Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. Kolejna część trafia do konsultacji

10
Podziel się:

Dokument autorstwa Ministerstwa Rozwoju zakłada przede wszystkim istotne zmiany w prawie pracy, ochronę przed zmianami interpretacji prawa, bardziej korzystne zasady rozliczeń podatkowych.

Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. Kolejna część trafia do konsultacji
(GlobalStock/iStockphoto)

Kolejna część pakietu stu ułatwień dla przedsiębiorców trafiła do konsultacji i uzgodnień - to projekt zmieniający kilka ustaw, które składają się na otoczenie prawne przedsiębiorstw.

Dokument autorstwa Ministerstwa Rozwoju zakłada przede wszystkim istotne zmiany w prawie pracy, ochronę przed zmianami interpretacji prawa, bardziej korzystne zasady rozliczeń podatkowych.

Wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj mówił ostatnio, że ustawa ta zbiera zmiany z kilku dziedzin prawa - takie, które w codziennej działalności są przez przedsiębiorców wskazywane jako wymagające interwencji legislacyjnej. Wskazał na przykład na mniej uciążliwe kontrole.

- By w działalności kontrolnej organy nie skupiały się na łatwych kontrolach, szczególnie w małych firmach, które nie generują wielkiego ryzyka dla gospodarki. Oczywiście nie chodzi o to, by przymykać oczy na nieprawidłowości - podkreślił. W jego ocenie, należy koncentrować działalność kontrolną na tych obszarach, gdzie ryzyko potencjalne dla uczciwej konkurencji czy budżetu państwa jest największe.

Miesiąc temu ministerstwo przedstawiło pakiet blisko 100 ułatwień dla biznesu. Zapowiedziano wtedy, że w najbliższym czasie zostaną przedstawione konkretne propozycje i rozwiązania.

Resort zakłada, że rząd przyjmie projekt ustawy we wrześniu. Nowe przepisy mogłyby wejść w życie 1 stycznia 2017 roku.

wiadomości
gospodarka
baza wiedzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Tymek
8 lat temu
No przydałoby się mniej biurokracji... w zeszłym roku otworzyłam własną działalność. Wcześniej dopadły mnie zwolnienia grupowe, ale nie poddałem się. Poszedłem do rocznej szkoły policealnej do Progresu, zrobiłem certyfikat z angielskiego (bo doszedłem do wniosku, że język, chociaż jeden trzeba znać naprawdę dobrze) i otworzyłem firmę. Nie powiem, urzędnicy często są pomocni, wyjaśniają, podpowiadają jakie pismo i gdzie złożyć, ale tych papierów, obliczeń, podatków jest tyle, że szkoda gadać.
wwww
8 lat temu
Jak nasze głupie społeczeństwo w końcu zrozumie, że wpisanie obywatela do BIK czy BIG za parę groszy zaległości spowoduje tylko, że taki obywatel nie uzyska nigdzie kredytu a tym samym nie będzie utrzymywał tego złodziejskiego systemu i jego twórców to wszyscy przestaną się tym przejmować i groźby i strachy obrócą się w stronę ich pomysłodawców a wtedy nie będą tak fikać...
Marta
8 lat temu
Na WP dzień bez straszenia PISem jest dniem straconym.
Bob
8 lat temu
To bdą.ułatwienia.przez utrudnienia
kolo
8 lat temu
Prezesi spolek domy buduja za pieniadze firm kupujac rachunki..Spolka na minusie ,ale chata dla syna stoi.