Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emerytury
24.05.2019 14:21

Waloryzacja rent i emerytur. Pracodawcy mają propozycję i straszą podwyżką podatków

- Waloryzacja emerytur i rent w 2020 roku nie powinna być wyższa niż wskaźnik inflacji plus 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia - uważają największe organizacje, zrzeszające pracodawców. - W innym przypadku trzeba będzie podnieść podatki - przestrzegają pracodawcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Pracodawcy proponują rozwiązania, co do waloryzacji rent i emerytur

Tak zaproponowany limit organizacje proponują "ze względu na relacje dochodów rodzin emeryckich i pracowniczych, ogromny deficyt funduszy - emerytalnego i rentowego oraz trzynastą emeryturę w tym roku".

O to, by waloryzacja rent i emerytów nie była zbyt wysoka, zaapelowały takie organizacje, jak: BCC, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego i ZPP.

- Taka waloryzacja zapewnia zachowanie siły nabywczej świadczeń emerytalnych i rentowych i jednocześnie choć w niewielkim stopniu pozwala emerytom skorzystać ze wzrostu gospodarczego - uważa Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan.

A co, jeśli rząd będzie chciał być hojniejszy dla emerytów i rencistów? - Wyższa waloryzacja wymusiłaby wzrost obciążenia podatkami osób pracujących - uważa Jeremi Mordasewicz.

Postulat ekspertów. Taka sama składka na ZUS od wszystkich umów i samozatrudnienia. Obejrzyj wideo:

Waloryzacja emerytur i rent przeprowadzana jest corocznie, żeby zrekompensować emerytom i rencistom m.in. inflację. Do jej obliczenia wykorzystywane są dane z roku poprzedniego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-06-2019

ghikTo niech cwaniaki sami spróbują przeżyć za przeciętną polską emeryturę (bo o najniższej szkoda nawet mówić ) i dopiero się wypowiadają.

07-06-2019

ORETzlodzieje w tym roku nas okradlliscie mialo być powyzej 3procent a daliscie 2procent z groszami tak samo bedzie i w nastepnym jeszcze wiecej nam … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)