19.XI - 23.XI

tedchom / 2012-11-18 21:54
Ten tydzień powinien zaowocować wzrostami. Zobaczymy ile da to naszemu straganowi zysków;)
Wyświetlaj:
devil0000 / 188.29.7.* / 2012-11-25 18:01
Szanowni koledzy ja mam pytanie z innej beczki z gory dziekuje za jakiekolwiek opinie.
Kredyt hipotreczny w UK Zeus, Max jak widzicie stopy procentowe w Angli w perespektywie nastepnych kilku lat? Utrzymane zostana na obecnym 0.5% poziomie czy raczej wzrosna nie bez znaczenia bedzie zapenwe sytuacja i dane ekonomiczne na swiecie zatem jakie macie prognozy. Mam dylemat czy kredyt wziasc z fixed czy tracking rate. Dziekuje
Ciułacz / 2012-11-25 19:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj gospodarzu i reszta .
Wybaczcie że tu wtrącę dwa słowa na temat zapodany przez : devil0000

Mam dylemat czy kredyt wziasc z fixed czy tracking rate

Ja się skłaniam za zmienna stopą procentową i zamknięciem na 5 lat, uważam że obecne stopy pozostaną z rok dwa a dalej będą pykać po 0,25% bardzo powoli do góry, szkoda że nie podałeś linku do twojego banku to można by zobaczyć co oni oferują.
Ja Ci podam linka do typowego kanadyjskiego banku to możesz sobie porównać jak to jest na innej półkuli.
http://www.rbcroyalbank.com/mortgages/mortgage-rates.html
W naszych bankach określenie : variable to chyba odpowiednik waszego tracking.
Teoretycznie to jeszcze wszystko jest do utargowania.
Pozdrawiam z Montrealu.
Ps.
Czesto tu was czytam.
devil0000 / 188.31.128.* / 2012-11-25 21:42
Dzieki za opinie. tak variable to u nas tracking. Jak wiadomo kredyt na fixed jest nieco drozszy niz tracking ale bardziej bezpieczny w przypadku jesli stopy sa na niskim poziomie i zaklada sie ze w dluzszym terminie beda mialy tendencje wzrostowa i ja bym sie ku temu sklanial. od 2009r bujamy sie na 0.5 prawie 3 lata kryzys kryzysem jak tu Zeus wspomnial kiedys sie skonczy zreszta juz teraz uwazam ze ludziom ten termin przypadl do gustu i co by nie bylo zawsze jest winny kryzys a skad on sie wziol i czy moze juz skonczyl to nie wazne wazne ze jest i mozna na niego zrzucic wine. Stad wydaje mi sie ze lepiej chyba fixed na 5 lat minimum nie durzo do zrzutu a wiecej do podniesienia.
Banku jeszcze nie wybralem bo dopiero bede mial spotkanie z finansowym analem ponoc nie zaleznym ale kazdy przeciez pieniadze brac musi:) Dzieki za komentarz bardzo cenny gdyz deccyzja na claez zycie.Jakos to bedzie ja nie moge zrzucic odpowiedzialnosci na KRYZYS:)
Ciułacz / 2012-11-25 23:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcza dwa słowa do Devil odnośnie hipoteki.
Piszesz
Banku jeszcze nie wybralem

Co bank to inne produkty i nie zawsze łatwo porównać, teraz ostatnio odnawiałem jedną z hipotek i miałem propozycję zoprocentowaniem stałym na 5 lat na 5,24% minus 1,25% (promocja tylko na spotkaniu) czyli 3,99% lub inna kombinacja zamknięta na 5 lat ale variable zamykane na rok i co rok ustalany ( i zamykany na rok) nowy procent na zasadzie variable z oprocentowaniem początkowym na pierwsze 12 miesięcy 2,89% minus 1% ( promocja na spotkaniu ) czyli 1,89% a w następnych latach minus 0,35%.
Dodam że u nas wszelkie koszty są w oprocentowaniu i jedynie ci to w pewnych przypadkach może dochodzić koszt wyceny nieruchomiści.
bede mial spotkanie z finansowym analem ponoc nie zaleznym

Bądź przygotowanym i miej wydruki z różnych banków, a należy pamiętać że agent agentowi nie równy zresztą jak i to jest w innych domenach.
Nie zostawiaj im swoich dokumentów niech robą dla siebie foto kopie, bo może się okazać że będą Cie zwodzić a czas ucieka i jesteś bez twojej dokumentacji.
Inna sprawa to u nas jak jest niezależny agent to do domu klienta przychodzi.
devil0000 / 188.31.128.* / 2012-11-26 00:50
Dzieki za rade napewno skorzystam a co do oprocentowania to na fixed tutj wychodzi jakies 3,99% (calkowity koszt kredytu)na 5 lat a po tym okresie variable. Widze ze bede musial jeszcze torche doczytac i zapisac wszelkie moje uwagi na spotkaniu z niezlaeznym panem finansista niestety musze sam sie pofatygowac:)
Zastanawia mnie jedno ze kazda agencja czy developer ma takiego czlowieka i kazdy jest ponoc niezalezny ...i jeszcze raz sorki bo watek przez moje pytania troche odbiegl od tematu mam nadzije ze wybaczycie.
u2mart / 2012-11-25 22:42 / Tysiącznik na forum
hehe powitać, kupę lat. Znaczy się planów na powrót do Polski brak ?
devil0000 / 188.31.128.* / 2012-11-25 23:39
Tak jakos ciezko sie zebrac wiec trzeba cos kupic jakas nieruchomosc skoro fundy hipoteczne zaliczyly 60% zwaly i zaczely odbijac. W stanach sie ruszylo to i dlaczego tu ma stac w miejscu domy w UK to jakies 20-30% spadku od 2009 wyjscia wiec nie ma. A jak w Polsce Johnny Walker smakuje? Jak ida inwestycje?
Zeus52 / 2012-11-25 18:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj,to należałoby raczej ekonomistów zapytać...o tak długi okres...a nie graczy w dużej mierze technicznych. Najbliższe lata? Można przypuszczać,że albo jesteśmy na dnie,albo blisko niego i po pewnym czasie będzie tylko lepiej....giełdy to już od dawna dyskontują. Jakaś sugestia byłaby ze strony długoterminowych wykresów dla 10GBY.B....ale to tylko techniczna sugestia,obraz tego,co myśli rynek. Nie musi się sprawdzić,a sprawa jest zbyt poważna,by wyciagać lekko wnioski. Ale muszę zerknąć.
devil0000 / 188.31.128.* / 2012-11-25 21:47
Mi tez sie wydaje ze jestesmy blisko przesilenia a skoro by mialo sie to ruszyc do gory to w tym przypadku bardzo prawdopodobny jest podnoszenie stopy przez UK bank centralny.
Lepsza decyzja byloby kredy na fixed na 5 lat jak napisalem powyzej ale to wylacznie jesli rynki by ruszyly na polnoc. Bylbym wdzieczny Zeus za jakis cenny komentarz po twojej analizie wykresow bardzo cenie twoje opinie odnosnie inwestycji.
Zeus52 / 2012-11-25 17:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
TA-25 zaliczył dziś lukę hossy i poziom 1227p.na zamknięciu,realizując wybicie górą z prowzrostowej flagi... potwierdzając jednocześnie wcześniejsze wyjście górą z rocznego boczniaka.Podobieństwo do FW20 aż bije po oczach.
TDI / 31.187.27.* / 2012-11-23 15:33
Witam wszystkich
Chciał bym wszystkich przestrzec przed skandią i innymi tego typu programami opartymi na funduszach inwestycyjnych. Nie chodzi o osławionych agentów novision a o sam produkt który jest w dzisiejszych czasach jest zupełnie nieprzystosowany do zmienności jaka panuje na rynku (brak długich trendów). Jeśli już ktoś chce koniecznie wsadzić pieniądze w fundusz niech po prostu zrobi to bez pośredników, mniej zapłaci prowizji. Opłaty w skandii pobierane są za to solidne-niewspółmierne do tego co otrzymujemy. MOBILNOŚĆ TEJ PLATFORMY PRAKTYCZNIE UNIEMOŻLIWIA SKUTECZNE zarządzanie kapitałem. Konwersja na trzeci dzień widoczna w portfelu na piąty dzień. TRZEBA BYĆ PROROKIEM aby wiedzieć jaka wycena będzie w środę kiedy zlecenie dajemy w poniedziałek. Inna sprawa że fundusz który np ma w większości akcje oparte o indeks rynku Chińskiego w cale nie musi wzrosnąć/spaść kiedy indeks wzrósł/spadł. Jak ma się pecha to pomimo dobrego założenia można załapać spokojnie -5% przy pechowym wejściu. Po prostu hazard. Jak już ktoś się w to wpakował polecam SKAR4 - bezpieczny a przynajmniej zarobimy na prowizje (na inflacje niestety już nie) i w dłuższej perspektywie ominiemy różne załamania i zostanie jeszcze jakiś grosz. Nie ma sensu gmerać przy innych funduszach (agresywnych), skuteczność nawet przy dobrych założeniach jest marna.
tedchom / 2012-11-23 22:27 / Tysiącznik na forum
Żalisz się czy jak?
Zeus52 / 2012-11-25 17:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rozbawiła mnie ta"zmienność panująca na rynku,brak długich trendów"....jasne,on ma rację,jeśli chce grać krótkoterminowo,liczy na szybki zysk i ucieczkę(mamy zmienność)...tyle,że to nie dla gry w fundach. Jednak w dłuższym terminie...kurna,jaka zmienność? Gdzie? Ja tam widzę wielkie,długie fale...w sam raz.
TDI / 31.187.27.* / 2012-11-25 21:14
Dziś praktycznie nie da się zarabiać "w dłuższym terminie", kup i zapomnij umarło i wg mnie długo nie powróci. Dlatego fundusze inwestycyjne nie mają sensu, dziś jeśli chcę się zarabiać trzeba grać na krótszych interwałach i a) mieć pełną kontrolę nad swoim portfelem-zamknięcie/zmiana pozycji na d+2 to absurd! b) móc stosować stop loss-y!!! Te dwa warunki DYSKWALIFIKUJĄ dziś fundusze. Hipotetycznie teraz rośniemy wybijamy roczną konsolidację przebijamy 2500 i naglę okazuję się że jednak amerykanie wbrew wszystkim oczekiwaniom nie dogadują się co do ograniczenia wydatków mamy osławione automatycznie cięcia, następnie cięcie ratingu przez moodys i fitch i na dokładkę s&p zrzuca jeszcze jeden szczebelek w dół amerykański rating. Siedząc w akcyjnym (nie mówiąc już o que2) w trzy dni można być lżejszym o 15-20%, tylko pozostaje patrzeć jak zysk a raczej odrobiona wcześniej strata (bardziej prawdopodobny scenariusz dla klientów funduszy) wyparowuje, a takowy klient NIC nie może zrobić. Ile można było zarobić na funduszach akcyjnych od 2009 roku i niech mi nikt nie mówi że kupił dołek bo po prostu w to nie uwierzę, a od roku mamy konsolidację 2000-2400...
tedchom / 2012-11-26 01:15 / Tysiącznik na forum
Pochwal się jakie masz zyski na platformach omijających fundusze. Zaraz też napisz jak ty to robisz że takie, zakładam kilkuset-procentowe wyniki osiągasz. Wiesz twoja teza jest słuszna ale zakłada taki właśnie obrót zdarzeń, a tego nie przewidzisz. W innym przypadku stop lossy mogą Cię wybić z rynku i też pozamiatane. Gdyby to wszystko było takie cacy to tacy mądrale jak ty zawsze na giełdzie albo foreksie by zarabiali. Sam jednak wiesz, że tak nie jest. Więc musisz zaakceptować, że nie ma instrumentów finansowych które są dla każdego bo każdego co innego bawi. To jest forum funduszy jak byś nie doczytał. Dzięki za cenne uwagi, ale my inwestujemy w znacznej większości właśnie przez fundusze inwestycyjne i nic na to nie poradzisz. Nie jest to forma inwestycji dla Ciebie więc życzymy powodzenia bezpośrednio na giełdzie.
TDI / 31.187.27.* / 2012-11-26 09:25
Moje posty miały na celu PRZESTRZEC innych ludzi przed inwestowaniem w fundusze inwestycyjne w obecnej sytuacji. To był jedyny cel. Nie mam zamiaru wywoływać kłótni, to był mój ostatni wpis.
tedchom-nielog / 194.177.30.* / 2012-11-26 12:58
Miałbyś rację tylko że nikt tu nie nakłania jak wpisałeś do postępowania kup i trzymaj więc twój wpis nie dotyczy tego tematu. Po drugie nie każdy ma ochote inwesttowac na gieldzie czy forexie sam o tym wiesz. Przestrzeganie przed funduszami jest po prostu glupie, bo na nich sie rowniez da zarobic mimo tych dwoch dni opoznienia. Kazda forma inwestycji jest ok byle sie ja wykorzystywalo. Twoj wpis tylko zniecheca ludzi do inwesrowania zabierajac im szanse pomnozenia kapitalu. Tym bardziej, ze nie dales alternatywy. A gdybys podal to rowniez wpisz jaki tam jest stosunek zysk do ryzyka.Najbardziej nie lubie wpisow nic tworczego nie wnoszacych, a tylko krytykujacych wszystko. Przesledz watki i sam to zauwazysz. Cokolwiek wpiszesz na forach w tym kraju to wyczytasz ze jest zle. Ludzie zawsze wylewaja swoje zale a inni uzywajac tego samego sa zadowoleni. Ot taka dziwna zasada u nas panujaca. Jesli jestes zadowolony z czegos to ile wpisow chwalacy dana sprawe wpisalej w roznych forach? A jesli ktos cos chwali to musi byc sprzedawca co nie? zreszta podaj jakakolwiek forme inwestycji i wpisz w google opinie. Sam sie przekonaj co inni o tym z czego ty jestes zadowolony sadza.
szalony inwestor / 2012-11-26 09:37 / Tysiącznik na forum
jak widzisz TDI kazdy kto ma odmienne zdanie na tym forum niz zeus/max/tedhome jest zaraz atakowany. To forum sieje swego rodzaju propagande zachecajac do inwestycji w fundusze cogorsza zachecajac w inwestowanie przez skandie/aegon.
Zeus52 / 2012-11-26 14:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sam nieraz stękam na fundusze,Skandię...więc nie smaruj głupot.Narzekam...ale bez takiej przesady,jak to zrobił TDI
max1224tel / 83.7.176.* / 2012-11-26 10:48
kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem, atakowałem cię wyłącznie za sianie paniki bez pokrycia argumentami, oraz nie trzymanie się głównego wątku FUNDUSZE, wręcz sugerowałem przeniesienie na temat FOREX, osobiście piszę na temat funduszy dla tych co mają fundusze, nie mam zamiaru nikogo ustawiać gdzie ma inwestować ... to wybór indywidualny każdego ...ponadto sam posiadam Skandię i zamiast siać panikę i wrogość próbuję coś racjonalnego z tym zrobić (po to blog) ... mam świadomość, że popełniam błędy (kto ich nie popełnia) nie próbuje natomiast wmówić całemu światu, że jestem jak ty (najlepszy z najlepszych) nie pisał bym na forum gdyby było inaczej więc proszę raz na zawsze zejdź ze mnie i od... się
dfg / 57.86.133.* / 2012-11-26 11:09
gdzie mozna znalezc Twoj blog?
max1224 / 2012-11-26 15:42 / Tysiącznik na forum
ha ha jak to gdzie?

"na zaścianku świata"

to tam poprzez google znajdziesz:)
dfg / 57.86.133.* / 2012-11-26 16:22
hehe, dobra gra slow :) juz mam
thx
max1224 / 2012-11-26 16:45 / Tysiącznik na forum
nie ma sprawy o ile się na coś przyda:)
Zeus52 / 2012-11-23 18:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jeszcze jedno...indeks rynku chińskiego...no,zależy który.Shanghai się nie liczy,to wewnętrzny indeks,tylko dla Chińczyków.Liczy się Shanghai-B i jego zmiany.
Zeus52 / 2012-11-23 17:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Od maja niektórzy tutaj mają ponad 40% zysku(i tak to się w przybliżeniu trzyma)...właśnie w Skandii...nie wiem,jak te czterdzieści kilka procent(chwilowo do 50%) porównać z"osiągnięciami" anali, w "milion w portfelu"(TVNCNBC)...gdzie niektórzy są nawet na minusie,a najlepsi mają plus kilka procent...ale...jakoś się daje.Długi trend? No właśnie.A nie było takiego?
image77 / 2012-11-23 21:59
nie rozumiem anali z cnbc. Właśnie mówili że po święcie dziękczynienia lepiej sprzedać akcje. Przecież zwykle wtedy zawsze był rajd św. mikołaja.... możesz mi to zeus wytłumaczyć?
Zeus52-kom. / 77.114.241.* / 2012-11-23 23:07
Nie oglądałem,więc nie wiem,co mówili. Może chodzi im o realizację zysków,"kupuj plotki"...bo tak im się wydaje,że rajd już się zaczął,z wyprzedzeniem...(?). Jeśli tak,to od moich urodzin...ha,ha,ha...ale to taka dygresyjka. Naprawdę nie wiem o co chodzi...ja też się zastanawiam kiedy nastąpi korekta...bo ED i Stasiek są w pobliżu oporów,których nie powinny łamać z marszu...no i wykupienie...ale to jest wykupienie na małych interwałach,poniżej 1D,więc i dla schłodzenia wskaśników wystarczą godziny,może jedna,dwie sesje...może już w poniedziałek,najpóźniej we wtorek dałoby się poshorcić....ale na krótko. Po krótkim schłodzeniu powinien być strzał na 1,35 na ED. Pary jenowe też powinny niebawem odpocząć. Japonia drukuje i jest szansa na większy druk po wyborach. Stany drukują...dotąd 40 mld miesięcznie(+prawie 50 mld TWIST)...niebawem zaczną drukować więcej. Zamiast TWIST,przynajmniej tyle samo miesięcznie(jeśli nie więcej) skupu już niesterylizowanego. Sprawa klifu fiskalnego...może tego się obawiają?Tyle,że rynki raczej nie bardzo,są przekonane,że ta sprawa zostanie załatwiona. Jedyne,co mi przychodzi do głowy,to sprawa wyborów w Hiszpanii,referendum...ale,jak zauważa Rogalski...to jest na mini korektę na ED na oporze,pretekst do realizacji,jako przystanek przed dalszą jazdą na północ.
Zeus52 / 2012-11-23 23:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może na podstawie techniki...na tej podstawie można by powiedzieć,że"coś jest na rzeczy",coś się święci. Ale jeszcze nie teraz. Najpierw małe cofnięcie na ED(i indeksach),później zaliczenie 1,35....wtedy wreszcie dobilibyśmy się do linii szyi hipotetycznej na razie,ale od dawna oczekiwanej wielkiej odwróconej RGR na ED. A wtedy...pozostawałaby wielka realizacja zysków,duży zjazd dla budowy prawego ramienia. Czyli: nieco w dół,następna fala w górę...i dopiero duży zjazd. Coś podobnego chyba dobrze rozumie al_albo wierny czytelnik...z podanymi poziomami. Czyli inaczej,niż to ma Dębowski....ten jego zygzak...ale jak odbicie lustrzane,do góry nogami.
wielbiciel / 80.239.243.* / 2012-11-25 02:40
Max 1224 dzieki za wykresy i komentarze na Twoim blogu , szkoda tylko ze Zeus52 nie podsyła tam swoich wykresow z par walutowych. pozdrwaiam
Zeus52 / 2012-11-25 18:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czasami podsyłam,ale po co mnożyć różne wersje wykresów. Co do Debowskiego,zaszła mała pomyłka. Miałem na myśli jego wykresy dotyczące indeksów,jako lustrzane odbicie,przypuszczalnej na razie,przyszłości. Teraz dopiero zobaczyłem jego wykres dla ED-a...to się w przybliżeniu zgadza z moją wersją. Natomiast"lustrzane odbicie"...chodziło mi o jego prognozy dla Staśka,Wig20... Z resztą,jeśli ktoś się przyjrzy jego wykresom,to sam zauważy,jak są ze sobą sprzeczne. Proszę porównać jego wykres dla ED(ten jest w/g mnie właściwy) z jego wykresami dla indeksów...to jest sprzeczne ze sobą. Sprzeczność powstała w/g mnie,ze złego oznaczenia fal...tam,gdzie powinna być piątka impulsu wzrostowego,on ma jakieś dziwne oznaczenia korekcyjnego A,B,C(duże czerwone),a po tym w konsekwencji dodaje oznaczenia 1-5 dla fal spadkowych,co uważam za błąd...to jest konsekwentne,ale błędne. Błąd powstał wcześniej i on teraz w to brnie,zamiast to jeszcze raz przeanalizować i poprawić oznaczenia. Tam w pewnym momencie sprawa rozbija się o zaliczenie spadków do nowego impulsu,zamiast po prostu do czwórki w starym,DUŻYM impulsie wzrostowym. Gdyby to zmienił,poprawił...to jemu samemu wykresy indeksów zaczęły by pasować do(również jego)wykresu dla ED. A tak,to ma aż bijącą w oczy sprzeczność waluty-indeksy.
image77 / 2012-11-23 23:32
czyli krótko mówiąc oczekujemy wzrostów do końca roku?
Zeus52 / 2012-11-25 15:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gwarancji nigdy nie ma...ale czegoś takiego oczekuję...może część stycznia. Następna fala na ED może nie być już być tak dynamiczna,więc może się przeciągnąć właśnie do stycznia. Zobacz ED weekly....lepiej widać o co chodzi z tą O-RGR z LS na 1,35. Ale gwarancji nie ma. Dla mnie osobiście to by ładnie pasowało...bo piszę o tej O-RGR od pierwszej połowy roku...gdzieś kwiecień/maj...taka"bajeczka na dobranoc" opisana wtedy długoterminowa prognoza dla ED...na razie się tak układa. Jeśli dojdzie do 1,35 i zacznie spadać(prawe ramię),to...może nie wypada się tak chwalić,ale to byłaby dokładnie,w/g długoterminowej,wiosennej prognozy.
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-23 14:28
Szalona....dam Ci do wyboru jak Cie pojedziemy na fw;-) 1,idziemy teraz na 2404-6 wrocimy na 2370 i lecimy na 2440-50,lub od razu na 2440-50 ,mozesz sobie wybrac:-))o edku przy 1.26.50 pisałem ,ze wypada teraz na gorna 1.30.40-50 ,gdzies powinna nastapic cofka,przetestowac 1.28.30 od gory i lecimy do celu;-))sp 1405 i dalej sie zobaczy...
Zeus52 / 2012-11-23 15:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
2370...50 fibo+wsparcie kijun-sen na daily...Ale po tym W w okolicy południa,nieźle idzie...jest parę sygnałów na małych interwałach.Tak,na krótką metę.
Zeus52 / 2012-11-23 15:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj,gdyby szalony wiedział,na czym właśnie pogrywam i to long,to by się nieco zdenerwował.Też myślisz o tym,jak o kanaliku spadkowym?
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-23 15:18
Ja jestem prosty człowiek,deczko jasniej prosze;-) na bananie wisielec,gwiazda do tego wienczaca,ze to juz ma spasc,takie zanegowanie jej da...;-)
Zeus52 / 2012-11-23 16:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,choć nie wygląda na to,byśmy mieli teraz coś nawojować...to jest szansa.Wig20-futures ma jedną zaletę...można świetnie regulować wielkość pozycji.Już od niewiele ponad 40 zeta...0,1 lota.Gorzej,gdy chcesz zrobić większe wejście na raz...a bossa przewiduje max 8 lotów w jednej transakcji.Już bywało,że musiałem rozbijać transakcję na kilka pakietów.Ale...to ma swoje plusy.
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-23 16:22
Sp jeszcze trzymam ale wchodzi w strefe oporowa,banan cos jakby niechetny przewalic kreske duma przejsc czy nie edek tez swoje 1.28.30 przeszedl to pierwszy cel 1.29.50 miał i zrobiony
Zeus52 / 2012-11-23 16:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nasi zachowują się tak,jakby liczyli na to,że Janki i eurodolar się zmęczą...tyle,że nie biorą pod uwagę tego,że jak Janki i ED się zmęczą...to wystarczy im parę godzin na wychłodzenie wskaźników...i hajda,dalej up!
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-23 17:01
Licze na 1410,5 sp ze zrobia a pozniej cofka na 1385 gdzies i nasi niektorzy druhowie juz pod to graja
max1224 / 2012-11-23 17:17 / Tysiącznik na forum
z fibo wychodzi nawet o 10 pkt więcej
Zeus52 / 2012-11-23 17:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teoretycznie patrząc na naszych,to powinienem wejść w eski...bo taki układ sztukują.Ale nie zrobię tego,bo weekend,a po nim mogą otworzyć się luką hossy i miałbym pozamiatane.
max1224 / 2012-11-23 17:18 / Tysiącznik na forum
dziś handel do 19 naszego czasu?
Zeus52 / 2012-11-23 17:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak.Na S^P500-f. do 19.15.
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-23 17:25
...tak do 19tej,co do sp 1410,...tam wyzej dokladnie 1423 jak cos,pierw niech dojda wogole na 1szy poziom...
max1224 / 2012-11-23 17:36 / Tysiącznik na forum
patrzę na to jak funduszowiec więc te drobne cofki mnie raczej nie interesują bardziej cel ostateczny ... choć przyjmuję, że raczej nie linia prosta wznosząca a jakieś przykucnięcia i cofnięcia owszem
Zeus52 / 2012-11-22 22:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rano już ma być dostęp otwarty do macronext.com,nowa wersja.
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-23 14:25
Tak Zeusie,na szczescie juz działa
tedchom / 2012-11-21 13:56 / Tysiącznik na forum
Szalony prosimy o wpis na temat strasznych spadków póki leci w dół, tak byś zdążył
Zeus52 / 2012-11-22 13:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,Wig20-f ma od pewnego czasu sygnały sprzedaży,ale tylko na 1H i mniej(podwójny szczyt,sygnały ichimoku) i jest w trakcie realizacji...po części już dokonanej. Na 4H i 1D ma się dobrze.
szalony inwestor / 2012-11-21 14:35 / Tysiącznik na forum
dopiero zacznie leciec cierpliwosci
jeszcze troche podpompuja
szalony inwestor / 2012-11-21 16:20 / Tysiącznik na forum
wigus 20 jak zawsze posypie sie pierwszy
tedchom / 2012-11-21 21:26 / Tysiącznik na forum
Ostatnio pisałeś, że będzie podążał za resztą Teraz piszesz, że poleci jako pierwszy więc?
tedchom / 2012-11-21 21:30 / Tysiącznik na forum
Na zasadzie kiedyś się uda?
szalony inwestor / 2012-11-21 21:36 / Tysiącznik na forum
ciagle sie udaje
tedchom / 2012-11-21 21:49 / Tysiącznik na forum
Nie tylko tobie, z tym że niektórzy zmieniają pozycje raz L raz S a ty zawsze S. Ciekawe jak długo będziesz się upierał przy tych krótkich. Będę zdziwiony jak zmienisz na longi, wybijesz z rytmu chyba nie tylko mnie;)
szalony inwestor / 2012-11-21 22:00 / Tysiącznik na forum
na fw tylko s
nasza gielda nie rosnie tylko nabiera wysokosci przed spadkami

od roku to samo az do znudzenia
tedchom / 2012-11-21 22:36 / Tysiącznik na forum
Można powiedzieć i odwrotnie, że nie spada tylko tanieje przed wzrostami i na to samo wyjdzie gdyby zajmować odpowiednie pozycje. Zauważ, że jeśli spadnie 50% to ustawiając się na spadki możesz zarobić 50% a jak staniało 50% to aby wróciło musi zarobić 100% więc potencjał jest większy na wzrostach ale nie każdy to musi rozumieć.
Zeus52 / 2012-11-22 00:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Spadek Wig20 przykładowo...z 2000p.,na 1000p....to np w QUE3 daje 50% zysku,czyli dajmy na to 50tys. z zainwestowanych 100tys. Finalnie stan konta...150tys. A przy ulokowaniu tej samej sumy po spadku,gdy Wig20 ma 1000p....i jazda na 2000p....to jest 100%wzrostu i sumy wyjściowej,czyli finalny stan konta...200tys.Z tych dwóch opcji,branych pojedynczo,oddzielnie widać więc wyraźnie,że lepiej się opłaca grać na wzrosty.Jazda na wzrostach...i ucieczka z rynku.I znowu,po spadku powtórka.A jeszcze lepiej wykorzystać jazdę w obie strony....muszę przyznać,że tych ruchów i tak nie robiłem od dawna...ale to już inna sprawa.Jednak wybierając jakąś opcję,jak szalony...gram tylko na spadkach...albo gram tylko na wzrostach...Nooo ewidentnie widać,że dużo lepiej jest grać na wzrostach.Gdyby szalony powiedział...ja gram tylko na wzrostach,a następnie uciekam z rynku i czekam na dno,by znów wejść w elki...to byłoby rozsądniejsze...wszak to daje większe profity.Mówię o boczniaku.Tyle,że należałoby na czas uciekać.Ale to dotyczy także i opcji preferowanej przez szalonego.
image77 / 2012-11-22 11:37
takie konkretne pytanie mam zeus - jest szansa wg ciebie na rajd św. mikołaja w tym roku?
Zeus52-kom. / 95.40.124.* / 2012-11-22 12:31
Tak sądzę. Rajd to window dressing na koniec listopada+nowa kasa w początku grudnia+wyniki sprzedaży po"czarnym czwartku"...Święto dziękczynnienia itp. Zaszkodzić mogłyby obawy o klif fiskalny,ale Republikanie chyba przeanalizowali przyczyny porażki i są skłonni do ustępstw...mam nadzieję,że nie będzie numerów typu"obstrukcja parlamentarna"...wygląda na to,że nasze wnioski na temat przyczyn przegranej Romney'a pokrywają się z ich wnioskami...wydaje się przynajmniej w tej chwili,że wszyscy wyciągnęli z tego jakąś nauczkę.
max1224tel / 83.4.68.* / 2012-11-22 09:56
próbowałeś wejść na macronext?
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-22 11:35
Nie odpala,domagaja sie hasła,juz cos swiruja eh;-(
Zeus52 / 2012-11-22 00:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja Ciebie dobrze rozumiem...potencjalny zysk w grze na wzrosty w boczniaku zawsze jest dużo większy,niż potencjalny zysk z gry na spadki w tym samym zakresie cenowym...w podanym przykładzie nawet dwukrotnie.W wypadku boczniaka i przy zastosowaniu tego samego lewara.Oczywiście,jeśli się korzysta ze zmian.
szalony inwestor / 2012-11-21 23:37 / Tysiącznik na forum
spasc moze do zera
rosnac w nieskonczonosc
ale spada dynamicznie a rosnie powoli
dzien spadkow potrafi wykasowac 2 tyg wzrostow
tedchom / 2012-11-22 00:38 / Tysiącznik na forum
W jakim funduszu inwestycyjnym spadło do zera?
max1224 / 2012-11-21 22:34 / Tysiącznik na forum
spoko (to widać)przyjmij do wiadomości, że ludzie nie tylko na naszej giełdzie szukają zarobku i mają różne swoje strategie, więc takie pisanie mija się z celem, ponadto wygląda jakby strasznie zależało ci na udowodnieniu forumowiczom i światu jaki jesteś debeściak ... a to cecha nowicjusza (wiem bo sam to kilka lat temu miałem)... racz zauważyć, że tu raczej staramy się wzajemnie wspierać nie spierać ... no więc w ramach rozładowania napięcia zerknij na bloga masz tam kącik "album dnia" zobaczysz co mi umila czas :)
niss880 / 46.115.20.* / 2012-11-21 16:58
chleb drogi akcje drogie ciekawe co bedzie tanie
Zeus52 / 2012-11-21 17:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pogrzeby też drogie...nawet umierać się nie opłaca...
szalony inwestor / 2012-11-21 17:26 / Tysiącznik na forum
i jak tu zyc?
Zeus52 / 2012-11-21 17:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
...tak na trzeźwo się nie da.
szalony inwestor / 2012-11-21 17:43 / Tysiącznik na forum
dobry humor jest najwazniejszy
szczesliwi ludzie zyja dluzej
no i brak stresu i duzo sexu troche fantazji i odrobina szalenstwa
...by zylo sie dlugo i szcesliwie i potem zeszlo bezbolesnie...
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-19 18:53
Czytałem,ze szalona znowu krach wiescił;-) kiedys trafi,stałęm dzis obrocic sie na s po 2434 ,jakies dywergencje spadkowe u nas zacyznaja sie odzywac i kghm coraz cieplej do oczekwanej strefy 179-182,na sp po zejsciu ponizej 1371-2 niestety trzeba było sie ewakuowac,teraz leca z mała L po 1353 cel 1388 do oddania.Kilka razy probowałem zrobic wpis ale nie wklejało,moze podowdem jest brak zalogowania? nieraz trwa to kilka dni,miewacie rowniez tak?.Pkobp sie obija,nie dał dzis rady 35.60 gdzie był potezny wolumen ,on dopiero dostał L na macd miesiecnzym,mfi pokazuje wchodzaca kase pomimo spadku jgo ceny,ktos pieknie ubiera albo idziemy na...
Zeus52 / 2012-11-20 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już chyba ponad tydzień temu dyskutowaliśmy z privym na temat kontraktów na Wig20...że gruby odwraca pozycje,pozbywa się esek,szykuje do jazdy up...tak mi się wydawało po LOP i paru innych drobiazgach...a że privy w tym bardziej siedzi,więc pytałem go,co o tym sądzi...jeśli sobie przypominasz tę rozmowę...to zaraz po tym to się zaczęło,Wig20 stał się dziwnie silny,mimo niesprzyjającego otoczenia.No i nasze rentowności,PLN...nikt od nas nie uciekał,a wręcz odwrotnie,pakował kasę,chwilowo"magazynując"ją w obligacjach.
Zeus52 / 2012-11-20 22:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jeśli ED wybiłby dziś swoje maximum sesyjne,to powinien następnie dojść"z palcem w d." do 1,28718...tam jest pozycja wsparcia niedźwiedzi na Ten-kasen na daily(dla byków to opór)...oczywiście...słowo:jeżeli jest tu istotne.
Zeus52 / 2012-11-20 21:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja sobie jadę na ropie...i"na złość"niektórym...nawet nie na 5-min,ale na 1-minutówkach...podciągam stopy coraz wyżej,tak półeczka po półeczce na Kijun-sen.Ale już na 5-min.O...właśnie zadziałał poziom 87,03 na 1-min...i od razu potrójny sygnał"sell" na tym zakresie...przebicie z góry Tenkan-sen,Kijun-sen i skrzyżowanie linii.Ale silne wsparcie na 86,69 Kijun-sen na5-min(pod chmurką) jest raczej bezpieczne.Tak się bawię,a przy okazji co nieco wpada.
tedchom / 2012-11-20 22:11 / Tysiącznik na forum
Jak to Zeus wygląda po opłatach zostaje Ci coś?
Zeus52 / 2012-11-20 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
1,28284 to dzisiejsze maximum...no i jakaś akcja chyba się rozpoczyna. Nie wiem,o jakie opłaty Ci chodzi? Spread jest wszędzie...a to jest opłata...i to wszystko.No i podatek...ale to tak,jak w fundach...liczy to co wypłaciłeś z zyskiem,to już Twoja głowa,by to zapłacić...bo fiskus ędzie Cię potem ścigał.
tedchom / 2012-11-20 22:44 / Tysiącznik na forum
Dzięki właśnie o to mi chodziło czy po spread-zie zawsze wychodzisz in+ przy małych transakcjach.
Zeus52 / 2012-11-21 00:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jeszcze czas...spread jest różny w różnych godzinach.A co do ropy...no co chcesz...nieźle poszło.Przecież ona drobnymi kroczkami zawędrowała o cały 1% w górę...ale ten moment początku wędrówki trzeba było wyłapać na tak małych świeczkach.A później tylko prowadzić ją.
Zeus52 / 2012-11-20 23:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jeszcze małe sprostowanie...to nie dokładnie tak...może źle to napisałem.Już kiedyś tłumaczyłem privemu,że ja właściwie nie gram na małych transakcjach..to nie tak,nie o to chodzi.Po prostu najmniejsze interwały bardziej OBSERWUJĘ,niż na nich gram...chodzi mi o precyzję wejścia.A dziś,na ropie...tylko dlatego podciągałem stopy na małych interwałach,bo spodziewałem się dalszego zjazdu...gdzieś,w pewnym momencie...dlatego tak ciasno się zabezpieczałem.Najpierw poniżej wejścia,prowizorycznie,a dopiero później ciasno,po schodkach linii Kijun-sen.To tylko zabezpieczenie...wybicie...koniec gry,rozglądamy się za czymś innym,może jutro(?).Ja nie skaczę,nie zmieniam pozycji na tak małych odcinkach...tylko wyjątkowo wchodzę,gdy nadarzy się taka okazja.Właśnie w/g małych interwałów.Ropa,zjazd,na RSI tąpnięcie...w końcu wydaje się,że się zatrzymała...ale sprawdzam,co się dzieje w mini ruchach,aż do minutówek.I co widzę...na minutówkach wykres zaczyna trącać,naruszać Tenkan-sen(ona zawsze jest bliżej)...pierwsze naruszenie zawsze fałszywe,czekam na następne,na zbliżenie się linii...następne przebicie...klik enter i sztbciutko prowizoryczny stop niżej...za chwilę przebicie obu linii i ich skrzyżowanie...Uff! Jest już dobrze...jedziemy,za chwilę plus na koncie...stop na pierwszy schodek Tenkan-sen na plusie...czekam na pierwszy schodek Kijun-sen.A później już łatwizna i spokój,zwłaszcza nad chmurką...wtedy już tylko automatyczne przeskakiwanie coraz wyżej po schodkach.A że mały ruch,tak ogólnie...cóż...gdybym się spodziewał większego,to nie skakałbym po poziomach ichimoku.Złapałbym minimum...jak w piątek koniec dolnego cienia na S$P500-futures...zabezpieczył minimalnie na plusie i zostawił na następny dzień.Tak było z f.Staśka.Ale by złapać go na minimum...właśnie do tego były potrzebne pięciominutówki(i jedynki).Tylko do tego.Po tej pracy mogłem pójść sobie na spacer...tyle,że zamiast w piątek miałem luz przez weekend i w poniedziałek...tylko parę razy zajrzałem,po raz pierwszy,by podnieść stop na lukę...i spoko,aż do końcówki.Tak,że musiało być małe wyjaśnienie.5-minutówki,czy jedynki nie służą mi właściwie do gry,ale do złapania najkorzystniejszego momentu.
tedchom / 2012-11-21 00:49 / Tysiącznik na forum
Ok teraz to już doskonale rozumiem dzięki
Zeus52 / 2012-11-21 02:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
I zobacz,co było z ropą.Gdyby ktoś załapał na niej ruch w górę,1-procentową świeczkę daily...to powiedziałby...ale jazda była! A tego,że na tej gromnicy właściwie to samo było...też ruch o 1% up...to trudno się zauważa.Bo to znika przy całości świecy,nie rzuca się w oczy.Ale to było to samo,co 1%świeca up...więc nie taki znowu drobiazg.
Zeus52 / 2012-11-20 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zależy na czym grasz i kiedy.Najpierw patrzę jaki jest spred i czy warto próbować.Czasami spread jest tak ogromny,że nie ma szans na małe ruchy...nooo... na palladzie w ten sposób na pewno nie pograsz.Tam,jak włączysz 15-minutówki...to linii ask nawet nie widać,nie mieści się w ramach wykresu...Na innych walorach też czasami cały ruch,np kanał mieści się ledwie w widełkach...więc taka gra nie jest na nich możliwa.Ale ED,ropa,gold...w porządku...nawet spreadu się nie odczuwa.Nawet na 1-min. da się nieźle grać.Wiadomo...kwestia trafienia i odczekania na wyjście na plus...ale to już inna sprawa.
max1224 / 2012-11-20 22:06 / Tysiącznik na forum
no i byczo skończyli :)
a nasz "kolega" zaginął? aż jestem ciekaw jak te jego 50% w shortach ... czy może już w szortach brązowo hi hi hi
tedchom / 2012-11-20 22:26 / Tysiącznik na forum
Wiesz szorty nie są złe, bo gdy jest gęsto i brązowo to ma szansę wypaść dołem cała zawartość, nie myślę o rynku tym razem. Na to wygląda, że właśnie taki scenariusz jest u niego grany. Jak wycofa się z krótkich to można będzie grać na krótko.
szalony inwestor / 2012-11-20 22:42 / Tysiącznik na forum
dzieki wam mamy tu niezly kabaret
uwielbiam jak sie produkujecie z tymi swoimi komicznymi wypowiedziami
zawsze dajecie sie podpuscic...
aha i jeszcze jedno OCZEKUJE ZALAMANIA NA RYNKU AKCJI I CO WY NA TO?
max1224 / 2012-11-20 23:10 / Tysiącznik na forum
a co ci teraz zostaje może w tym przypadku zamiast "oczekuję" bardziej na miejscu było by modlę się o ...
szalony inwestor / 2012-11-20 23:22 / Tysiącznik na forum
tak maxsi systematycznie daje na msze i uiszczam datki na radio maryja
a ty co robisz zeby roslo?
max1224tel / 83.7.69.* / 2012-11-21 10:29
ty taki ekspert pytasz mnie nieudacznika i kabareciarza ? no wstyd normalnie jak chłop nie wie co robić żeby rosło ... chyba, że szalony to nie chłop ale to jeszcze gorzej;)
tedchom / 2012-11-20 23:29 / Tysiącznik na forum
Nie obrażając nikogo, jakie datki takie sukcesy hihihihi
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-19 18:54
łooooo wreszcie łaskawie money pozwolił wkleic wpis,biegne odmowic modły dziekczynne;-)
Zeus52 / 2012-11-19 21:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
O...i to nie raz.Wiele razy pisałem o czymś i to po parę razy...jeśli już zorientowałem się,że post się nie ukazał...i nic.To wkurza,bo człek się rozwodzi nad czymś,wysyła i czasami nawet nie zauważyłem,że to się w ogóle nie ukazało.Albo nie w tym czasie,musztarda po obiedzie. Zauważyłem,że nie można używać pewnych słów...automat to wyłapuje i nie dopuszcza tekstu.A to czasami istotne sprawy,gdzie na dodatek chodzi o szybkość,bo piszesz coś o zleceniu na FRX i nie możesz użyć pewnego słowa,istotnego słowa,bo automat odrzuci post,jako spam,reklamę...dlatego piszę czasami,że"bujnąłem się"w coś...nie używając odpowiedniego słowa.Jak akurat sobie o tym przypomnę,że tego nie można...jeśli z rozpędu tego słowa użyję...tekst ginie.A jeśli w pośpiechu(bo gra się toczy),nie sprawdzę efektu,to bywa,że nawet nie wiem,że tak się stało i że nikt tego nie przeczytał na czas,bo nie mógł...tekst się nie ukazał.Ciekawe,że np"sell" system przyjmuje...a to drugie,przeciwne nie i odrzuca wtedy cały post.
al_albo wierny czytelnik. / 89.68.244.* / 2012-11-19 22:12
ja juz od dawna po napisaniu tekstu robie "kopiuj" i zerkam czy tekst sie wkleił,po 2-3 probach nieudanych a tekst był w miare długi "wklejam" go na skype do Echo/sound tekst i za jakis czas probuje wkelic ponownie do money ,deko zabrakło aby zdał L na sp,moze w nocy,niestety tylko 1 pakiet mam wczesniej były 2 wtopa 20pk wiedz tak pokryje tamta strate ,choc niestety szkoda"ruchu" eh...moze jutro uda sie w20 2421-24 i obroce sie na s jakas mała zaczepna jak cos...
Zeus52 / 2012-11-19 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trzeba pamiętać,by pisać np słowo"b_uy" inaczej...no,choćby tak jak ja tutaj.Ale jak się w pośpiechu zapomni,a jeszcze na dodatek nie sprawdzi,czy w ogóle się pokazało,to problem.Sprawdź sam...napisz coś,używając tego wyrazu oryginalnie.
max1224 / 2012-11-18 22:18 / Tysiącznik na forum
nooo jeśli piątkowy wzrost w USA nie był wynikiem realizacji zysków z krótkich pozycji to szansa jest ... spoglądam z chęcią na SF1
Zeus52 / 2012-11-19 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
A widziałeś KGHM? Nowy rekord...tzn rekord wszechczasów padł tam w połowie września...teraz jest tylko ciągle poprawiany.Jak Apple...pamiętasz,co kiedyś pisałem..:))
max1224 / 2012-11-20 00:32 / Tysiącznik na forum
uff jeszcze tylko office i gotowe
Zeus52 / 2012-11-20 01:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
To do jutra.I powodzenia.ja tego CCCommon chyba dziś nie rozgryzę,z czym to się je...smaruje masłem,czy smalcem...:)
Zeus52 / 2012-11-19 21:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,zajrzyj do skrzynki...od razu widać w/g czego jadą na ED i S&P500-futures.Podesłałem Ci 5-minutówkę,która"obkleja"chmurkę,precyzyjnie do kształtu Senkou-Span A.
tedchom-nielog / 194.177.29.* / 2012-11-19 01:28
Na razie ten fund jak dla mnie daje ciała w każdej pozycji więc daję sobie z nim spokój
Zeus52-kom. / 46.169.108.* / 2012-11-19 11:03
A u mnie ciągle bez zmian w fundach...QUE2:99%. No i S&P500-futures,ale to już nie w fundach,ale na bieżąco,na FRXG. Popatrz w kalendarz....ja tam wiem,że po moich urodzinach nadchodzą imieniny i to bardziej sławnego gościa ode mnie...taki jeden,z brodą i reniferami. A że wszystko dzieje się ostatnio z przesunięciem czasowym w tył...wcześniejsza zapaść listopadowa(już w październiku)...więc i rajd być może wcześniejszy.
tedchom / 2012-11-19 11:42 / Tysiącznik na forum
Wiesz na to liczę. Choć dokupiłem zwykłych akcyjnych bo uważam że potencjał do wzrostów jest większy jak do spadków, a jak wyjdę z lewara w zwykły akcyjny to w razie dalszych wzrostów dalej zarabiam a na spadki tracę tylko połowę z tego co zarabiałem. To tak oprócz stoplosów;)
Zeus52 / 2012-11-19 17:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
He,he,he...wybrali i jedno i drugie...otwarcie potężną luką i atak na zakrycie korpusu.Tak myślałem,że Janki też posłuchają,tak jak wcześniej,parę sesji temu Ninja...Nikkey225.Nie wiem tylko,dlaczego wtedy nie wskoczyłem w kontrakty Nikkey,choć o tym pisałem...aaa...już wiem,wszystko było zajęte w Staśku i nie było czym wskoczyć.Nasi wykonali ruch powrotny(spadkowy) do wybitego wcześniej górą klina...to na długoterminowych wykresach....a teraz ich zadaniem powinno być rozbicie górnego ograniczenia rocznej konsoli-boczniaka(2000p.-2450p.).Bez tego nie da się uderzyć na 2600p.A po drodze mają co nieco do rozbicia...będziemy obserwować.
max1224 / 2012-11-19 17:28 / Tysiącznik na forum
ale się Dębowski "zmiśkował" już widzi 1100 na staśku, no to już nie jest mi z nim po drodze bo widzę to ciut inaczej:)
privy / 2012-11-19 18:43 / Tysiącznik na forum
A ja uważam, że tym razem może mieć rację. Wszytko co teraz widać to korekty na moich kreskach, które pomału dochodzą do poziomów potencjalnego odwrotu korekty. Dzisiejsze otwarcia to takie przybliżone sygnały sell. Zrobiło się ciasno i duszno pod sufitem. Teraz albo w te albo wewte. Mam wrażenie że ten optymizm jest zbyt łatwy do grania.
max1224 / 2012-11-19 19:20 / Tysiącznik na forum
ja czekam na 1422 i wiesz dobrze dlaczego wtedy padną rostrzygnięcia
max1224 / 2012-11-19 19:12 / Tysiącznik na forum
hi hi hi to są właśnie te niuanse On Profesjonalista MOŻE mieć rację, ja amator nie MUSZĘ się z nim zgadzać - w razie niemca mój sukces większy
oczywiście żarcik
Zeus52 / 2012-11-19 18:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale się porobiło...przypadkiem wypadłem ze Staśka."Take profit" ustawiłem na 1380p. na S$P500-futures i kurna zapomniałem...widziałem tę kreskę,ale nie skumałem o co chodzi.Wyobraź sobie moją minę przed chwilą...zdziwienie"a cóż to się stało?"...no chyba bardziej zdziwionego gościa dawno nie widziałeś.Dopiero po chwili skumałem"O rany..."take profit".Ale nic to,nie szkodzi.I tak musiałbym coś z tym zrobić,bo od pewnego czasu nie zmieniałem wielkości wejść i nazbierało się nieco"Margin:260%"...no nie,koniecznie coś z tym należało zrobić,bo to nawet nie na pół gwizdka by było.A poza tym...chyba moment był odpowiedni.
Zeus52 / 2012-11-19 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
On jest dobry...ale nikt nie jest bezbłędny.Nie na rynku przynajmniej.Ja też go czytam,jak mi wpadnie.Tak,jak i innych anali...czytam,czytam...a piszę i tak swoje.Ja muszę znać ich opinie.Należy ich SŁYSZEĆ,gdzieś"z tyłu głowy",ale nie należy ich SŁUCHAĆ.To dwie różne rzeczy.
max1224 / 2012-11-19 17:52 / Tysiącznik na forum
samo sedno ;)
Zeus52 / 2012-11-19 18:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak mi się przypomniało z Mozarta..."Die Zauberflote"...tyle,że tam chodziło o kobiety...:))
Zeus52 / 2012-11-19 15:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Janki albo się nieco wcześniej cofną,a później dojadą do szczytu czarnego korpusu z czwartku...albo otworzą się tak potężną luką...nie wiem w tej chwili,którą opcję wybiorą.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy