Notowania

zmiany w emeryturach
10.03.2010 09:50

Rostowski upiera się przy zmianach w emeryturach

Rząd ma nowy pomysł na zabezpieczenie emerytur.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Jacek Rostowski broni pomysłu, by kilka lat przed okresem emerytalnym płatnika przenosić kapitał z OFE do ZUS. Zdaniem ministra finansów, takie rozwiązanie zabezpieczy interesy przyszłych emerytów, którzy dzięki temu w ostatnim okresie oszczędzania nie stracą na ryzykownych operacjach OFE.

Minister finansów powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że jego pomysł zakłada przenoszenie środków z OFE do ZUS w kilku transzach.

POSŁUCHAJ MINISTRA ROSTOWSKIEGO:

Jacek Rostowski zapewnia, że pomysł zmian w systemie emerytalnym nie ma na celu ratowania budżetu, ale jest spowodowany troską o przyszłych emerytów.

POSŁUCHAJ MINISTRA ROSTOWSKIEGO:

Pomysł przekazania środków z OFE do ZUS skrytykował kilka dni temu w Polskim Radiu minister Michał Boni. Jego zdaniem pomysły minister Fedak i ministra Rostowskiegopsują reformę emerytalną sprzed kilku lat.

Raport Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: zmiany w emeryturach, zus, ofe, przeniesienie, pieniądze, fedak, pomysł, emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz