Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aktywa OFE w miesiąc zwiększyły się o prawie 7 mld złotych

0
Podziel się:

Aktywa otwartych funduszy emerytalnych wzrosły w listopadzie do 261,6 mld złotych.

Aktywa OFE w miesiąc zwiększyły się o prawie 7 mld złotych
(Wawok/REPORTER)
bFecRCCt

Aktywa otwartych funduszy emerytalnych wzrosły w listopadzie o 6,9 mld zł (wzrost o 2,7 proc.) do 261,6 mld zł - podały w raporcie Analizy Online. Od początku roku wartość aktywów OFE wzrosła o 16 procent.

W listopadzie ZUS na konta OFE przekazał łącznie ponad 0,6 mld zł. Od początku roku ZUS przelał natomiast łącznie 7,4 mld zł. Jak wynika z raportu jest to kwota dwukrotnie mniejsza niż w analogicznym okresie 2011 roku, co wynika przede wszystkim z obniżenia wpłat do OFE od maja 2011 roku.

_ Listopadowy wzrost wartości aktywów to głównie efekt sprzyjających warunków rynkowych. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał w listopadzie +4,2 proc., a od początku roku już ponad 19 proc. W minionym miesiącu zyskiwały nie tylko duże spółki, WIG20 zyskał +4,5 proc., ale również akcje spółek małych i średnich, których indeksy wzrosły odpowiednio o +1,5 proc. i +4,1 proc. _ - podano w raporcie.

bFecRCCv

Zyskowne były również inwestycje na rynku długu.

_ W listopadzie mieliśmy do czynienia z kontynuacją dobrej koniunktury na rynku długu. Indeks obligacji skarbowych IROS zyskał +2,5 proc., a licząc od początku roku już ponad +11 proc. _ - napisano.

W raporcie dodano, że w listopadzie średni wzrost wartości jednostki OFE wyniósł 2,5 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Gomułka: Tworzymy tam nowy dług publiczny Eksperci uważają, ze nie należy robić dalszych manewrów z OFE, ponieważ powiększy to jeszcze bardziej deficyt FUS.
Znakomity miesiąc dla funduszy. Padł rekord Sierpień był trzecim z rzędu pozytywnym miesiącem na rynku otwartych funduszy emerytalnych.
ZUS przekazuje OFE miliony złotych Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał w tym tygodniu otwartym funduszom emerytalnym (OFE) 403,1 mln zł - poinformował ZUS w komunikacie.
bFecRCCW
KOMENTARZE
(0)