Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
MKS
|

Komornik zajmie pieniądze po likwidacji OFE. Dłużnicy powinni o tym wiedzieć

153
Podziel się

Wkrótce będziemy musieli zadecydować, co zrobić z pieniędzmi gromadzonymi do tej pory w OFE. Między ZUS-em a IKE+ jest kilka istotnych różnic. Jedna z nich dotyczy zabezpieczenia przed egzekucją komorniczą. Środki w IKE+ traktowane są jako prywatne, więc z takiej ochrony nie korzystają.

Komornik zajmie pieniądze po likwidacji OFE. Dłużnicy powinni o tym wiedzieć
Otwarte Fundusze Emerytalne mają przejść do historii po 1 czerwca 2021 roku (money.pl, Rafał Parczewski)
bDZSJgAB

Środki zgromadzone w IKE+ są prywatnymi oszczędnościami i nie są chronione przed egzekucją komornicza. Jeśli więc wierzyciel wystąpi o zajęcia na poczet długu pieniędzy tam zgromadzonych, komornik będzie mógł je zająć w całości. Co innego, jeśli pieniądze trafią do ZUS – te są w całości chronione przed zajęciem.

Wielka reforma emerytalna przechodzi do historii

bDZSJgAD

Za kilka tygodni znikną Otwarte Fundusze Emerytalne, centralny punkt wielkiej reformy emerytalnej rządu Jerzego Buzka z 1999 roku. Zgodnie z projektem, każdy uczestnik OFE będzie miał do wyboru dwie możliwości: przeniesienie środków na indywidualne konto emerytalne (opcja domyślna) lub złożenie deklaracji o przeniesieniu swoich środków w całości do ZUS.

Czas na złożenie deklaracji o przeniesieniu środków z OFE do ZUS będzie wyznaczony między 1 czerwca a 2 sierpnia. Kto zdecyduje się pozostać w IKE+, nie będzie musiał podejmować żadnych działań, bo zgromadzone oszczędności zostaną tam przekierowane automatycznie.

Zobacz także: Emerytura bez podatku. "Ta propozycja to sondowanie elektoratu"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZSJgBe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(153)
Perfect prawd...
4 tyg. temu
OMG to jest cyrk Na calym Swiecie Zach Pieniadze odkladane Na emerture sa Nie do wziecia Nawet jak idziesz Na bankrupta A tu Polski cyrk
Złodzieje
4 tyg. temu
Zabierają po kolei wszystko. Pytanie, kiedy przyjdzie czas na oszczędności w bankach. Na razie chcą ściągać od nich %
bvilans 0
4 tyg. temu
Trudna sprawa. OFE to głupota jak ludzkie pieniądze na starość można dać na giełdę, gdzie spółki często są fałszywie wycenione. Uczciwe państwo dysponowało by tymi pieniędzmi np. transport publiczny-metra i kolejki aby samochody pozostawić w domu, rozwój zdrowej ZDROWEJ żywności, transport rzeczny, rozwój portów, a gdy przyjdzie czas emerytury wypłacać tyle ile się zarobiło, ale do tego muszą być fachowcy a nie politycy. Zawsze jakieś minimum musi być zabezpieczone bo ludzie nie oszczędzają. W Szwajcarii nie ma emerytury dożywotniej tylko tyle ile sobie nazbierasz. W Anglii zbierasz minimum a resztę to twój biznes. Jeżeli nie odkładałeś a przepuszczałeś na samochodziki i aby pokazać się sąsiadom to myślisz, ŻE zawsze będzie4sz tak żył???. Dochód państwa nie jest z gumy. Najgorsze JEST TO ŻE O PAŃSTWIE JAKO KRAJU I NARODZIE NIKT NIE MYŚLI TYLKO KAŻDY KOŁDRĘ CIĄGNIE W SWOJĄ STRONĘ a bilans na 0 to dochody=wydatki + myślenie o przyszłości.
bDZSJgBf
Frigo
4 tyg. temu
Dla tego rządu liczy się tylko plebs, socjal dla tej grupy i emeryci, ktoś musi głosować na nich, a gupa jest bardzo liczna.
Mv7
4 tyg. temu
Tak ZUS na pewno je odda
...
Następna strona