Forum Forum inwestycyjneFundusze

1500...1410...a może.....

1500...1410...a może.....

max1224 / 2008-10-25 12:43
1200
nie chcę straszyć ...
ale w piątek obroniony został bardziej psychologiczny niż techniczny opór na 1500 ważny z racji okrągłości
następny 1410 wiadomo będą wszyscy bronić jak Grunwaldu (żartobliwie historyczny)
ale z 10-cio letniego wykresu po amatorskim nałożeniu fal Eliotta pierwsze 7 fal idzie książkowo jest za to problem z ostatnią 8 czyli falą C kończącą cykl powinna zakończyć się w okolicach łączenia 1 i 2 tymczasem już jesteśmy dakleko niżej co to może oznaczać ??? .... nałozyłem na to zniesienia Fibonacciego, ale nie chciało mi się wieżyć dołożyłem zniesienia regularne, też nie dokońca ale kiedy poprowadziłem poziomą tak aby uzyskać możliwie największą liczbę przecięć wykresu to wyszło mi że okolice 1200 mogą być w miarę istotne ( a może jestem jeszcze wczorajszy) i nie ma tu znaczeniakila pkt w tę czy we w te bo to jest kolejne 20% niżej więc lepiej bym był pijany albo by 1500 zostało obronione
PS. pamiętajcie że nie znam się na tym za bardzo uczęsię i kieruję dość małą dokładnością (chętnie zaokrąglam liczby) i dużą dozą własnej intuicji a więc to wszystko nie musi być wiarygodne
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-10-28 09:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja też liczyłem i wyszło mi okolice 1350 - choć tak naprawdę nie ma znaczenia, czy 100 w jedną czy drugą, przy takiej zmienności... Dno absolutne rozsądnie wyznaczyłem na dołek poprzedniej bessy bez dyskontowania upływu czasu, czyli jakieś 900.

Ten tydzień czekam, w przyszłym podejmę decyzję, czy wejść w fundusze akcji zgodnie z planem - czyli kupić dwa razy więcej jednostek, niż we wrześniu, cztery razy więcej niż w lipcu i 8 razy więcej, niż w styczniu :) To przedostatnie "podwojenie" (jeśli zjedzie w okolice 900 to tam dokonam ostatniego "podwojenia", jeśli nie, to zamierzam dalej kupować liniowo, w miarę możliwości w lokalnych dołkach), więc muszę to dobrze przemyśleć.

Kupić przecież zawsze zdąże, a mało prawdopodobne, żeby przepadło mi odbicie większe niż 20%.
lukaszn19 / 2008-10-26 04:51 / Tysiącznik na forum
po przeanalizowaniu WIG 20 widze cos dziwnego jest tak jakby w miejscu gdzie np. DJI byl 10 dni temu, zaczne od poczatku ruchu, poziom 2 230 zostaje wylamane ostatnie ramie formacji fibo i zaczyna sie fala spadkowa ktora trwala do teraz ( dla porownania na DJI po najwiekszych spadkach zaczela sie juz tworzyc formacja ,nawet skanczyla sie juz tworzyc na kilku liczacych sie indeksach tak samo,a na WIG ciagle spadalo) i w momencie ktorym jestesmy teraz, widze swiatelko w tunelu dla WIG 20 ale obrone na tym poziomie wyznaczylem tylko za pomoca spiral fibo zawsze to cos ale nie jest tak przekonujace jak na innych indeksach ale to inny temat......podsumowujac mysle ze WIG moze od teraz zaczac tworzyc jakas formacje (czyli cos tam powinno odbic) ktora wyklaruje cos wyrazniejszego na przyszlosc, ale na raziem WIG ma slaba podstawe
mady / 2008-10-26 08:53
sklaniam sie do poziomu 1200
Gucioo / 2008-10-28 07:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
z********* dzial polska gielda wig 20 na plusie a poslkie spolki akcyjne dol super ;/
Cologero / 2008-10-25 13:17
Niech w końcu to walnie na dno, a nie dożyna po 3-6% dziennie. Tylko gdzie te dno?
lukaszn19 / 2008-10-25 13:05 / Tysiącznik na forum
sprobuje przeanalizowac WIG i nap co mi wyszlo pzd ,a w jakim programie nakladasz wzniesienia fibonacciego? moj jest ok ale mam tylko 3 lenie dane
max1224 / 2008-10-26 00:17 / Tysiącznik na forum
nie robię tego zbyt precyzyjnie w przypadku funduszy nie jest konieczne wyliczenie co do punktu a robię to na stooq-u
TDI / 78.131.137.* / 2008-10-26 01:09
a jaobstawiam ze lekko przebijemy 1500 po czym nastapi odbicie do poziomu ok 1800, potem zjazd ale obstawial bym ze juz nieprzebije 1500, ale to jest moja opinia i rownie dobrze moze byc zupelnie inaczej, wnioski wyciagam z wypadkowej roznych opini z jakimi sie stykam m.in na tym forum.pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy