Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OFE zarządzają ponad 173 mld złotych

0
Podziel się:

Od początku tego roku nasze emerytalne aktywa wzrosły już o 35,3 mld złotych.

OFE zarządzają ponad 173 mld złotych
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Aktywa zgromadzone w Otwartych Funduszach Emerytalnych wzrosły w listopadzie o 0,5 proc., tym samym osiągnęły poziom 173,4 mld zł - podały w raporcie Analizy Online.

Według raportu od początku tego roku nasze emerytalne aktywa wzrosły już o 35,3 mld zł, czyli o 1/4.

W związku z sesją transferową i sposobem jej rozliczania dane na koniec listopada są zaniżone.

_ - Według naszych szacunków ostatniej tegorocznej sesji transferowej towarzyszyły rekordowe przepływy na poziomie 1,8 mld zł. Oznacza to, że rzeczywista wartość aktywów w listopadzie powinna być powiększona o tę wartość, co daje poziom 175 mld zł i dynamikę na poziomie plus 1,4 proc. _ - napisano w raporcie.

Największą dynamikę przyrostu aktywów zanotowało OFE PZU i Allianz OFE.

_ - Najkorzystniejszą dynamiką w listopadzie mogły się wykazać fundusze największe, a liderem zostało OFE PZU "Złota Jesień". W gronie tym pojawił się również Allianz Polska OFE, który przy wynikach ze środka stawki musiał w ramach rozliczeń przesłać innym OFE, według naszych szacunków, niespełna 40 mln zł _ - napisano w raporcie.

Z kolei najsłabiej radziły sobie Bankowy OFE i Aegon OFE z ujemną dynamiką na poziomie odpowiednio 0,8 proc. i 0,5 proc.

Raporty Money.pl
*Gdzie można przeżyć za polską emeryturę? * Jak obliczył Money.pl jesień życia za przeciętną polską emeryturę można spędzić m.in. w Brazylii i Tajlandii.
*Rząd załata dziurę w ZUS pieniędzmi z drugiego filaru? * Od dwóch lat odkładanie w ZUS opłaca się bardziej niż w najlepszym funduszu emerytalnym.
emerytury
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)