Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pomysł obniżki podatku CIT budzi sporo kontrowersji

0
Podziel się:

Projekt obniżki podatku CIT do 15 procent spotkał się z krytyką Rady Legislacyjnej przy rządzie - informuje "Puls Biznesu". Powodem rozbieżności zdań okazał się zapis, który zakłada, że obniżoną z 19 do 15 procent stawkę zapłacą ci przedsiębiorcy, których roczny obrót nie przekracza miliona dwustu tysięcy euro.

Pomysł obniżki podatku CIT budzi sporo kontrowersji
(Ken Teegardin/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Projekt obniżki podatku CIT do 15 procent spotkał się z krytyką Rady Legislacyjnej przy rządzie - informuje "Puls Biznesu".

Powodem rozbieżności zdań okazał się zapis, który zakłada, że obniżoną z 19 do 15 procent stawkę zapłacą ci przedsiębiorcy, których roczny obrót nie przekracza miliona dwustu tysięcy euro.

Może to spowodować falę sztucznych podziałów firm w celu obniżenia deklarowanych przychodów i uzyskania większej konkurencyjności na rynku. "Proponowane rozwiązanie jest trudne do obrony z punktu widzenia zasad równości opodatkowania" - przytacza dziennik opinię Rady Legislacyjnej.

Resort finansów nie zgadza się z tymi zarzutami. Wiceminister finansów Leszek Skiba zwraca uwagę, że wysokość opodatkowania nie stanowi najważniejszego powodu wyboru formy działalności gospodarczej. Ewentualne nadużycia nie wpłynęłyby na zachwianie rynkowej równowagi - przytacza "Puls Biznesu" opinię wiceministra.

podatki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)