Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Emerytury 2019. Od 1 marca waloryzacja. ZUS zwróci też nadpłatę podatku. W 2019 roku również 13. emerytura. Sprawdź, o ile więcej pieniędzy z dostaną emeryci po podwyżce

2
Podziel się:

Od 1 marca nastąpi waloryzacja emerytur. ZUS będzie wypłacał emerytom świadczenia w nowej kwocie oraz zwróci nadpłacony podatek. Sprawdź, ile pieniędzy dostaną emeryci po waloryzacji i zwrocie podatku.

Emerytury 2019. Od 1 marca waloryzacja. ZUS zwróci też nadpłatę podatku. W 2019 roku również 13. emerytura. Sprawdź, o ile więcej pieniędzy z dostaną emeryci po podwyżce
Emerytury 2019. Od 1 marca waloryzacja. ZUS zwróci też nadpłatę podatku. W 2019 roku również 13. emerytura. Sprawdź, o ile więcej pieniędzy z dostaną emeryci po podwyżce (East News, East News)

Emerytury 2019. Waloryzacja emerytur już od marca

Już 1 marca wejdzie w życie podwyżka emerytur. Jak podaje ministerstwo pracy, rodziny i polityki społecznej, wskaźnik waloryzacji w 2019 roku wyniesie 102,86 proc.

Oznacza to, że emerytury będą wyższe o nie mniej niż 70 złotych. Najniższa krajowa emerytura wzrośnie z kwoty 1029 złotych do 1100 złotych.

Przeciętna emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS) wzrośnie o 64,94 zł do kwoty 2335,68 zł.

Emerytury 2019. ZUS zwróci emerytom nadpłacony podatek

Emeryci z najniższą krajową mogą liczyć w marcu na większy zwrot podatku. Według wyliczeń mają otrzymać nawet o 100 złotych więcej.

Od 1 marca 2018 roku kwota wolna od podatku wynosi 8000 złotych. Rok wcześniej wynosiła 6600 złotych. Nowa stawka dotyczy osób, które w ciągu zeszłego roku nie przekroczyły 13 tysięcy złotych dochodu. Według ZUS-u emeryci płacili zaliczki na podatek dochodowy tak, jakby kwota wolna w ogóle się nie zmieniła. ZUS sam rozlicza emerytom podatki.

Emerytury 2019. Rząd obiecał 13. emeryturę jeszcze w tym roku

Na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości padł postulat, że jeszcze w tym roku wszyscy emeryci mają dostać dodatkową, 13. emeryturę. Wypłata dodatkowego świadczenia ma rozpocząć się w maju. Tzw. “trzynastka” będzie wynosić 1100 złotych, czyli tyle, ile najniższa krajowa emerytura po waloryzacji.

emerytury
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
seniorka
4 lata temu
Wstyd,że tak się rozpisują o tych podwyżkach dla rencistów i emerytów. Sobie ogromne premie a nam ochłapy. To mają być podwyżki skoro dwa razy tyle jest zabierane w postaci podwyżek towarów w sklepach itd. Rząd niech się wstydzi,że takie ochłapy rzuca ludziom na stare lata. Dzięki wielkie ale nikt nas nie kupi / no może nie wszystkich/ tymi ochłapami przed wyborami.
anka
5 lata temu
wszystko byłoby fajnie, żeby nie te podwyżki, biorę 50 zł na zakupy i przynoszę jedzenia na 1 dzień dla 2 osób.