Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Lotnisko w Radomiu na budowę terminala jeszcze poczeka. Jest kolejne odwołanie

15
Podziel się:

Wpłynęło kolejne zażalenie na przebieg aukcji elektronicznej dot. budowy terminala na lotnisku w Radomiu. Czas potrzebny na jego rozpatrzenie, nie opóźni jednak terminu rozpoczęcia prac. Przedstawiciele Państwowych Portów Lotniczych zapewniają, że byli na to przygotowani.

Lotnisko w Radomiu ma zostać otwarte w 2022 roku.
Lotnisko w Radomiu ma zostać otwarte w 2022 roku. (Wikimedia Commons CC BY)

Przeprowadzona elektroniczna aukcja wzbudziła wątpliwości Budimexu. Jak informuje portal radom.naszemiasto.pl spółka złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) 14 stycznia - 12 dni po otwarciu ofert. Dlaczego?

- Ze względu na problemy techniczne, które miała firma. Był jakiś problem z odświeżaniem ekranu. Budimex uznał, że nie mógł sprawnie uczestniczyć w tej licytacji - informuje Piotr Rudzki, rzecznik Państwowych Portów Lotniczych, cytowany przez portal radom.naszemiasto.pl.

Jednocześnie rzecznik uspokaja, że oczekiwanie na decyzję KIO nie wywoła opóźnień w budowie terminala. Rudzki przekonuje, że "czas na odwołania był wliczony" w "harmonogram prac". Wszystkie strony oczekują teraz na wyznaczenie terminu rozprawy.

Zobacz także: Zobacz też: Radom nie do końca czuje skalę inwestycji. "Lotnisko to nie jest obce ciało"

- Finalnie najtańszą ofertę złożyła firma Mirbud - mówi Piotr Rudzki. - Cena była jedynym kryterium wyboru. Ale do czasu decyzji Krajowej Izby Odwoławczej nie będziemy podawali kwot. Musimy czekać - zastrzega rzecznik.

Ile czasu? Według słów rzecznika Porty Lotnicze chciałyby podpisać umowę na wykonanie terminala jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku. Zwycięzca postępowania będzie miał 26 miesięcy na realizację inwestycji.

To już druga aukcja na budowę terminala na radomskim lotnisku. Pierwsza, przeprowadzona 12 grudnia, musiała zostać powtórzona z powodu błędu technicznego.

Dlatego też spółki Mirbud i Hochtief zaskarżyły tę decyzję do KIO (oprócz nich w aukcji wziął udział także Budimex). Izba nie przychyliła się do zażaleń firm, a obie przystąpiły do ponownej aukcji.

Port pasażerski w Radomiu ma być gotowy jesienią 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
mawik
3 lata temu
Będzie to najgorsza inwestycja ever także lipa wielka. Niech pracę trwają jak najdłużej to pasażerowie linii enter air się ucieszą, że nie będą musieli jeździć do Radomia
Pilot
3 lata temu
Psy szczekają karawana jedzie dalej!
Zabawna histo...
3 lata temu
Jak z mniejszego portu nikt nie chciał latać to powiększenie lotniska niczego nie zmieni
SKÓRA , SUSKI...
3 lata temu
Oby nie kolejny Miś , jeden już był za panowania Muminka , zwanego Kosztowny, pozdrawiam
Radom
3 lata temu
Posłowie PiS z Radomia powinni zapłacić za to lotnisko,Skurkiewicz i inne tuzy intelektu że z Radomia niżej do Afryki,tak mówił Lalkarz Suski z technikum teatralnego.