MSP do końca 2010 r. nie będzie sprzedawało akcji Tauronu i PGE

Resort skarbu w 2010 r. nie planuje sprzedaży pakietów akcji Tauron i PGE -
poinformował dziennikarzy Jan Bury, wiceminister skarbu.

Resort skarbu w 2010 r. nie planuje sprzedaży pakietów akcji Tauron i PGE - poinformował dziennikarzy Jan Bury, wiceminister skarbu.

"W tym roku nie mamy planu sprzedaży pakietów akcji Tauronu i PGE" - powiedział dziennikarzom Bury.

"Co do przyszłego roku, to rynek pokaże, notowania akcji pokażą. Mamy taki komfort i to jest sytuacja wygodna dla Ministra Skarbu Państwa, że w obu przypadkach mamy jeszcze możliwość zejść poniżej tego, co w tej chwili Skarb Państwa posiada" - dodał.

Powiedział, że plan przychodów z prywatyzacji na bieżący rok jest już wykonany i nie ma potrzeby, żeby te przychody były jeszcze większe.

Polityka Energetyczna zakłada, że Skarb Państwa w PGE zachowa pakiet kontrolny, czyli min. 51 proc., a w Tauronie pakiet korporacyjny, czyli około 33-35 proc.(PAP)

pr/ gsu/ jtt/ drag/

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie