Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Koronawirus na świecie. Kanada wypłaci dodatkową emeryturę dla 7 mln seniorów

12
Podziel się:

Kanadyjscy emeryci otrzymają dodatkowe świadczenie w wysokości od 300 do 500 dolarów kanadyjskich (900-1500 złotych). Premier Justin Trudeau wskazał, że dodatkowe pieniądze pozwolą seniorom zrównoważyć budżet domowy, rozchwiany przez dodatkowe wydatki związane z pandemią koronawirusa.

Dodatkowa emerytura dla 7 mln seniorów będzie nieopodatkowana.
Dodatkowa emerytura dla 7 mln seniorów będzie nieopodatkowana. (Flickr)

Dodatkowe świadczenie, które trafi do emerytów w Kanadzie, nie będzie opodatkowane, o czym informuje Polska Agencja Prasowa. Trafi ono do 7 mln osób, a z budżetu państwa na ten cel popłynie ok. 2,5 mld dolarów kanadyjskich. Wielkość wypłat będzie się różnić w zależności od tego, ile emeryci już otrzymują pieniędzy w ramach różnych świadczeń.

Premier Trudeau podkreślił, że jest to "pomoc krótkoterminowa", ale jeżeli w przyszłości seniorzy nadal będą potrzebować pomocy, to rząd z ponownie rozważy jej dalsze formy.

Jak podaje PAP, rząd także zainwestuje dodatkowe 20 mln dolarów kanadyjskich w programy wspierające osoby starsze.

Zobacz także: Zobacz też: Kiedy znów pójdziemy na koncert? Kiedy targi otwarte dla publiczności? Kobierski szacuje: październik-listopad

Seniorzy w Kanadzie otrzymali już pieniądze w ramach zwrotu części podatku od towarów i usług. W kwietniu do nich spłynęło średnio od 375 dolarów kanadyjskich (dla osób samotnych), do 510 dolarów kanadyjskich (dla osób w związkach). Środki te otrzymało ok. 4 mln osób.

Trudeau na konferencji musiał także odpowiadać na pytania dotyczące domów długoterminowej opieki. Jak podaje PAP, placówki zlokalizowane szczególnie w Quebecu i Ontario stały się ogniskami COVID-19. Na koniec kwietnia prawie 80 proc. ofiar koronawirusa to pensjonariusze takich domów.

Premier przyznał, że pandemia odsłoniła kilka nieprzyjemnych faktów o domach opieki. Dlatego też konieczne okażą się zmiany w prawie i w zasadach opieki nad osobami starszymi. Jednocześnie podkreślił, że rząd będzie rozmawiać z prowincjami, gdyż to nie do jego kompetencji "należy znalezienie rozwiązań".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
MAGDA
4 lata temu
NO BIEDNI EMEMRYCI POWINNI DOSTAC DODATKOWE PIENIEDZ ENA KORONAWIRUSA JAK W USA CZY KANADZIE.OPROCZ 13-TKI NA DROZYCNE.
,,,,,,,,,,,,,...
4 lata temu
,,,,,,,,,,,
logiczny
4 lata temu
Zauważyliście, że komunista albo lewak będzie zabierał jednym i dawał drugim ale nigdy nie podwyższy kwoty wolnej od podatków wszystkim ! ;))) Dziwny ten nowojorski komunizm ;)))
Inflacja walo...
4 lata temu
Tu nie chodzi o żadne 13 -ki ale o uczciwą waloryzację emerytur, bo przecież waloryzacja o 3 + % w żaden sposób nie równoważy utraty części wartości świadczenia na skutek wielokrotnie większej inflacji ( wzrostu cen składników koszyka najczęstszych wydatków ponoszonych przez emerytów)...
Zagłoba
4 lata temu
Ale ten swiat jest beznadziejny jednym dokładaja a nas podatkami od emerytur i ręt okradaja i mówia w jakim to dobrobycie zyjemy a nawet litosciwi panowie PIS coz nam zrzuca ze swego suto zastawionego stołu na podłoge aby poprzwic swoje notowania opinii zagranicznej jak to oni o seniorów dbają =Juz nie moge dłuzej słuchac tych kłamstw??