Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PiS obiecuje emerytom większe podwyżki. Przynajmniej o 70 zł

278
Podziel się

Nie tylko trzynasta i czternasta emerytura. PiS w swoim programie obiecuje także hojniejsze podwyżki emerytur i rent dla seniorów otrzymujących najniższe świadczenia.

Emeryci dostaną więcej - obiecuje PiS
Emeryci dostaną więcej - obiecuje PiS (East News, E. M. Welch / Rex Features/EAST NEWS)
bDTWvzud

Waloryzacja rent i emerytur to dla większości z 9,7 mln świadczeniobiorców jedyna szansa na "podwyżkę". Dziś otrzymują ją raz w roku w marcu. Opiera się ona o mechanizm zapisany w ustawie – nie może być niższa niż inflacja plus 20 proc. realnego wzrostu wynagrodzeń w roku poprzedzającym waloryzację.

Prawo i Sprawiedliwość chce zmienić ten mechanizm i zapisać w ustawie minimalną wartość podwyżki wyrażoną kwotą, nie procentami – przypomina "Gazeta Wyborcza".

bDTWvzuf

"Zmodyfikujemy system waloryzacji najniższych emerytur i rent. Emeryci i renciści o najniższych świadczeniach otrzymają waloryzację kwotową, żeby rosły jak najszybciej najniższe świadczenia. Minimalna coroczna procentowa waloryzacja emerytur i rent nie może być niższa niż 70 zł” – brzmi fragment programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Emerytury przedsiębiorców. Oto, ile dostaną, jeśli będą płacić najniższą składkę

Mechanizm wymyślony przez PiS "GW” wyjaśnia na przykładzie przyszłorocznej waloryzacji. Prognozowana podwyżka o 3,24 proc. emerytowi, który otrzymuje świadczenie na poziomie 1300 zł brutto, daje dziś 42 zł. Zapisane kwotowego minimum automatycznie podniosłoby ją do 70 zł.

bDTWvzul

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTWvzuG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(278)
Emil
2 lata temu
Czyli tyraj to my ci i tak zabierzemy. Nic nie rób, obijaj się i tak będziesz miał godną emeryturę bo jesteś biedny. Jak będziesz miał mało zabierzemy bogatszemu emerytowi damy tobie. Spoko lenistwo popłaca. Hipokryzja na całego. Brak szacunku do ciężko pracujących obywateli. Nie ukradłem tej emerytury a wy mnie okradacie bo co bo jestem bogaty. Nie jestem bogaty. Mam tylko wyższą emeryturę na którą zapracowałem ciężko pracując, w soboty i niedziele, w dzień i w nosy, w dzień powszedni i święta. Długo też się kształciłem jednocześnie pracując. Praktycznie nie miałem wolnego czasu. Za to teraz wy mnie zrównujecie do dna i porównujecie nierzadko z obibokami, leniami i innymi nieporadnym życiowo. To jest obłuda, fałsz jednym słowem hipokryzja przy wmawianiu mi że mamy takie same żołądki. Jak tak to podzielcie się kwotą wolną od podatku (32 tysiące) lub może lepiej waszymi dietami i innymi dodatkami. Super pracuj, pracuj a garb ci sam urośnie. Nic nie rób to i tak dostaniesz nagrodę w postaci godnej emerytury, a jak ci będzie mało to zabierzemy bogatszym i ci dołożymy. Co za brednie. Od biedy jest pomoc społeczna a nie okradanie innych emerytów. Życzę wam dobrego samopoczucia. Już nas PO okradło waloryzacją kwotową do końca życia ( nie jednorazowo - do końca życia).
Emerytka Patr...
2 lata temu
A dlaczego nie 500 zl co miesiac? Emeryt jest w czyms gorszy? Cale zycie placil podatki, skladki na emeryture. O emeryta nikt nie zadba, sam o siebie musi. Zycie na emeryturze jest poza tym duzo drozsze - chocby leki, opieka w domu itp.
ŚP EMERYTOM
2 lata temu
Dają emerytom gorsze bo wiedzą że wszystko idzie do góry i to dopiero początek podwyżek to co miał to już dał a co do wzięcia to weźmie po wyborach taka prawda
bDTWvzuH
emryt 49
2 lata temu
Nie chcę łaski pańskiej! Pracując 40 lat, płacąc wyznaczone daniny zasłużyłem na godną emeryturę. Kiedy mi ją obliczyli okazało się, że taka nie będzie. Nie chcę waszych obiecanych 13 i 14 (tylko dla niektórych). Niech moje państwo traktuje obywateli równo. Wyrównajcie granicę zwolnień do podstawy dla posłów albo zwolnijcie emerytów z płacenia podatku od emerytury bo podatki już opłaciliśmy od podstawy wymiaru. A emerytury waloryzujcie od wzrostu wynagrodzeń i będzie git!
wicio
2 lata temu
Kochany PiS. Emerytom po 70 PLN, a sobie po 70 000 PLN. To się nazywa robienie wody z mózgu. Glosuj na PiS a dostaniesz szczaw.
...
Następna strona