Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emerytury niezagrożone. SKOK deklaruje, że ich klienci nie będą mieć żadnych problemów

Klienci SKOK-ów muszą zaktualizować numer rachunku. Po 8 lutego obowiązywać ma wyłącznie nowy numer. A co w przypadku, gdy emerytura przyjdzie po tym terminie na "stary" rachunek? Kasa Krajowa uspokaja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Emeryci mający konta w SKOK-ach otrzymają swoje pieniądze. Nawet jeśli nie zdążą z aktualizacją numeru rachunku.

W czwartek 2 stycznia ZUS przypomniał w komunikacie na stronie internetowej o konieczności aktualizacji rachunków przez osoby posiadające je w SKOK. Zakład wskazywał, że kończy się okres przejściowy, w trakcie którego wpłaty skierowane na "stary" rachunek automatycznie były przekierowywane na nowe.

"Osoby, które otrzymują emeryturę czy rentę na rachunek w tej kasie, mają czas na zaktualizowanie numeru do 27 stycznia" - podał Zakład. Świadczenia osób, które przegapiły termin, miały wracać z powrotem do ZUS-u z powodu niemożliwości ich dostarczenia.

Kasa Krajowa SKOK, w oficjalnym komunikacie przekazanym serwisowi biznes.interia.pl, potwierdza, że okres przejściowy rzeczywiście się kończy.

Zobacz też: Pracownicze Plany Kapitałowe. Rozmowa z ekspertem

- W dniu 8 lutego 2020 roku kończy się okres przejściowy. W trosce o bezpieczne i sprawne korzystanie z własnego konta należy zadbać o zgłoszenie zmiany tym instytucjom i osobom fizycznym, które przelewają pieniądze na nasze konta (pracodawcom, urzędowi skarbowemu, organom wypłacającym świadczenia emerytalne i rentowe itp.) - tłumaczą przedstawiciele instytucji, cytowani przez portal biznes.interia.pl.

A co z tymi, którzy nie zmienią numeru po wskazanym terminie? KK SKOK deklaruje, że podjęła działania, które zabezpieczą "spóźnialskich" przed widmem nieotrzymania emerytury, czy renty.

Termin na aktualizację numeru konta w ZUS mija 27 stycznia.
SKOK Stefczyka. Ostatnie dni na aktualizację numerów rachunków

- Kasa Krajowa, po zasięgnięciu opinii między innymi Ministerstwa Finansów i Narodowego Banku Polskiego, podjęła działania skutkujące w praktyce podtrzymaniem zasady "przekierowywania" wpływających na "stare" konta środków finansowych należnych członkom SKOK-ów na konta aktywne. Przygotowany został mechanizm zapewniający także "spóźnialskim" możliwość otrzymania należnej im emerytury czy renty - uspokaja KK SKOK w przesłanym komunikacie.

Przedstawiciele instytucji również tłumaczą, dlaczego w ogóle klienci muszą aktualizować numery swoich rachunków.

Sejm przegłosował waloryzację emerytur.
Sejm przegłosował waloryzację emerytur. Świadczenia urosną o min. 70 zł

- Posiadacze rachunków w Kasach powinni zaktualizować swoje numery kont, czyli przekazać instytucjom przekazującym im pieniądze (np. ZUS-owi) nowe numery kont. Jest to spowodowane wejściem w życie nowelizacji ustawy o usługach płatniczych, dokonanej w 2016 roku, ujednolicającej zasady nadawania numerów rachunkom we wszystkich instytucjach finansowych - wskazuje KK SKOK.

Rewolucja emerytalna coraz bliżej. Sejm już pracuje nad ustawą
Emerytury. Środki z OFE na IKE, Sejm zajął się projektem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: skok, emerytury, emerytury i renty, skok, wiadomości, wiadomości, wiadomości, emerytury
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-01-2020

aajarek was powoli wyczyści !!!

27-03-2020

werkaStarzejące się społeczeństwo, siłą rzeczy będzie skutkować coraz mniejszymi emeryturami, bo po prostu budżet coraz więcej osób musi utrzymać. Trzeba … Czytaj całość

11-01-2020

AlpcNiech dalej okradaja! Bierecki już czeka, by wywieźć część za granicę.

Rozwiń komentarze (5)