Trwa ładowanie...
bEsqapAl

Notowania

Przejdź na

Wiek emerytalny. "Im niższy, tym mniej pieniędzy. O tym władza nie mówi"

Obniżenie wieku emerytalnego to populizm, który sprawi, że Polacy będą na głodowych emeryturach? - Biorąc pod uwagę, że dzisiaj osoby przechodzące na emeryturę otrzymują 50-55 proc. ostatniej pensji, w momencie przejścia na emeryturę za 30-40 lat to będzie 20-25 proc. ostatniej pensji. Pracujemy i opłacamy składki, więc emerytura będzie, kwestia tylko jej wysokości - powiedział w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego. - Obniżenie wieku emerytalnego to wprost obniżenie wysokości emerytur. Społeczeństwo nie jest tego świadome. Na populistycznych pomysłach udało się wygrać obecnej władzy, a ta sytuacja krzywdzi pokolenia osób, które zaczynają aktywność zawodową, a nie tych, którzy je uchwalili. Im to w żaden sposób nie zaszkodzi - dodał.

0
0
286
Podziel się
Komentarze (286)
zobacz więcej komentarzy (286)
bEsqapAx
KOMENTARZE
(286)
Olek
rok temu
To kłamstwo! Jeśli gospodarka się rozwija to nie trzeba podnosić wieku emerytalnego ponieważ co roku waloryzacja jest bardzo duża. A jeśli ktoś poprzednio nie potrafił zarządzać gospodarką tylko realizował swoje interesy i/lub innych to: "piniędzy nie ma i nie będzie..." A tak po za tym co pan Hołdys może o tym wiedzieć? Hahahaha
marcin
rok temu
ZUS to wręcz książkowy przykład piramidy finansowej. Nawet, jeśli co mądrzejszy człowiek zorientuje się w oszustwie, to i tak jest zmuszony przez państwo, pod groźbą surowych kar, do uczestnictwa w tym złodziejstwie jako ofiara. Tak więc nasz kochany i opiekuńczy system jest zarazem oszustem jak i rozbójnikiem wobec nas. Jeśli ktokolwiek założyłby jakiś fundusz emerytalny, funkcjonujący na IDENTYCZNYCH zasadach jak ZUS, zostałby oskarżony na mocy istniejącego prawa o oszustwo i wtrącony do więzienia, a za rozbój siedzi się od 10 lat. W niedalekiej przyszłości są dwie wersje "emerytury" według zusu: pracuj aż do śmierci lub zdychaj z głodu.
wladek
rok temu
To zróbcie emeryturę od 85 lat, albo 90 lat. Wtedy będzie KASA.
bEsqapAP
Jarek
rok temu
Mam 71 lat, dorabiam do emerytury bo mi głupcy płacą. Trzęsę całym krajem. Mam swojego lokaja trzech drzwi ( nawet kilku ), człowieka od ścierania kociego i psiego moczu z butów dygnitarzy, urzędnika ministerstwa pióra, poduszkowych, urzędników protokołu w Sali Audiencji, woreczkowych, urzędników ceremoniału (nazywanych przez wszystkich „kukułką”). Życie jest po to żeby je brać. Pełnymi garściami. Jak dają. Jak ciemny lud pozwala.
Mirek
rok temu
Jak można pisać takie głupoty? 40 lat pracy ? Ilu jest takich robotników ? Pracownicy służb uprzywilejowanych, przechodzą na emeryturę po 20 latach pracy razem ze szkołą , czyli po 15 . Może czas to zmienić ?
...
Następna strona