Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory prezydenckie 2020. Emerytura bez podatku to ukłon Trzaskowskiego w stronę Kosiniaka

Walczący o fotel prezydenta Rafał Trzaskowski przekonywał w Skierniewicach, że emerytury powinny być bez podatku. Postulat ten do tej pory niósł na sztandarach Władysław Kosiniak Kamysz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EASTNEWS)
Emerytury bez podatku obiecuje Rafał Trzaskowski.

W czasie spotkania z mieszkańcami Skierniewic Rafał Trzaskowski zapowiedział, że od emerytur nie powinny być odprowadzane podatki. To kolejna propozycja kandydata kierowana do emerytów. Zapowiadał ją już wcześniej, choć trudno oprzeć się wrażaniu że to gest w stronę wyborców Władysława Kosiniaka-Kamysza, który od dłuższego czasu walczy o zwolnienie świadczenia z obciążeń.

W czwartek z kolei odniósł się również do kwestii emerytur stażowych. - Powinny być załatwiane w pierwszej kolejności, bo ten system jest zwyczajnie niesprawiedliwy - powiedział Trzaskowski o koncepcji, która umożliwiałaby przejście na emeryturę po określonej liczbie lat przepracowanych w "Kropce nad i".

Trzaskowski przyznał, że nie zawetowałby dodatkowych emerytur, ale jednocześnie uważa, że "trzynaste, czternaste, a nawet siedemnaste emerytury" to są wyłącznie "rozwiązania tymczasowe", które łatają bieżące problemy, ale nie naprawiają kulejącego systemu emerytalnego.

- Dlatego ja mam swoje propozycje jasno skalkulowane. Jedną z nich jest wyższa kwota wolna od podatku. Wiem, że stać na nią budżet państwa - podkreślał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2020

qwazTrzaskowski wyraźnie obraża Polaków. Traktuje nas jak ćwierćinteligentów i robi to prosto w oczy bo jak inaczej nazwać to co on mówi??? W jeden dzień … Czytaj całość

03-07-2020

Nie-politykWygrana Rafała Trzaskowskiego oznaczać będzie, że Polacy nie umieją myśleć logicznie i wyciągać wniosków. Ale jak zagłosuje większość tak będą wszyscy … Czytaj całość

03-07-2020

bbbbbbbbbbbbbbbbbLudzie zapomnieliście już NIE PODNIESIEMY WIEKU EMERYTALNEGO i co?Podnieśli .Dzieci do szkół od 6 lat bez konsultacji .NIE wierzę w ani jedno słowo … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (470)