Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emerytury stażowe. "Bardzo krótkowzroczne myślenie"

- Emerytury stażowe to de facto kolejne obniżenie wieku emerytalnego. Nikt jednak o tym nie myśli, bo liczy się tylko perspektywa najbliższych wyborów parlamentarnych - mówi w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego. Jego zdaniem pomysł emerytur stażowych na pewno nie uzdrowi systemu, a na pewno spowoduje znacznie niższe świadczenia dla tysięcy emerytów. - Na przykład kobiety, które przejdą na emeryturę w wieku 55 lat, będą mogły liczyć na świadczenie zbliżone do minimalnego - mówi Sobolewski. Zdaniem gościa programu "Money. To się liczy" należałoby przede wszystkim przeprowadzić poważną debatę na temat polskiego systemu emerytalnego. Bez niej bowiem za kilkadziesiąt lat możemy być świadkami załamania całego systemu.

23-09-2020
Tagi:
emerytury, wideo, zus, emerytury stażowe
0
0
271
Podziel się
Komentarze (271)
zobacz więcej komentarzy (271)
KOMENTARZE
(271)
WER
2 lata temu
ludzie zrozumcie to ze oni sie naśmiewają ci pseudoexperci z ludzi uczciwie pracujących z długoletnim stażem pracy .. nie maja zadnych argumentow , dlatego pleta takie bzdury .. tzw opozycja soldarnosciwa z czasow prl , praca sie nie z hanbila a emerytury dostali ogromne .. czemu im sie nie liczy kapitału WIADOMO BO PEWNIE ICH EMERYTURA WUNISLA NAJWYZEJ 100 ZL , przecież za prl każdy miał prace to nie prawda ze ich wyrzucano z pracy za politykę tylko za nieróbstwo ..Nie znam ani jednej osoby która by była wyrzucana za politke za PRL...
Lobo
2 lata temu
Jak będę szedł na emeryturę będę miał 51 lat składkowych. Jak myślicie jak długo będę na emeryturze? Rok, dwa? Może uda się pięć lat.
45 lat pracy
2 lata temu
Niech ten teoretyk przepracuje 40/45 lat na produkcji, to wtedy możemy pogadać o wcześniejszych emeryturach, bądź o pracy do 65 lat.
ggg
2 lata temu
Kobieta 38 lat pracy , mam dość wyzysku , chce chociaż parę lat być na tej marnej emeryturze niż do końca życia pracować za nie wiele większe pieniądze
Ewa
2 lata temu
Po roku pracy będąc na emeryturze i odprowadzając wzrosła...o 12.5 zltych
...
Następna strona