Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

PPK. Ważna zmiana dla średnich firm. Koronawirus przesuwa termin. Jest wniosek

25
Podziel się

Paweł Borys poinformował o przesunięciu terminu obowiązkowego wprowadzenia PPK w średnich firmach. Termin zawarcia umowy o zarządzanie zostanie wydłużony z kwietnia do października, a termin zawarcia umowy o prowadzenie PPK z maja na listopad. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

Paweł Borys chce ulżyć średnim przedsiębiorcom. Wiele takich firm miało spore problemy z PPK
Paweł Borys chce ulżyć średnim przedsiębiorcom. Wiele takich firm miało spore problemy z PPK (PAP, Rafał Guz)
bDJETYJN

"W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego #Covid_19 zwróciłem się jako podmiot wdrażający program @Moje_PPK z wnioskiem do @MFGOVPL i @MinRozwoju o wydłużenie terminów wdrożenia PPK na II Etapie dla średnich firm do dat przewidzianych dla III Etapu" - napisał szefujący PFR Paweł Borys.

bDJETYJP

Jak wyjaśnił szef instytucji odpowiedzialnej za wdrożenie systemu pracowniczych planów kapitałowych (PPK), termin zawarcia umowy o zarządzanie zostanie wydłużony z 24.04.20 do 27.10.20.

Z kolei termin zawarcia umowy o prowadzenie PPK z 11.05.20 do 10.11.20. Swoją decyzję Borys uzasadnił koniecznością "wsparcia przedsiębiorców w obecnym nadzwyczajnej w otoczeniu gospodarczym w związku z Covid-19 oraz zapewnienie bezpiecznego przeprowadzenia szkoleń i kampanii dla pracowników".

Pracownicze plany kapitałowe to przeznaczony dla pracowników program długoterminowego oszczędzania. Gromadzone w PPK oszczędności mają pochodzić ze składek pracowników, pracodawców i dopłat od państwa.

Reforma związana z tworzeniem PPK ruszyła 1 lipca i objęła na początku największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób. Do 2021 roku większość pracodawców w Polsce ma utworzyć PPK dla swoich pracowników.

bDJETYJV

Decyzja Borysa na pewno ucieszy średnie firmy, które miały spore problemy z wdrażaniem programu

Wielu pracowników takich firm nie otrzymało jeszcze informacji o PPK. Wiedza o programie w grupie pracowników badanych przez Agencję Badawczą PBS pozostawia wiele do życzenia - co trzeci znał tylko nazwę.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJETYKq
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
adam
12 miesięcy temu
do tych naiwnych co sie jeszcze nie wypisali z tego kolejnego przyrządu do oskubania - po OFE, polisach posagowych, ksiażeczkach mieszkaniowych, samochodowych etc...- popatrzcie sobie co sie dzieje na giełdach ... a wasza kasa będzie w większości tam inwestowana + oczywiście trzeba sie zrzucić na tłuste pensje dla zarządzających, służbowe limuzyny , klimatyzowane biura itd...
takimampomysł
12 miesięcy temu
premierem zrobić Kopacz, ministrem zdrowia zrobić Arłukowicza,a prezydentem zrobić Błońską,to wirus umrze ze śmiechu i wszyscy wyzdrowieją
Producent
12 miesięcy temu
Do października to pozostanie 15% średnich przedsiębiorstw, jeśli MATOŁUSZ i DUDA w trybie natychmiastowym nie przedstawią projektu zwolnienia z konieczności płacenia haraczy: ZUS, FP, PIT, CIT..... Powinien pozostać tylko VAT i składka zdrowotna!!!!
bDJETYKr
Domi
12 miesięcy temu
Piss to jedno wielkie kłamstwo sprzedawane przez zakłamaną tvp brawo
pp
12 miesięcy temu
Co ten rząd ma zamiar z ty zrobić zerknijcie na OFE jeżeli takie macie. Dzisiaj 13 tys w plecy Gdzie te nasze emerytury !!!!!!!????????
...
Następna strona