Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Coraz więcej firm z sektora MSP inwestuje w innowacje

0
Podziel się:

Przedsiębiorcy zaczynają dostrzegać, że warto inwestować także w innowacje dotyczące organizacji pracy oraz marketingu i reklamy.

Coraz więcej firm z sektora MSP inwestuje w innowacje
(Pressmaster/Dreamstime)

Przybywa małych firm, które ratują się przed kryzysem, zwiększając nakłady na nowoczesne rozwiązania. Przedsiębiorstwa zaczynają produkcję na przykład energooszczędnych kuchni, sztucznej skóry lub termoaktywnej bielizny. Wprowadzają też nowe metody zarządzania.

Jak pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _, duże firmy na opracowanie nowych produktów, technologii i nowoczesnych urządzeń wydają co roku po 20 - 50 milionów złotych, czyli 4 - 10 procent wartości sprzedaży.

Ostatnio do grona innowatorów dołączyły także licznie małe i średnie przedsiębiorstwa, które aby zwiększyć konkurencyjność, decydują się przeznaczyć pieniądze na nowoczesne rozwiązania. Wiele z nich korzysta z dotacji unijnych, które można dostać na przykład w ramach Programu Operacyjnego Nowoczesna Gospodarka.

Przedsiębiorcy zaczynają dostrzegać, iż warto inwestować także w innowacje, dotyczące organizacji pracy oraz marketingu i reklamy. Przykładem jest uruchomienie sprzedaży przez internet i znalezienie nowego sposobu dotarcia do klientów - donosi _ DGP. _

Więcej o innowacyjności czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t82323.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;warszawie;powstaje;centrum;zarzadzania;innowacjami,194,0,880834.html) Stolica ma sposób na nowe technologie Na Politechnice Warszawskiej podpisano dziś dokumenty w sprawie dofinansowania budowy Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t86631.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;nie;premiujemy;innowacyjnosci,59,0,845883.html) Pawlak: Nie premiujemy innowacyjności Zdaniem wicepremiera i ministra gospodarki, Polska jest innowacyjna, pomysłowa i najlepiej poradziła sobie z kryzysem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t92855.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;szosta;od;konca;w;ue;dystans;rosnie,97,0,764001.html) Polska szósta od końca w UE. Dystans rośnie W rankingu innowacyjności państw Unii Europejskiej jesteśmy daleko z tyłu.
kraj
unia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)