0,1% / dzień

rafal_co_mysli_o_inwestowaniu / 178.56.17.* / 2010-03-08 16:49
W jaki sposób osiągnąć taką niezbyt wygórowaną dzienną stopę zwrotu (pewną w miarę)? Ma ktoś może jakąś ciekawą metodę. W co inwestować, za czym się rozglądać?
Zakładając, że w miesiącu będzie 20 dni roboczych to daje nieco ponad 2% miesięcznie, 27% rocznie, a to chyba już jest dużo.
Z tylko 1/10 części procenta dziennie wychodzi całkiem piękny roczny wynik roczny.
Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrealizować?
Wyświetlaj:
michalzwarszawy / 89.78.151.* / 2010-03-11 12:21
kup byle jaka spólke z wig 20, tam wszystko idzie do góry. jesli chodzi o inne to trzeba trafic, ale ludzie kupuja szystko, nawet te zadłuzone, te ze stratami, nie ma wiec co myslec, polska giełda jest prosta kupujesz co leci i jedziesz do gory
rafal_co_zainwestowal / 91.94.235.* / 2010-03-12 07:42
Szczerze mówiąc prawie porozdzielałem, to co miałem do zainwestowania. Długo się zastanawiałem, bo od dłuższego czasu chodziło za mną inwestowanie w miarę pewne spółki na WIG20 (m.in. cyfrowy polsat, lub tvn po korekcie), ale cały czas mam opory to aktywnego inwestowania. Na razie rozdzieliłem 50.000 na fundusze akcyjne parasolowe 5 x 10.000.

Mój portfel:
- IDEA AKCJI SUBFUNDUSZ
- ALLIANZ AKCJI PLUS SUBFUNDUSZ
- BPH SUBFUNDUSZ AKCJI
- PKO SUBFUNDUSZ AKCJI PLUS
- ING SUBFUNDUSZ AKCJI PLUS

No i do tego eksperymentalnie dobrałem Petrolinvest po pierwszej fali wzrostów za symboliczną kwotę 1.000zł. Do dyspozycji mam jeszcze 6.000, a potem od kwietnia 2.000 co miesiąc. Docelowo zebrane środki mają posłużyć na zakup działki budowlanej, więc może się okazać, że w ciągu miesiąca będę musiał wszystko spieniężyć. Coś poradzicie Panowie/Panie? Z góry dzięki za radę.
michalzwarsawy / 89.78.151.* / 2010-03-12 21:41
fundusze to tez dobry krok, bezpieczniejszy ale musisz pamiętać o jednym: obserwuj giełde i słuchaj wiadomości ,jak zacznie w dół to wycofuj sie bo fundusze nie sprzedają tylko trzymają. ja sprzedałem grajac samemu na giełdzie na początku bessy i zatrzymałem zyski. moja żona w funduszach miała i ma teraz 50% strat na dzień dzisiejszy a wiec uwzgledniając ostatni rok gdzie giełda odrobiła 70-80%.
brzydka joanna / 213.158.197.* / 2010-03-12 10:46

Docelowo zebrane środki mają posłużyć na zakup działki budowlanej, więc może się okazać, że w ciągu miesiąca będę musiał wszystko spieniężyć.

Jak rozumiem juz zainwestowałeś Rafale.
Czy uwzględniłeś w swoich planach opłatę likwidacyjną w funduszu (jest w umowie)? Z tego co pamietam przez pierwsze lata są to kwoty na poziomie kilku procent. Sprawdź też w umowie terminy wypłat z fundudszy w razie likwidacji. Może to byc więcej niz miesiąc, ale wszytko zależy od konkretnej umowy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy