Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Emerytura z ZUS. Rekordzista dostaje z ZUS-u 22,4 tys. zł miesięcznie

222
Podziel się

Niewielu seniorów może pochwalić się naprawdę wysokimi świadczeniami. Recepta na bardzo dobrą emeryturę jest jednak stosunkowo prosta: trzeba po prostu zapomnieć, że zgodnie z obecnymi przepisami na emeryturę można przejść już w wieku 60 (kobiety) lub 65 lat (mężczyźni).

Emerytura z ZUS. W Polsce ok. 6,5 mln osób pobiera emeryturę
Emerytura z ZUS. W Polsce ok. 6,5 mln osób pobiera emeryturę (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bDANlKcB

427 emerytów dostaje świadczenia w kwocie przekraczającej 10 tysięcy złotych. To niewiele biorąc pod uwagę, że świadczenie pobiera ok. 6 500 000 osób. Nie trzeba przeprowadzać skomplikowanych badań, by wiedzieć, że dominująca grupą są jednak ci, którzy pobierają świadczenia zdecydowanie uniemożliwiające życie na poziomie naszych niemieckich sąsiadów – informuje serwis Super Biznes.

Zatem liczby: 28 600 Polaków pobiera emerytury, które są niższe niż 500 złotych miesięcznie. Jak wynika z najnowszych danych, tylko w 2019 roku liczba emerytur poniżej 500 złotych wzrosła o 31,3 procenta.

bDANlKcD

A co ze szczęściarzami z elitarnej grupy najlepiej uposażonych? Najbogatszy emeryt dostaje z ZUS na swoje konto co miesiąc 22,4 tys. złotych. Dobra wiadomość jest taka, że wielu z nas może znaleźć się w takiej samej, dającej spokój i dostatek, sytuacji. A zła jest taka, ze trzeba bardzo długo pracować. Rekordzista przepracował 57 lat i przeszedł na emeryturę w wieku 81 lat.

Trzeba uważać, by nie powtórzyć scenariusza, który przypadł w udziale emerytowi, na którego konto ZUS przelewa 4 grosze miesięcznie. Swoją niewesoła sytuację zawdzięcza bardzo krótkiemu stażowi pracy: zaledwie jeden miesiąc i 13 dni.

Zobacz także: Obejrzyj: Waloryzacja emerytur wciąż niewiadomą. Tak samo jak 14. emerytura
bDANlKcJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDANlKde
KOMENTARZE
(222)
Pytanie
rok temu
Ile wynoszą emerytury tych co ani na ZUS ani podatków nie płacili? TZN. księży?
kaka
rok temu
Nieroby partyjni jakie emerytury dostają i dalej czerpią z diet itp. skąd emerytura około 6 tyś jak się spało do południa w latach 80 tych, BINGO im się należy
janek
rok temu
A ile biorą sędziowie, prokuratorzy? Ta grupa wypracowała sobie szczególne przywileje. Pytam, jakim prawem mają tak duże uposażenia? Jeden prokurator dostaje tyle co trzech inżynierów architektów. Architekci też są wyczerpani niesamowity stresem.
bDANlKdf
Blik
rok temu
Państwu wcale nie chodzi o to abyśmy mieli wysoką emeryturę tylko o to aby jej nie płacić.. Chcesz to pracuj dłużej i miej wyższą! Moja teściowa w wieku 55lat poszła i ma 2tys. A moja koleżanka teraz poszła w wieku 60 lat i ma najniższą tylko moja teściowa poszła 17lat temu a koleżanka teraz płacimy wyższe składki a emerytury niższe.. Jak to nazwać?
Terenia
rok temu
Ciekawe czy ten emeryt , który pracował 57 lat pracował fizycznie , na dachu , w polu czy na budowie. Ciekawe czy Panie w ,,Biedronce" dały by radę pracować w wieku 80 lat .Nie każdy ma możliwość siedzieć w ciepełku przy biurku na lekkiej posadce.
...
Następna strona