emeryturze młodzi ludzie. Uważam, że w dużej mierze ma na to wpływ stabilizujące się otoczenie gospodarcze w Polsce, które oferuje młodszemu pokoleniu coraz bardziej różnorodne formy rozwoju zawodowego. To na pewno wpływa na pozytywne myślenie o własnej przyszłości - uważa prof. Marcin Dyl, prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

- Nie można jednak zapominać o grupie Polaków, dla których emerytura kojarzy się przede wszystkim z kłopotami finansowymi. Nie można zapominać o różnych formach oszczędzania lub bezpiecznego inwestowania własnych środków finansowych, które zapewnią nam godne życie w przyszłości - zaznacza jednak profesor.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: emerytura, emerytury, zus, badanie
Źródło:
WP Finanse
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-03-2019

okegkaFrancuski emeryt spędza latem z butelką szmpana cały dzień nad morzem. Niemiecki z butelką wina cały dzień nad jeziorem a polski emeryt z butelką … Czytaj całość

04-03-2019

EmerytDokładnie 4 lata obkradaja emerytów a później kiełbasę wyborczą dają nikt sie na to nie nabierze bzdury z żadnego VAT nie ma kasy Państwo sprzedaje … Czytaj całość

04-03-2019

GoliWróci tusek i znowu ich zgoli

Rozwiń komentarze (42)