Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Samozatrudnienie w odwrocie. Zniknęło 51 tys. jednoosobowych firm

0
Podziel się:

Malejąca liczba firm to skutek tego, że rynek jest już nimi mocno nasycony, przez co prowadzenie własnego biznesu obciążone jest coraz większym ryzykiem.

Samozatrudnienie w odwrocie. Zniknęło 51 tys. jednoosobowych firm
(diego_cervo/iStockphoto)

W ciągu roku z rynku zniknęło 51 tysięcy jednoosobowych firm. W czasach kryzysu mniej liczą się pieniądze, a bardziej bezpieczeństwo, jakie daje etat.

Duże firmy na razie nie wykonują gwałtownych ruchów kadrowych i jeżeli decydują się na ograniczenie zatrudnienia, robią to ostrożnie. Sami pracownicy z kolei nie kwapią się tak bardzo jak dawniej do zamiany etatu na działalność gospodarczą - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Wolą pracować za nieco mniejsze pieniądze, za to na umowie o pracę, która daje im poczucie bezpieczeństwa, a w razie zwolnienia gwarantuje odprawę lub przynajmniej okres wypowiedzenia.

Eksperci mówią, że dotyczy to przede wszystkim firm i instytucji z sektora publicznego. Przekonują, że malejąca liczba firm to także skutek tego, że rynek jest już nimi mocno nasycony, przez co prowadzenie własnego biznesu obciążone jest coraz większym ryzykiem niepowodzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Etat czy samozatrudnienie? Pokazujemy plusy i minusy Własna działalność to zarobki wyższe nawet o kilkanaście tysięcy złotych niż na etacie. Jest jednak kilka "ale".
"Trzeba pomóc małym firmom rodzinnym" To nie korporacje, a mniejsze firmy potrzebują pomocy w finansowaniu rozwoju - tak uważają Prezydent i bankowcy.
Unia idzie na wojnę z biurokracją. Czyżby? Małe firmy będą odciążone z części biurokratycznych obowiązków związanych z rozliczaniem projektów współfinansowanych z funduszy UE.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)