Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców trafi do uzgodnień i konsultacji

10
Podziel się:

Mają m.in. zniknąć ostatnie regulacje, które nakładają na przedsiębiorców obowiązek posługiwania się pieczęciami.

Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców trafi do uzgodnień i konsultacji
(Fotolia)

Kolejna część pakietu ułatwień dla przedsiębiorców, autorstwa resortu rozwoju, trafi w tym tygodniu do uzgodnień i konsultacji. Chodzi o projekt zmieniający kilka ustaw, które składają się na otoczenie prawne przedsiębiorstw. Dokument zakłada m.in. mniej uciążliwe kontrole, zmiany w prawie pracy, bardziej korzystne zasady rozliczeń podatkowych.

Miesiąc temu Ministerstwo Rozwoju przedstawiło pakiet blisko 100 ułatwień dla biznesu. Zapowiedziano wtedy, że w najbliższym czasie zostaną przedstawione konkretne propozycje.

Wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj powiedział, że pakiet ten składa się z kilku podpakietów. Przedstawiony w środę projekt zawiera zmiany dotyczące kilku dziedzin prawa. W dokumencie znajduje się na przykład przepis, zgodnie z którym pracodawca będzie zobowiązany do utworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jeśli zatrudnia co najmniej 50 pracowników, a nie jak teraz 20. Proponuje się także zwolnienie niektórych robót budowlanych z obowiązku uzyskiwania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia, na przykład budowy pojazdu.

Oprócz tego, mają zniknąć też ostatnie regulacje, które nakładają na przedsiębiorców obowiązek posługiwania się pieczęciami. Chodzi o obowiązek opatrywania pieczęcią dokumentu akcji oraz legitymacji pracowników ochrony. Zakłada się, że rząd przyjmie projekt ustawy we wrześniu. Nowe przepisy mogłyby wejść w życie 1 stycznia 2017 roku.

wiadomości
gospodarka
baza wiedzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Waldi
8 lat temu
Wystarczy wziąć przepisy jakie obowiązują w UK. Jak chciałem pieczątkę na rachunku to mi Anglik powiedział,że tu jest jego podpis i to jest ważniejsze od jakiejś pieczątki i miał rację. Widziałem na Allegro,że można w Polsce wyrobić każdą pieczątkę za niecałe 5 zł Dawno z tego powinniśmy zrezygnować choć szkoda tych ludzi co żyją z ich produkcji.
Zbyszek
8 lat temu
[QUOTE] Proponuje się także zwolnienie niektórych robót budowlanych z obowiązku uzyskiwania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia, na przykład budowy pojazdu. [/QUOTE] Ktoś piszący te słowa pomylił pojazd ze zjazdem z drogi publicznej. Proponuję przeczytać projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców zamieszczony w BIPie Ministerstwa Rozwoju. Podejrzewam, że autor wpisu niezbyt szczegółowo go przeczytał.
Jot;
8 lat temu
[QUOTE] Proponuje się także zwolnienie niektórych robót budowlanych z obowiązku uzyskiwania pozwolenia na budowę lub zgłoszenia, na przykład budowy pojazdu. [/QUOTE] Naprawdę interesujące, jak będę chciał złożyć rower to już nie muszę mieć pozwolenia na budowę.
jd
8 lat temu
Mniej uciążliwe kontrole? No tak. CBŚ wejdzie RAZ i po firmie... :-) Zawsze się coś znajdzie.
Księgowy
8 lat temu
Kiedyś zapłaciłem kare podczas kontroli krzyżowej bo wystawiłem fakture na papierze firmowym, logo firmy, wszystkie dane, program księgowy z identyfikatorem użytkownika ale nie postawiłem pieczątki. Chore przepisy czas zmienić.