Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Emerytury 2020. Najniższe świadczenie wyniesie 1200 zł

69
Podziel się:

W 2020 r. najniższa emerytura ma wynieść 1200 zł brutto - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Za kilka tygodni zacznie obowiązywać nowa najniższa emerytura
Za kilka tygodni zacznie obowiązywać nowa najniższa emerytura (iStock.com)
bEJdSsXp

W 2020 r., analogicznie jak w roku 2019 r., proponuje się modyfikację obecnie obowiązujących zasad waloryzacji, polegającą na:

- podwyższeniu najniższych świadczeń odpowiednio do: 1200 zł w przypadku najniższej emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinnej i renty socjalnej; 900 zł w przypadku najniższej renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy;

- zastosowaniu ustawowego wskaźnika waloryzacji, przy zapewnieniu minimalnej gwarantowanej podwyżki świadczenia na poziomie 70 zł – informuje PAP.

bEJdSsXr
Zobacz także: Obejrzyj: Emerytury stażowe. "To tylko uprawnienie, powinniśmy mieć wybór"

"Zgodnie z projektowaną regulacją wszystkie emerytury i renty zostaną podwyższone wskaźnikiem waloryzacji. Obecnie prognozowany wskaźnik waloryzacji wynosi 103,24 proc. Jednocześnie proponuje się, aby gwarantowana kwota podwyżki wynosiła 70 zł" - napisano w wykazie prac.
Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to IV kwartał 2019 r.

bEJdSsXx

Podniesienie emerytury minimalnej do 1200 zł brutto to realizacja obietnicy przedwyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJdSsXS
emerytury
gospodarka
KOMENTARZE
(69)
pawel emeryt
2 lata temu
ja nie chcę ani 13 ani waloryzacji , mi wystarczy polowa tego co dostanie wojsko - konstytucja art. 2
mike
2 lata temu
DLACZEGO CIĄGLE BRUTTO ? nie podają ile z tego podatku i wzrostu składki zdrowotnej Zombi umysłowe już się cieszy .
za parę lat
2 lata temu
Co czeka obecnych emerytów? - gwałtowny spadek siły nabywczej emerytur, dla przykładu obecnie średnia emerytura 2236zł, płaca minimalna 2250zł; w 2023roku średnia emerytura po uwzględnieniu sterowania wskażnikiem inflacji rewaloryzowana co roku kwotowo 70zł plus 13 i 14 wyniesie ok 2750zł, a minimalna płaca wyniesie 4000zł. Emerytura minimalna będzie w granicach 1600 - 1680zł.(wszystkie kwoty brutto). Ze wzrostem płacy minimalnej wzrosną też pozostałe płace, to przełoży się na wzrost cen towarów i usług. Służba zdrowia celowo jest rozmontowywana, tak jak i państwowe ośrodki DPS. Seniorów emerytów jest po prostu za dużo, najważniejsze aby w taki sposób mówić o podwyżkach emerytur lub płacy minimalnej jako o "dobroci" rządu, bez podawania konsekwencji tych działań zainteresowanym. EMERYTÓW CZEKA SELEKCJA NATURALNA I EXTREMALNA SZKOŁA PRZETRWANIA (nie ma to nic wspólnego z eutanazją - dobrą śmiercią)
bEJdSsXT
andre
2 lata temu
a co z emeryturami po 40 latach stazu. Obiecali
ja
2 lata temu
Nie wiek emerytalny jest problemem a brak kasy w ZUS. Musimy zrozumieć, że nie ma szans na wysokie emerytury. Bardziej staną się one zasiłkiem na przetrwanie. Trzeba samemu zadbać o godne życie na starość i nie ma co liczyć, że Państwo i politycy jakiejkolwiek opcji nam w tym pomogą. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeryt.ura nie jest Ci potrz.ebna. W niej opisano jak budowac majątek przez zmianę kilku decyzji dotyczących pieniędzy.
...
Następna strona