Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miliony na lotnisko w Radomiu. Inwestycja się opóźni

13
Podziel się:

Radomskie lotnisko będzie ukończone trzy lata później niż planowane – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Zakładane koszty też zostaną przekroczone.

Pierwsze samoloty zaczną korzystać z portu w 2022 r – to najbardziej optymistyczny scenariusz.
Pierwsze samoloty zaczną korzystać z portu w 2022 r – to najbardziej optymistyczny scenariusz. (Wikimedia Commons CC BY)
bEKunSUl

Porty Lotnicze ujawniły szczegóły inwestycji. W budynku o powierzchni 20 tys. mkw. Ma znaleźć się 30 stanowisk do odprawy pasażerów, 10 punktów kontroli bezpieczeństwa i osiem wyjść do samolotów. Po podpisaniu umowy firmy będą miały 26 miesięcy na realizację przedsięwzięcia – informuje dziennik.

Pierwsze samoloty zaczną korzystać z portu w 2022 r – to najbardziej optymistyczny scenariusz. Zatem inwestycja będzie gotowa trzy lata później, niż początkowo zakładano. „Dziennik Gazeta Prawna” przypomina, że na początku roku szef PL Mariusz Szpikowski na konferencji prasowej informował, że port w Radomiu zostanie oddany jesienią 2019 r. Szybko jednak okazało się, że te plany są zupełnie nierealne. PPL zakładał bowiem, że inwestycja powstanie w zaledwie 10 miesięcy.

Tymczasem firmy, startujące w przetargu zaskarżyły warunki do Krajowej Izby Odwoławczej.

bEKunSUn

Zobacz także: Kłopoty z bagażem

Jak dowiedział się dziennik, także koszty inwestycji najpewniej zostaną przekroczone. Szacunki mówiły o 425 mln zł, dziś wiadomo, że bardziej prawdopodobna jest kwota 550 mln zł.

bEKunSUt

Port w Radomiu ma odciążyć Lotnisko Chopina. PPL liczą, że przeniosą się tam linie czarterowe. Jak czytamy w dzienniku, opóźnienia stają się kartą przetargową dla władz portu w Modlinie, które od dawna planują rozbudowę. PPL nie chciał jednak przystać na to, by Mazowsze dokapitalizowało spółkę kwotą 50 mln zł. Jak dowiedział się DGP. Władze Modlina przekonały do swoich racji Marcina Horałę, nowego wiceministra infrastruktury i pełnomocnika rządu ds. CPK.

- Blokowanie powiększenia terminala staje się nieracjonalne w sytuacji opóźnień z przebudową Radomia i coraz większym zatłoczeniem portu na Okęciu – powiedział Marcin Danił, wiceprezes portu w Modlinie, z którym rozmawiał dziennik.
Horała zapewnił, że rząd nie ma zamiaru zamykać tego lotniska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKunSUO
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(13)
Jurek
2 lata temu
Jak dla mnie niech przedłuża się jak najdłużej. Dobrze mi się ze stolicy enterem lata i nie chcę tego zmieniać. Radom to bardzo słaba lokalizacja na lotnisko i tak jest za daleko od Warszawy aby ją odciążyć
Wizz
2 lata temu
Pogonić Caryce i Bielana a Modlin odżyje i się rozbuduje
heht74
2 lata temu
Po co ta panika? Przecież po 15 latach skończą lotnisko w Berlinie i ,,po" kłopocie .
bEKunSUP
Zdzich
2 lata temu
Pisowi wychodzi wydawanie nie swoich pieniędzy. Z całą resztą gospodarki i finansów publicznych, leżą. Nieudaczniki.
Ee
2 lata temu
Wolę Berlin. Lepszy dojazd, tańsze parkingi i więcej lotów. Jak ruszy nowe lotnisko to Okęcie może dla mnie nie istnieć.