Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec debaty o OFE w Senacie

0
Podziel się:

Wicemarszałek Zbigniew Romaszewski ogłosił przerwę. Głosowanie po godzinie 16.

Koniec debaty o OFE w Senacie
(PAP/ Radek Pietruszka)

Zakończyła się debata nad ustawą przewidującą zmiany w OFE. Wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski ogłosił przerwę do godz. 16. Komisje budżetu i finansów publicznych oraz rodziny i polityki społecznej opowiedziały się za przyjęciem ustawy bez poprawek.

Jednocześnie komisje opowiedziały się przeciw wnioskowi PiS o odrzucenie ustawy. Głosowanie w Senacie odbędzie się po przerwie.

Senat zajmował się dziś uchwaloną ostatnio przez Sejm ustawą, zgodnie z którą składki przekazywane do OFE zostaną obniżone z 7,3 proc. do 2,3 proc. Pozostałe 5 proc. trafi na indywidualne subkonta w ZUS. Od 2012 r. zacznie obowiązywać 4-proc. ulga podatkowa dla osób oszczędzających na emeryturę na tzw. indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t136438.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bunt;senatora;po;przeciwko;zmianom;w;ofe,153,0,803225.html) Bunt senatora PO przeciwko zmianom w OFE Klimowicz: Jest mi przykro, że proponowane przez Platformę zmiany są niekorzystne. Rzucił partyjną legitymację.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t86744.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;w;senacie;spiesza;sie,7,0,803079.html) Zmiany w OFE w Senacie. Spieszą się Jeśli senatorowie złożą poprawki, komisje budżetu i finansów publicznych oraz rodziny i polityki społecznej rozpatrzą je jeszcze dziś.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t134889.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/senat;glosuje;nad;ofe;prezydent;konsultuje,171,0,802987.html) Senat głosuje nad OFE, prezydent konsultuje To od podpisu prezydenta zależy, czy ustawa wejdzie w życie 1 maja, jak chce rząd.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)