Forum Polityka, aktualnościGospodarka

100 mln euro na remonty polskich dróg

100 mln euro na remonty polskich dróg

dyzmus / .* / 2005-04-26 22:18
Komentarze do wiadomości: 100 mln euro na remonty polskich dróg.
Wyświetlaj:
Marta / .* / 2005-05-01 21:58
Już wcześniej napisałam komentarz do innego artykułu , jak to w moim mieście poszerzano ulice i budowano obwodnicę . A wszystko za unijne pieniądze . Na początku był przetarg na w/w prace. Wygrała go firma odległa od mojego miasta o ok.600km , mimo iz firma miejscowa złożyła ofertę tańszą . Robotnicy pracowali tylko(!) do 15.00. A co się działo? Korki na ulicach , objazdy , a robotnicy często podparci przyglądali się jadącym samochodom. Budowano długo. W moim województwie jest największe w Polsce bezrobocie . W takiej sytuacji praca powinna być na trzy zmiany , dzień i noc , kiedy ludzie nie jeżdżą . Żaden bezrobotny nie dostałtej pracy , tylko firma z daleka. A ponieważ płacono od dniówki , a nie akordu - to wszystko jasne. Dlatego zgadzam się z przedmówcami , że pieniądze trafią nie tam ,gdzie trzeba.
Maciej Wójcik / .* / 2005-05-01 13:15
To wszystko jeszcze nic! że rozkradną połowe tej kasy ale najgorsze jest to że chociaż wybudują te Autostrady i poprawią drogi by nadawały się do użytku, problem pozostanie ,ponieważ nasze drogi są źle projektowane tzn. warstwy nośne podbudowy dróg są projektowane według polskich norm obciążeniowych , i średnia rubość tej podbudowy wacha się od 0.60-0.8m ,a w porównaniu z naszymi południowymi sąsiadami to0.9-1.20m i tu jest cały "pies pogrzebany" co z tego że wybudujemy jak za 5 lat zaś trzeba będzie remontować , trzeba to zmienić ale Plscy inżynierowie drogownictwa sie tego boją albo brakuje im odwagi by ten temat poruszyć. Pozdrawiam student PK Kraków
anty / .* / 2005-04-27 09:23
pozyczaja na drogi krajowe czy do swoich luksusowych domow? Pewnie to ostatnie, a chalupke tez zdarza przy okazji powiekszyc. Nie wierze w zaden projekt realizowany przez rzad lub we wspolplracy z rzadem (patrz polskie platne autostrady-przeplacone, juz naprawiane i w czołówce najdrozszych chyba na swiecie-tu prezy okazji: ja nia nigdy pewnie nie pojade, bo za droga ale dlaczego musialem sie zrzucic na prezent dla jakiegos ciecia, ktoremu rzad zagwarantowal kredyty i dofinansowal budowe prywatnej autostrady?). Kazdy taki projekt to afera, konczy sie granda a na koncu i tak sprawie ukrecaja leb!W ogole nie potrzeba nikomu takiego panstwa, mamiacego nas, ze nas chroni i zapewnia socjial-panstwo w zyciu w niczym mi nie pomoglo, w kontaktach z nim musze, co tez nieuczciwe, korzystac ze znajomosci jego urzednikow, bo inczej nie zalatwie nic. Niech sie nie wcinaja i pakuja, bo nie chce placic haraczu na krwiopijcow.I zaglosuje na UPR, zeby chociaz miec po wuborach czyste sumienie, ze nie glosowalem na kolejnych zlodzieii, bo przeciez znowu "narod" wybierze jedynie sluszna opcje zjpdzieji i oszustow..
MIRO / .* / 2005-04-27 07:56
Rzad złapał takiego bakcyla że bedzie co roku pozyczać kasę na budowę nowych dróg ,których jakoś wiele nie przybywa.A my podatnicy bedziemy musieli za to w swoim czasie słono zapłacić.
dyzmus / .* / 2005-04-26 22:18
Tak sobie myślę, że może niech pożyczą więcej, ponieważ jak podzielą kasę między sobą to na te nasze wspaniałe drogi niewiele już zostanie.

Najnowsze wpisy