Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|
aktualizacja

PiS obiecuje emerytom większe podwyżki. Przynajmniej o 70 zł

278
Podziel się

Nie tylko trzynasta i czternasta emerytura. PiS w swoim programie obiecuje także hojniejsze podwyżki emerytur i rent dla seniorów otrzymujących najniższe świadczenia.

Emeryci dostaną więcej - obiecuje PiS
Emeryci dostaną więcej - obiecuje PiS (East News, E. M. Welch / Rex Features/EAST NEWS)
bCYMbPxh

Waloryzacja rent i emerytur to dla większości z 9,7 mln świadczeniobiorców jedyna szansa na "podwyżkę". Dziś otrzymują ją raz w roku w marcu. Opiera się ona o mechanizm zapisany w ustawie – nie może być niższa niż inflacja plus 20 proc. realnego wzrostu wynagrodzeń w roku poprzedzającym waloryzację.

Prawo i Sprawiedliwość chce zmienić ten mechanizm i zapisać w ustawie minimalną wartość podwyżki wyrażoną kwotą, nie procentami – przypomina "Gazeta Wyborcza".

bCYMbPxj

"Zmodyfikujemy system waloryzacji najniższych emerytur i rent. Emeryci i renciści o najniższych świadczeniach otrzymają waloryzację kwotową, żeby rosły jak najszybciej najniższe świadczenia. Minimalna coroczna procentowa waloryzacja emerytur i rent nie może być niższa niż 70 zł” – brzmi fragment programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Emerytury przedsiębiorców. Oto, ile dostaną, jeśli będą płacić najniższą składkę

Mechanizm wymyślony przez PiS "GW” wyjaśnia na przykładzie przyszłorocznej waloryzacji. Prognozowana podwyżka o 3,24 proc. emerytowi, który otrzymuje świadczenie na poziomie 1300 zł brutto, daje dziś 42 zł. Zapisane kwotowego minimum automatycznie podniosłoby ją do 70 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCYMbPxK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(278)
Emil
rok temu
Czyli tyraj to my ci i tak zabierzemy. Nic nie rób, obijaj się i tak będziesz miał godną emeryturę bo jesteś biedny. Jak będziesz miał mało zabierzemy bogatszemu emerytowi damy tobie. Spoko lenistwo popłaca. Hipokryzja na całego. Brak szacunku do ciężko pracujących obywateli. Nie ukradłem tej emerytury a wy mnie okradacie bo co bo jestem bogaty. Nie jestem bogaty. Mam tylko wyższą emeryturę na którą zapracowałem ciężko pracując, w soboty i niedziele, w dzień i w nosy, w dzień powszedni i święta. Długo też się kształciłem jednocześnie pracując. Praktycznie nie miałem wolnego czasu. Za to teraz wy mnie zrównujecie do dna i porównujecie nierzadko z obibokami, leniami i innymi nieporadnym życiowo. To jest obłuda, fałsz jednym słowem hipokryzja przy wmawianiu mi że mamy takie same żołądki. Jak tak to podzielcie się kwotą wolną od podatku (32 tysiące) lub może lepiej waszymi dietami i innymi dodatkami. Super pracuj, pracuj a garb ci sam urośnie. Nic nie rób to i tak dostaniesz nagrodę w postaci godnej emerytury, a jak ci będzie mało to zabierzemy bogatszym i ci dołożymy. Co za brednie. Od biedy jest pomoc społeczna a nie okradanie innych emerytów. Życzę wam dobrego samopoczucia. Już nas PO okradło waloryzacją kwotową do końca życia ( nie jednorazowo - do końca życia).
Emerytka Patr...
rok temu
A dlaczego nie 500 zl co miesiac? Emeryt jest w czyms gorszy? Cale zycie placil podatki, skladki na emeryture. O emeryta nikt nie zadba, sam o siebie musi. Zycie na emeryturze jest poza tym duzo drozsze - chocby leki, opieka w domu itp.
ŚP EMERYTOM
rok temu
Dają emerytom gorsze bo wiedzą że wszystko idzie do góry i to dopiero początek podwyżek to co miał to już dał a co do wzięcia to weźmie po wyborach taka prawda
bCYMbPxL
emryt 49
rok temu
Nie chcę łaski pańskiej! Pracując 40 lat, płacąc wyznaczone daniny zasłużyłem na godną emeryturę. Kiedy mi ją obliczyli okazało się, że taka nie będzie. Nie chcę waszych obiecanych 13 i 14 (tylko dla niektórych). Niech moje państwo traktuje obywateli równo. Wyrównajcie granicę zwolnień do podstawy dla posłów albo zwolnijcie emerytów z płacenia podatku od emerytury bo podatki już opłaciliśmy od podstawy wymiaru. A emerytury waloryzujcie od wzrostu wynagrodzeń i będzie git!
wicio
rok temu
Kochany PiS. Emerytom po 70 PLN, a sobie po 70 000 PLN. To się nazywa robienie wody z mózgu. Glosuj na PiS a dostaniesz szczaw.
Najnowsze komentarze (278)
Wiktor
12 miesięcy temu
Kolejny dowód na ogromne różnice między PiS a PO, PO nic nie dało emerytom, PiS bardzo im pomaga.
Precz
rok temu
Niech sobie to wszystko zabierze i w końcu zejdzie ze sceny!!!!!
emeryt
rok temu
Emeryci NIE chcą TRZYNASTEK, CZTERNASTEK ! Emeryci oczekują zwolnienia z PODATKU ! To nie są TRZYNASTKI 888 zł , TRZYNASTKA to jest tyle ile wynosi emerytura, a nie inaczej ! 888 zł zwane TRZYNASTKA do niczego się nie wlicza emerytura pozostaje taka jaka była ! NIE dolicza się do emerytury ani do waloryzacji w następnych latach ! CZTERNASTKA tylko dla tych co mają niskie emerytury , a dlaczego maja niskie to wszyscy wiedzą . Mamy dość wspierania tylko tych co latami nie pracowali, nie płacili składek, pracowali na czarno lub pracowali kilka lat i przeszli na renty, a potem na emerytury. Mamy dość zrównywanie tych co maja niskie emerytury z tymi co latami pracowali uczciwie i płacili uczciwie składki !
emeryt
rok temu
PYTAM o ile % wzrosną emerytury ? Pensja minimalna ma wzrosnąć o 130 % ? Zgodnie z zapowiedzią PISu wzrost pensji minimalnej wzrośnie w ciągu 2 kadencji aż o 130 % . Gdy PIS obejmowało w 2015 roku władzę, minimalne wynagrodzenie wynosiło 1750 zł brutto. Realizacja zapowiedzi z sobotniej konwencji oznacza, że w ciągu dwóch kadencji wysokość pensji minimalnej wzrośnie o około 130 %. PiS obiecuje wzrost minimalnej pensji do 2,6 tys. zł brutto w 2020 roku, a następnie do 3 tys. zł w 2021 r. i 4 tys. w roku 2023. Emeryt pyta o ile % wzrosły emerytury za rządów PISu ?
emeryt
rok temu
Oto kilka pytań : 1. Jak się ma dla kwota wolna od podatku 30451 zł przysługująca posłom i senatorom /tzn., że posiadają oni dziesięciokrotnie wyższą kwotę wolną od podatku od innych obywateli/ 2. Jak się ma dodatek 400 zł miesięcznie za walkę z „komunizmem” 3. Jak się ma dodatek mieszkaniowy 300 zł dla posłów i senatorów 4. Jak się ma dieta poselska w wysokości 2505,20 zł. ( prawie cała kwota jest zwolniona z podatku). Jak to ma się wszystko do polskich emerytur i głodowych waloryzacji ? "To ogromna niesprawiedliwość". Kiedy zajmiecie się starym portfelem emerytów , ci emeryci jeszcze żyją ?
dziadek
rok temu
70 zł to trochę za mało żeby kupić mój głos, podła zmiana wcześniej czy później znajdzie się na śmietniku historii zarem ze swoim łupieżowym wodzem
Zdzichu
rok temu
Leczenie syfa za pomocą plastra. Kto odda emerytom ZUS 30% świadczenia które ukradziono im w wyniku deformy emerytalnej ? Z tej deformy przecież już nic nie zostało oprócz obniżenia świadczeń. Tylko klienci ZUS zostali poszkodowani, tylko im zmieniono system na kapitałowy, nie ruszając innych grup zawodowych. Kto zlikwiduje patologię 5 systemów emerytalnych i wprowadzi jeden powszechny system adekwatny do stażu pracy i wniesionych składek ?
obywatel
rok temu
Autor chyba napisał te wypociny na zamówienie PIS-u. Nie ma to zadnego znaczenia, czy emeryt dostanie 70 czy 100 zł, bo inflacja rozpetana przez podatki tej partii zjada wszystko po drodze. Wrecz jest odwrotnie. Emeryt dostanie 70 zł a wyda 140 ! Taka jest PIS-owska inflacja, a to tylko preludium, bo po wyborach worek z podwyzkami sie rozwiaze- np. prąd zdrozeje potwornie- zobaczycie !
bCYMbPxD
grio
rok temu
Podwyżki dla tych co pracowali .Wychowując także dzieci ,wykształcili dzieląc się z drugą połową by móc iść do pracy i mieć godziwą emeryturę by nie żebrać na starość. Wszystko drożeje praca jest taka sama może bardziej skomputeryzowana .Zarobki teraz są wyższe na dzisiejsze czasy. Wynagrodzenie na tamte czasy też wg widełek płacowych-wynagrodzeniowych. Wszystko idzie do przodu drożyzna.
emeryt
rok temu
PIS z emerytów zrobił dziadów dzięki programom 500+ żywność wzrosła od 100 do 300%
Dziadek 23
rok temu
Złodzieje.I tak na was nie zagłosuję.
markiz
rok temu
Wstyd i żenada..!!!!!
Babcia
rok temu
Chcę taką samą podwyżkę emerytury jak dostają posłowie.
Emeryt
rok temu
Nie chcę żadnej 13, 14 czy 20 emerytury, chcę emeryturę bez podatku.
...
Następna strona