Notowania

PiS obiecuje emerytom większe podwyżki. Przynajmniej o 70 zł

Nie tylko trzynasta i czternasta emerytura. PiS w swoim programie obiecuje także hojniejsze podwyżki emerytur i rent dla seniorów otrzymujących najniższe świadczenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Emeryci dostaną więcej - obiecuje PiS (Fot: E. M. Welch / Rex Features/EAST NEWS)

Waloryzacja rent i emerytur to dla większości z 9,7 mln świadczeniobiorców jedyna szansa na "podwyżkę". Dziś otrzymują ją raz w roku w marcu. Opiera się ona o mechanizm zapisany w ustawie – nie może być niższa niż inflacja plus 20 proc. realnego wzrostu wynagrodzeń w roku poprzedzającym waloryzację.

Waloryzacja emerytur 2020 - ile wyniesie?
Waloryzacja emerytur 2020. Jakie podwyżki dla seniorów w przyszłym roku

Prawo i Sprawiedliwość chce zmienić ten mechanizm i zapisać w ustawie minimalną wartość podwyżki wyrażoną kwotą, nie procentami – przypomina "Gazeta Wyborcza".

"Zmodyfikujemy system waloryzacji najniższych emerytur i rent. Emeryci i renciści o najniższych świadczeniach otrzymają waloryzację kwotową, żeby rosły jak najszybciej najniższe świadczenia. Minimalna coroczna procentowa waloryzacja emerytur i rent nie może być niższa niż 70 zł” – brzmi fragment programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Emerytury przedsiębiorców. Oto, ile dostaną, jeśli będą płacić najniższą składkę

Mechanizm wymyślony przez PiS "GW” wyjaśnia na przykładzie przyszłorocznej waloryzacji. Prognozowana podwyżka o 3,24 proc. emerytowi, który otrzymuje świadczenie na poziomie 1300 zł brutto, daje dziś 42 zł. Zapisane kwotowego minimum automatycznie podniosłoby ją do 70 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: świadczenia, emerytury, renty, waloryzacja, podwyżki, zus, pis, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2019

EmilCzyli tyraj to my ci i tak zabierzemy. Nic nie rób, obijaj się i tak będziesz miał godną emeryturę bo jesteś biedny. Jak będziesz miał mało zabierzemy … Czytaj całość

17-09-2019

Emerytka PatriotkaA dlaczego nie 500 zl co miesiac? Emeryt jest w czyms gorszy? Cale zycie placil podatki, skladki na emeryture. O emeryta nikt nie zadba, sam o siebie … Czytaj całość

17-09-2019

ŚP EMERYTOMDają emerytom gorsze bo wiedzą że wszystko idzie do góry i to dopiero początek podwyżek to co miał to już dał a co do wzięcia to weźmie po wyborach … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (278)