Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wycieczka dla klienta to koszt podatkowy

0
Podziel się:

W akcji promocyjnej, w której za odpowiednio duże zakupy firma przyznaje atrakcyjne wyjazdy, przychód można zmniejszyć zarówno o koszt wycieczki, jak i o wydatki na przygotowanie promocji.

Wycieczka dla klienta to koszt podatkowy
(globalreset/CC/Flickr)

Tak wynika z interpretacji prawa podatkowego wydanej przez dyrektora izby skarbowej w Warszawie 10 listopada 2010 r., IPPB5/423-549/10-4/JC.

Podatnik, zadając pytanie opisał wydatki, jakie ponosi na poprawę wyników sprzedaży: każda firma, z którą współpracuje po osiągnięciu z nim odpowiednio dużych obrotów otrzymuje możliwość posłania wybranej przez siebie osoby na atrakcyjny wyjazd zagraniczny.

Podatnik nie wybiera samodzielnie pracownika, który bezpośrednio otrzyma tę premię, jest on każdorazowo wyznaczany przez klienta. Akcjaadresowana jest do klientów posiadajacych ważną umowę handlową z Podatnikiem. Podatnik wskazał, a organ podatkowy zgodził się z nim w tej kwestii, że beneficjentem konkursu są firmy, z którymi współpracuje, a nie osoby fizyczne, które w rezultacie skorzystają z wycieczki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t20713.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/biuro;w;mieszkaniu;-;jak;rozliczac;koszty;i;vat,74,0,700746.html) Biuro w mieszkaniu - jak rozliczać koszty i VAT? Rozliczyć można nie tylko czynsz i inne opłaty, ale nawet odsetki od kredytu mieszkaniowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t30668.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/poczestunek;dla;klienta;a;koszt;podatkowy,12,0,696588.html) Poczęstunek dla klienta a koszt podatkowy Ważne jest miejsce, w którym spotykamy się z kontrahentem. Inaczej traktowany jest poczęstunek w restauracji, a inaczej catering w siedzibie firmy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t12072.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/co;moze;byc;kosztem;uzyskania;przychodu,117,0,692853.html) Co może być kosztem uzyskania przychodu? Orzecznictwo sądów i interpretacje podatkowe często różnią się w przyjmowanych definicjach. Uznają jednak zgodnie, że to podatnik musi wykazać związek pomiędzy wydatkiem a uzyskaniem przychodu.
wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)