Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiek emerytalny. "Im niższy, tym mniej pieniędzy. O tym władza nie mówi"

Obniżenie wieku emerytalnego to populizm, który sprawi, że Polacy będą na głodowych emeryturach? - Biorąc pod uwagę, że dzisiaj osoby przechodzące na emeryturę otrzymują 50-55 proc. ostatniej pensji, w momencie przejścia na emeryturę za 30-40 lat to będzie 20-25 proc. ostatniej pensji. Pracujemy i opłacamy składki, więc emerytura będzie, kwestia tylko jej wysokości - powiedział w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego. - Obniżenie wieku emerytalnego to wprost obniżenie wysokości emerytur. Społeczeństwo nie jest tego świadome. Na populistycznych pomysłach udało się wygrać obecnej władzy, a ta sytuacja krzywdzi pokolenia osób, które zaczynają aktywność zawodową, a nie tych, którzy je uchwalili. Im to w żaden sposób nie zaszkodzi - dodał.

0
0
286
Podziel się
Komentarze (286)
zobacz więcej komentarzy (286)
KOMENTARZE
(286)
Olek
3 lata temu
To kłamstwo! Jeśli gospodarka się rozwija to nie trzeba podnosić wieku emerytalnego ponieważ co roku waloryzacja jest bardzo duża. A jeśli ktoś poprzednio nie potrafił zarządzać gospodarką tylko realizował swoje interesy i/lub innych to: "piniędzy nie ma i nie będzie..." A tak po za tym co pan Hołdys może o tym wiedzieć? Hahahaha
marcin
3 lata temu
ZUS to wręcz książkowy przykład piramidy finansowej. Nawet, jeśli co mądrzejszy człowiek zorientuje się w oszustwie, to i tak jest zmuszony przez państwo, pod groźbą surowych kar, do uczestnictwa w tym złodziejstwie jako ofiara. Tak więc nasz kochany i opiekuńczy system jest zarazem oszustem jak i rozbójnikiem wobec nas. Jeśli ktokolwiek założyłby jakiś fundusz emerytalny, funkcjonujący na IDENTYCZNYCH zasadach jak ZUS, zostałby oskarżony na mocy istniejącego prawa o oszustwo i wtrącony do więzienia, a za rozbój siedzi się od 10 lat. W niedalekiej przyszłości są dwie wersje "emerytury" według zusu: pracuj aż do śmierci lub zdychaj z głodu.
wladek
3 lata temu
To zróbcie emeryturę od 85 lat, albo 90 lat. Wtedy będzie KASA.
Jarek
3 lata temu
Mam 71 lat, dorabiam do emerytury bo mi głupcy płacą. Trzęsę całym krajem. Mam swojego lokaja trzech drzwi ( nawet kilku ), człowieka od ścierania kociego i psiego moczu z butów dygnitarzy, urzędnika ministerstwa pióra, poduszkowych, urzędników protokołu w Sali Audiencji, woreczkowych, urzędników ceremoniału (nazywanych przez wszystkich „kukułką”). Życie jest po to żeby je brać. Pełnymi garściami. Jak dają. Jak ciemny lud pozwala.
Mirek
3 lata temu
Jak można pisać takie głupoty? 40 lat pracy ? Ilu jest takich robotników ? Pracownicy służb uprzywilejowanych, przechodzą na emeryturę po 20 latach pracy razem ze szkołą , czyli po 15 . Może czas to zmienić ?
...
Następna strona