Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.03.2020 15:05

PPK. Ważna zmiana dla średnich firm. Koronawirus przesuwa termin. Jest wniosek

Paweł Borys poinformował o przesunięciu terminu obowiązkowego wprowadzenia PPK w średnich firmach. Termin zawarcia umowy o zarządzanie zostanie wydłużony z kwietnia do października, a termin zawarcia umowy o prowadzenie PPK z maja na listopad. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Paweł Borys chce ulżyć średnim przedsiębiorcom. Wiele takich firm miało spore problemy z PPK (Fot: Rafał Guz)

"W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego #Covid_19 zwróciłem się jako podmiot wdrażający program @Moje_PPK z wnioskiem do @MFGOVPL i @MinRozwoju o wydłużenie terminów wdrożenia PPK na II Etapie dla średnich firm do dat przewidzianych dla III Etapu" - napisał szefujący PFR Paweł Borys.

Jak wyjaśnił szef instytucji odpowiedzialnej za wdrożenie systemu pracowniczych planów kapitałowych (PPK), termin zawarcia umowy o zarządzanie zostanie wydłużony z 24.04.20 do 27.10.20.

Z kolei termin zawarcia umowy o prowadzenie PPK z 11.05.20 do 10.11.20. Swoją decyzję Borys uzasadnił koniecznością "wsparcia przedsiębiorców w obecnym nadzwyczajnej w otoczeniu gospodarczym w związku z Covid-19 oraz zapewnienie bezpiecznego przeprowadzenia szkoleń i kampanii dla pracowników".

Pracownicze plany kapitałowe to przeznaczony dla pracowników program długoterminowego oszczędzania. Gromadzone w PPK oszczędności mają pochodzić ze składek pracowników, pracodawców i dopłat od państwa.

Reforma związana z tworzeniem PPK ruszyła 1 lipca i objęła na początku największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób. Do 2021 roku większość pracodawców w Polsce ma utworzyć PPK dla swoich pracowników.

Decyzja Borysa na pewno ucieszy średnie firmy, które miały spore problemy z wdrażaniem programu

Wielu pracowników takich firm nie otrzymało jeszcze informacji o PPK. Wiedza o programie w grupie pracowników badanych przez Agencję Badawczą PBS pozostawia wiele do życzenia - co trzeci znał tylko nazwę.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, ppk, koronawirus, oszczędzanie, emerytury
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

ktoś zakład przyjmuje?stawiam 1000 zł, że gdyby PO PSL SLD rządziły, to nie tylko, że nie byłoby żadnych ulg i zwolnień finansowych, ale byłyby nowe podatki i daniny na … Czytaj całość

13-03-2020

ProducentDo października to pozostanie 15% średnich przedsiębiorstw, jeśli MATOŁUSZ i DUDA w trybie natychmiastowym nie przedstawią projektu zwolnienia z … Czytaj całość

13-03-2020

takimampomysłpremierem zrobić Kopacz, ministrem zdrowia zrobić Arłukowicza,a prezydentem zrobić Błońską,to wirus umrze ze śmiechu i wszyscy wyzdrowieją

Rozwiń komentarze (25)