Notowania

Nowak o cięciu OFE. Prezydent poprze

Prezydencki minister mówi, że Komorowski czuje się współautorem przedsięwzięcia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezydencki minister Sławomir Nowak powiedział, że warunkiem jest to, że ustawa wprowadzająca zmiany w systemie emerytalnym nie będzie odbiegała od przedłożenia rządowego.

Nowak przypomniał, że prezydent pod koniec stycznia przekazał premierowi list, w którym postulował kilka zmian i które zostały uwzględnione w propozycji rządowej, _ więc po części czuje się współautorem tego przedsięwzięcia _.

W rozmowie z RMF FM dodał, że trzeba będzie również jeszcze rozstrzygnąć _ pewne kwestie konstytucyjne, vacatio legis i inne rzeczy _.

W ubiegłym tygodniu Sejm uchwalił ustawę, zgodnie z którą składki przekazywane do OFE zostaną obniżone z 7,3 proc. do 2,3 proc. Pozostałe 5 proc. trafi na indywidualne subkonta w ZUS. Od 2012 r. zacznie obowiązywać 4-proc. ulga podatkowa dla osób oszczędzających na emeryturę na tzw. indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego. Również wtedy wejdzie w życie zakaz akwizycji na rzecz OFE.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t136008.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/sejm;przeglosowal;zmniejszenie;skladki;do;ofe,195,0,800963.html) Sejm przegłosował zmniejszenie składki do OFE

Sejm wprowadził poprawkę autorstwa PO, zgodnie z którą ustawa wejdzie w życie - z pewnymi wyjątkami - 1 maja, a nie _ pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie miesiąca od dnia ogłoszenia _, jak zapisano pierwotnie w projekcie rządowym.

W sobotę senackie komisje polityki społecznej i budżetu opowiedziały się za przyjęciem bez poprawek ustawy reformującej system emerytalny. Głosowanie w tej sprawie w Senacie ma odbyć się na najbliższym posiedzeniu, które zaczyna się w środę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t136118.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/tusk;zmiany;w;ofe;zgodne;z;konstytucja,254,0,800766.html) Tusk: Zmiany w OFE zgodne z konstytucją Inaczej w Polsce nie byłaby możliwa żadna korekta systemu emerytalnego, mówi premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t131994.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/psl;na;pewno;poprze;po;w;sprawie;ofe,103,0,794727.html) PSL na pewno poprze PO w sprawie OFE Tak uważa Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t99257.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezydent;nie;ma;powodow;zawetowac;ofe,144,0,790928.html) "Prezydent nie ma powodów zawetować OFE" Piątkowa debata ekspercka organizowana przez Bronisława Komorowskiego odbędzie się bez udziału polityków.
Tagi: obniżenie składki do ofe, bronisław komorowski, emerytury, wiadomości, kraj, wiadmomości, porady, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz