Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|
aktualizacja

Emerytury stażowe. Kaczyński: teraz nas na to nie stać

206
Podziel się:

Prezes Prawa i Sprawiedliwości został zapytany przez mieszkańca Chojnic o emerytury stażowe. Jarosław Kaczyński odniósł się do pytania wprost i powiedział, że kiedy ten postulat został sformułowany, były zupełnie inne okoliczności. Obecnie – nie ma na to szans.

Emerytury stażowe. Kaczyński: teraz nas na to nie stać
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania ze zwolennikami ugrupowania w Chojnickim Centrum Kultury w Chojnicach (PAP, PAP/Adam Warżawa)

Jarosław Kaczyński powiedział, że pewna część społeczeństwa, w tym zwolenników partii rządzącej, ma zastrzeżenia do tzw. rozdawnictwa. Prezes zaznaczył jednak, że to określenie jest stosowane błędnie. Dodał, że emerytury stażowe doprowadziłyby do tego, że kobiety niewiele po pięćdziesiątce otrzymywałyby już dodatkowe świadczenia.

- To jest postulat Solidarności, to jest postulat z porozumień i jeśli dobrze pamiętam, to pisał to własną ręką mój świętej pamięci brat, ale to były zupełnie inne okoliczności - mówił Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Chojnic.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Emerytury stażowe szkodliwe dla systemu? "Projekt trzeba zmienić"

- Teraz to by była taka druga pensja, bo ogromna większość tych ludzi pracy by nie porzuciła, a Trybunał konstytucyjny orzekł swojego czasu, że nie można odbierać ludziom praw do emerytury, ponieważ są to ich pieniądze - w związku z czym, kiedy pracują, nadal mają prawo do emerytury - wskazał szef PiS.

"Nie stać nas na to"

Jarosław Kaczyński przyznał, że wyjątkiem do niewprowadzania emerytur stażowych, miałyby się stać ciężko pracujące kobiety. - Im należy się wypoczynek, a przynajmniej zwolnienie z tego rodzaju pracy i to absolutnie bierzemy pod uwagę - przyznał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Jeśli chodzi o emerytury, jako ogólna zasada, to przykro nam, ale dopiero wtedy, kiedy będziemy bogatsi, teraz nas na to po prostu nie stać. Bardzo mocno zwiększyliśmy możliwości państwa, ale nie są nadal takie, jakie byśmy chcieli - wskazał Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(206)
zbyszek
9 miesięcy temu
Wkrótce zabraknie pieniędzy na wypłaty emerytur przy takim zadłużeniu na prawie 2 biliony i braku dopływu kasy z Unii Europejskiej. Nic nie wskazuje na możliwość ich odblokowania bez praworządności/ zmiany Trybunału, usunięcia wybranych nieprawidłowo sędziów zmian w KRS itp/ Te obiecanki to dla wyborców lep na muchy
asdef
rok temu
"Nie stać nas na to" - czy to powiedział człowiek, który w życiu ciężko pracował, czy tylko politykował?
62+ i nic z Z...
rok temu
Jaro mówi że mamy jeszcze poczekać na emerytury stażowe??? To jak będę miał wiek 65 lat , to do czego będzie potrzebna taka emerytura stażowa???
Krótki proces
rok temu
Kiedy Ziobro złoży wniosek do Prokuratury na Jara!!! o podejrzeniu przestępstwa , za pozbawienie Polaków w wieku 60+ należnych emerytur stażowych......od ZUS???
robotnik wyzy...
2 lata temu
Gdzie moja obiecana emerytura stażowa 40lat Udokumentowane.25lat w warunkach szkodliwych a przepracowane właściwie 42lata, bo po 2008r warunki szkodliwe zostały zabrane .ogółem 42lata pracy w jednym zakładzie na tym samym stanowisku .Praca w zbiornikach w rurociągach w kolumnach i reaktorach chemicznych. Gdzie tu prawo i sprawiedliwość.
...
Następna strona