Forum Forum inwestycyjneFundusze

AEGON i prowizje !!

AEGON i prowizje !!

Marsi / 77.236.0.* / 2008-11-25 22:37
AEGON – UWAGA NA TĘ FIRME I JEJ PROWIZJE !!!!!

Pobierają 1,95 % prowizji rocznie niezależnie od wyników i przez 5 lat prowizje za wyjście !
Lepiej inwestować przez banki, gdzie można kupić te same fundusze i nie płacić złodziejom prowizji jak człowiek chce w danym momencie korzystać ze swoich pieniędzy, bo ma taką potrzebę.
WSZYSCY TRACA A AEGON ZARABIA ! GRUBE MILIONY!!
Wyświetlaj:
Jan Skuciński / 77.255.124.* / 2015-04-10 16:11
mie również nie podobają mi się fundusze AEGON, jednak za skorzystanie z oferty bez dokadnego przeczytania polis obwiniam siebi.Czytając opinie o AEGINIE nie widziałem zasadniczego: otóż jako część swojego wynagrodzenia umaża ilość zakupionych jednostek Funduszy - Zatem publikowane wyniki funduszy są WYNIKAMI DLA AEGONU A NIE DLA INWESTORÓW. Tak samo czyni MEETLIF. jan.
jhgf / 89.66.128.* / 2015-04-13 21:10
rany boskie, jako student filozofii lata temu poznałem się na Aegon a wy po tylu latach jesteście ciemni jak tabaka w rogu. Inwestując w SFI w mBanku można zarobić do ręki 3% miesięcznie śledząc giełdę, poświęcając dziennie godzinę. Mówię o TFI a nie akcjach na GPW. Ale wolicie oszczędzić te 100 zł na godzinie doradztwa inwestycyjnego i stracić 10 tys. Macie np taki fundusz Zmian Klimatycznych Investor jeden z najstabilniejszych o równym niezłym zysku. Obserwujecie codziennie i kiedy za bardzo spada robicie konwersję na obligacyjny, czekaci na wzrosty i idziecie dalej. Na rynku są instrumenty sygnałów K/S jak np m-inwestor.pl, mojefundusze.pl, opifund.pl i inne. Weźcie się ogarnijcie bo żal czytać te piski
zlotowa925 / 95.108.8.* / 2015-05-07 13:23
z filozoficznego punktu może i tak jest ale w rzeczywistości na pewno nie. to co piszesz to bardzo duże uproszczenie. Bo co zrobi "inwestor" któremu "za bardzo spada" i zleci konwersję na "obligacyjne"(które nie zawsze są bezpieczne) i czeka na konwersje 2-3 dni. A po 3 dniach zacznie rosnąć, to co ma znowu robić konwersję na akcyjne? i znowu zwłoka 2-3 dni...a w sumie strata i jej odrabianie.
Zgadzam się że fundusze w mBanku (są też inne do wyboru)są mega "wydajniejsze" od umowy Aegona i podobnych. To co mogę polecić komuś, kto inwestuje w fundusze to CIERPLIWOŚĆ, WCHODZENIE W AKCYJNE tylko kiedy jest dołek i oczywiście NIE WRZUCANIE WSZYSTKIEGO DO 1 FUNDUSZU. Rozdziel swoje pieniążki 50% gotówka, 50% akcje i "wachluj" 20toma procentami w zależności od koniunktury. No chyba, że jesteś ryzykantem.
rysiek84 / 89.228.5.* / 2013-05-05 19:59
Sprzedam polisę Multi Program Inwestycyjny Aegon 2008 Plus 10-letnia składka, miesięcznie 200zł. Wpłacam regularnie od 2 lat (marzec 2011)zgromadzone środki 4360zł sprzedam za 3300 lub mniej (do negocjacji!!). mój e-mail myszolekbiecz@interia.pl
polisolokaty / 2015-04-10 12:31
Możecie odzyskać od AEGON wszystkie opłaty likwidacyjne z pomocą Kancelarii Goodman. Dodatkowo pieniądze zostaną zwrócone z odsetkami za zwłokę ! Prześlij dokumenty polisy na adres biuro@kancelaria.org w celu uzyskania bezpłatnej porady od prawników. Można odzyskać pieniądze pobrane do 10 lat wstecz !
wieslaw999 / 2013-01-01 11:27 / portfel
Żeby nie płacić złodziejskiej prowizji i mieć wyniki takie jak na indeksie np.Chiny -Indie ,-to kupujesz fundusze ETF w Dif Broker ,opłaty to około 0,15-0,20 DOLARA ZA NABYCIE ,za zarzadzanie to około 0,65 USD rocznie,wyjść z inwestycji możesz w ciagu minuty,tak jak przy zakupie i sprzedazy akcji.A co do wyników ETF zawsze odzwierciedla indeks giełdowy w 100%
Modest / 109.231.26.* / 2012-12-29 22:36
Sprzedam Multi Program Inwestycyjny AEGON 2008 Plus 10-letni składka miesięczna 200zł od 09.2011 uzbierana kwota 3200zł. Opłacane zawsze regularnie.

Cena: 2000zł
Kontakt: mateusz.sawicki@onet.pl
Maciek165 / 93.154.191.* / 2012-12-20 13:26
Sprzedam Multi PIN AEGON 2008 Plus suma uzbiranych środkow 7400, miesieczna składka 221zł
za 4999
jerzy3000 / 195.187.99.* / 2012-12-21 09:05
makulatury nie sprzedasz - takich ogloszen jest tysiace
Nabity w Aegon / 79.191.36.* / 2013-03-22 14:05
w ciagu czterech lat okradli mnie na ponad 60 tysiecy zl
Maciek165 / 93.154.191.* / 2012-12-20 13:27
mail maciejc000@wp.pl
Dawid Nijak520 / 62.21.15.* / 2012-12-13 22:07
sprzedam od ręki polisę Aegon2008Plus, składka 200zł przez 10lat, rozpoczęta w listopadzie 2011, zgromadzone środki ponad 2500zł sprzedam za 1800zł na rękę (cesja) - do negocjacji. Kontk mailowy: dawid_nijak@vp.pl (Poznań)
jerzy3000 / 83.31.217.* / 2012-12-15 13:52
niktnie kupi bo to sterta makulatury - za 10 lat bedzie to warte nie weicej jak 1000 zl.
okradany / 91.208.93.* / 2012-11-22 14:07
Mi zablokowali możliwość wypłaty środków a mimo wszystko pobierają prowizję. To jest dopiero złodziejstwo.
Tomek660 / 95.108.124.* / 2012-10-08 10:03
Każdy podpisując umowe musi zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Umowy więc nie wiem skąd ciągłe narzekanie o dużych opłatach? Lepiej inwestować, zarządzać i zarabiać. Jest kilka firm które oferują pomoc ja korzystam z Invest Help i wiem co mówie - to naprawde działa!!! POLECAM !!!
1ava / 2012-06-15 13:12
Witam
Sprzedam polisę AEGON Multi PIN 2008 H plus
Składka: 500 zł/mc
rozpoczęta 4,01,2010
zakończy się w 4,01,2020
Zgromadzone środki ponad 14 000zł
Spredam za 9 000zł
Na polisie nie ma żadnych zaległości jest opłacana regularnie, sprzedam na zasadzie cesji.
kontakt 511598667 Ania M.
egipcjanin / 83.25.124.* / 2012-05-26 00:27
Sprzedam Multi Aegon 2008 plus na koncie 7000 zł sprzedam za 5000 zł od ręki (cesja). składki opłacane przez 3,5 roku, status polisy opłaconej będzie miał miejsce 19.01.2019 roku. Comiesięczna składka to 200 zł, zachęcam do kontaktu e-mail.
egipcjanin / 83.25.124.* / 2012-05-26 00:30
zapomniałem, mój email: egipcjanin12@wp.pl
braw / 178.37.226.* / 2012-02-08 17:56
Prowizja doradców powinna być brana z zysków, a nie z kapitału, wtedy by się starali. A tak wpłacasz im za frajer, zawsze mają od Ciebie pieniądze - czysty rozbój. Absolutnie nie polecam Aegonu, Axy czy Skandii. Inwestuj sam w bankach albo załóż lokatę.
slwika_85 / 83.18.62.* / 2011-11-21 10:11
Sprzedam sprzedam program inwestycyjny za 2 tyś zł (cesja) z wpłatą 500 zł miesiecznie. Proszę o kontakt sliwka_85@o2.pl
sliwka_85 / 83.18.62.* / 2011-11-21 12:24
Sprzedam sprzedam polise inwestycyjny za 2 tyś zł (cesja) z wpłatą 500 zł miesiecznie.
Proszę o kontakt sliwka_85@o2.pl
MichalKow / 77.112.140.* / 2011-06-19 11:45
Jeszcze kilka uwag odnośnie tego co piszecie poniżej.
Jeśli macie już otwarty program w Aegonie a chcecie go zamknąć to najlepiej sprzedać nawet na Allegro, umówić się w biurze Aegonu i spisać cesje, która jest darmowa w Aegonie. Największy błąd to całkowita likwidacja.
Żeby pracownicy Aegonu mieli stałe dochody z waszych aktywów po roku uzyskują oni prawo do prowizji od stanu waszego rachunku, czyli coś w rodzaju dywidendy od rachunku swoich klientów. Stawka jest inna dla każdego typu funduszu. Z funduszy obligacyjnych dostaje się 0,19% od stanu rachunku do 0,49% od funduszy akcyjnych.
Kolejna sprawa sprzedawca ma obowiązek dostarczyć wam OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia i załącznik informujący o wszystkich opłatach. Jeśli tego nie zrobi to umowa jest nie ważna i można ją zerwać.
MichalKow / 77.112.140.* / 2011-06-19 10:58
Mało wiecie o funkcjonowaniu Aegonu. Przejmujecie się opłatą za zarządzanie w wysokości 1,95% a co gdybym wam powiedział, że taki doradca finansowy z którym podpiszecie umowę inwestycyjną dostaje od 45 do 55 % wartości rocznej wpłaty. Prowizja taka liczona jest w skali roku, np. jeśli wpłacisz składkę roczną w wysokości 10 000zł to prowizja dla sprzedawcy wynosi 4 500zł do 5 500zł. Od tego momentu twoje pieniądze to tylko zapis wirtualny w systemie a przez 10 lat trwania programu inwestycyjnego Aegon odrobi to. Aegon szuka frajerów, dzięki którym będzie mógł utrzymać swoją firmę i pracowników przez następne dziesięciolecia. Prowizje zawsze są liczone od składki rocznej lub miesięcznej pomnożonej przez 12. Prowizja od ubezpieczeń to też 50% a od ubezpieczeń NW i pakietu chorobowego 20%. Co ważne starzy wyjadacze w Aegonie tzw. Partnerzy Aegonu dostają 100% składki rocznej. Już na dzień dobry jesteście wy....
Malfast / 2011-04-13 22:44
Mam Aegon od 11 miesięcy, wpłaty regularne po 200 PLN. Do dnia dzisiejszego mimo, że giełda bije rekordy jestem 10 PLN na minusie. Jak dzisiaj sprawdziłem to średnia stopa zwrotu od początku roku dla moich funduszy to 2,9 %. Oni w tym czasie na opłatach zarobili już na mnie ok. 130 PLN.
Szkoda słów.
wojtet / 83.24.114.* / 2012-01-31 13:02
proponuję inne rozwiązania z innych firm gdzie koszty zarządzania mogą być nawet 0,9 %
dor.finansowy / 178.73.48.* / 2011-04-15 09:31
Tak sobie to czytam już kolejne forum i nie ważne jakiego produktu inwestycyjnego dotyczy, znakomita większość mówi o jakiś kłamstwach, oszustwach, że to rozbuj, wszyscy kłamią i oszukują, zarabiają na kliencie a nieliczni zyskują.
Możemy mieć najtańsze i najlepsze narzędzie inwestycyjne na świecie, ale jeżeli nikt nim nie zarządza to i tak trzeba liczyć na prawdopodobieństwo zysków i strat.
Jak dobierać rozwiązania jak się nie znamy, to warto skorzystać z usług doradcy, ale dobrego. To jest jak z ubezpieczaniem samochodu, idziemy do multiagenta i on wybiera nam najtańsze OC czy AC, bo za rok chcę znów nam je sprzedać, a jak bedzie drogie to od niego nic nie kupimy.
Jak sprawdzić doradce, po numerze tzw. RAU(nr wydany przez KNF)czy rzeczywiście jest doradcą i po numerze licencji FECIF (unijna organizacja zrzeszająca doradców i pośredników finansowych spełniających odpowiednie wymogi obsługi klienta i kształcenia doradcy). Zawsze możemy sami poszukać jakiegoś rozwiązania, które się nam podoba i odpowiada, a potem skorzystać z usług jakiejś firmy doradczej, a nie bezpośrednio firmy jakiej rozwiązanie znaleźliśmy. Skąd różnica, różne firmy doradcze sprzedają różne produkty w większym czy mniejszym zakresie, ale umowy, które mają podpisane z partnerami(czyli np. z Aegon'em) powodują, że mają lepsze warunki niż sam przedstawiciel, to znaczy, że taniej może być u doradcy. Kolejna kwestia to wiadomo, że my doradcy nie możemy zarządzać kapitałem klienta ze względów prawnych, ale można znaleźć takich, którzy kompletnym laiką wysyłają rekomendacje doradców inwestycyjnych portfeli modelowych , tym sposobem zwiększają się nasze szanse na zyski i na to co nam obiecują.
Można poczytać informacje o różnego rodzaju formach oszczędzania ja powiem krótko o tych długofalowych:

Są rozwiązania 3 filarowe, w których mamy jednocześnie ubezpieczenie i inwestycje i to chyba najgorsze z dostępnych na rynku. Dlaczego ? W związku z tym, że mają krótki okres opłat likwidacyjnych(2-6lat), gdzieś na kliencie musza zarabiać, bo może wcześniej zrezygnować. Zatem takie produkty mają dużo droższe ubezpieczenie, w porównaniu jak byśmy się ubezpieczyli nawet w tej samej firmie oddzielnie. Jeśli chodzi o część inwestycyjną w pierwszych latach zawsze są wysokie opłaty manipulacyjne. Po okresie, w którym te opłaty się kończą opłaty za zarządzanie są na normalnym poziomie(rynkowym 1,5-4%), ale trzeba zwracać uwagę też jaka część potem jest lokowana na inwestycji. Druga sprawa to taka, że w takich rozwiązaniach mamy małą ilość funduszy.

Kolejne tego typu rozwiązania są na tzw. dożycie, że gwarantują nam kwotę na koniec, ale jak dobrze policzymy to gwarantują nam mniej więcej tyle co wpłacimy, czasem mniej, czasem trochę więcej, trzeba zawsze sobie dobrze policzyć, jeżeli nie jesteśmy skłonni do ryzyka to lepszym wyjściem jest lokata.

Również w tego typu rozwiązaniach łączonych w przypadku śmierci dostajemy tylko jedną kwotę wyższą albo sumę ubezpieczenia, albo wartość wykupu, w praktyce jest to zawsze SU, to znaczy, że w przypadku śmierci jest tak jakbyśmy płacili bardzo drogie ubezpieczenie, albo jakby nas okradli z części inwestycyjnej.

Jest jeszcze IKE dość wdzięczna forma, ale zyski z IKE są niewiele wyższe niż na lokacie, poza tym jest ograniczone maksymalną kwotą wpłat rocznych, a jeśli chodzi o korzyści podatkowe to są one wtedy, kiedy IKE trzymamy aż do wieku emerytalnego i wypłacamy zebraną kwotę w postaci renty, a nie kwoty jednorazowej, bo w drugim przypadku i tak zabierają na dzień dzisiejszy podatek belki.

Są też polisy typu unit-linked, czyli np. aegon w przypadku tych polis ważne jest to co pisałem na samym początku plus to co napisał opiekuninwestora.

Są również polisy uzależnione od indeksów giełdowych róznego rodzaju, tam zarządzający jest nie potrzebny, bo nie mamy żadnego wpływu na pieniądze, ale trzeba dokładnie wypytać o koszty tych rozwiązań i o to jak faktycznie wygląda tam zarabianie, a pokazanie wykresu nie będzie odpowiedzią.
naiwny inwestor / 83.17.29.* / 2013-05-03 20:21
Ależ pieprzysz!
Gdyby klient chciał za własne pieniądze manewrować w gąszczu przepisów i funduszy to by KUPIŁ te fundusze i akcja na własne ryzyko.
Jeśli wpłaca pieniadze do firmy typu AEGON i jest cały czas obciążany opłatami za ZARZADZANIE (no właśnie!) i ryzyko (czyje ryzyko- swoje)- to liczy na zarzadzanie z korzyścią swoim kapitałem , ew. fachowe doradztwo. Tymczasem nie dostaje nic jedynie koszty i nie może (bez dużej straty ) wycofać się. Tak działają umowy o zarządzanie kapitałem w biurach maklerskich .
W Aegonie tylko liczy sie straty i klnie na wlasną naiwność. Unikajcie tych złodzieji jak ognia.
Piotr859 / 37.152.19.* / 2015-03-29 17:51
Debil - nabyłes program u pośrednika i marudzisz idz do doradcy sieci własnej. Pracując z nim 2 lata wiem co znaczy ośrednik , a co sieć własna. Ale fakt początkowo też tak myślałem, jak ty.
naiwny inwestor / 83.17.29.* / 2013-05-03 20:20
Ależ pieprzysz!
Gdyby klient chciał za własne pieniądze manewrować w gąszczu przepisów i funduszy to by KUPIŁ te fundusze i akcja na własne ryzyko.
Jeśli wpłaca pieniadze do firmy typu AEGON i jest cały czas obciążany opłatami za ZARZADZANIE (no właśnie!) i ryzyko (czyje ryzyko- swoje)- to liczy na zarzadzanie z korzyścią swoim kapitałem , ew. fachowe doradztwo. Tymczasem nie dostaje nic jedynie koszty i nie może (bez dużej straty ) wycofać się. Tak działają umowy o zarządzanie kapitałem w biurach maklerskich .
W Aegonie tylko liczy sie straty i klnie na wlasną naiwność. Unikajcie tych złodzieji jak ognia.
opiekuninwestora.pl / 95.108.115.* / 2011-04-14 15:50
Prawdopodobnie ktoś zapomniał wyraźnie powiedzieć, że "opłata za zarządzanie" nie oznacza, że ktoś za Pana będzie zarządzał funduszami w polisie inwestycyjnej.

"Opłata za zarządzanie" to opłata za możliwość samodzielnego zarządzania funduszami w ramach polisy. I od tego kiedy i jakie fundusze Pan kupuje/sprzedaje w ramach takiej polisy inwestycyjnej zależy zysk.

O tym, że pieniędzy w polisie nie można pozostawić na pastwę losu uczę od ponad 4 lat.

Niestety - nadal często klientom przy wyborze tych produktów mówi się:

1. Wpłać zapomnij -giełda w długim okresie zarabia.

A jak jest naprawdę:
http://opiekuninwestora.blox.pl/2011/02/Gielda-w-dlugim-okresie-swietnie-zarabia-Czy-aby.html

2. Mówi się o "uśrednianiu"

A jak jest naprawdę:
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/mit-usredniania-na-rynku-funduszy-cz2-ciekawy-wykres/

I jeszcze o opłacie za zarządzanie w polisie
-------------------------------------------------
Jeżeli płacimy za możliwość konwersji (i co za tym idzie za korzyść wynikającą z braku podatku przy zmianach funduszy) to w polisie zarobić można nawet 30-40% więcej niż inwestując w te same fundusze poza polisą.

Jeżeli przyjmujemy postawę bierną - to szanse na zysk większy niż lokata maleją, ponieważ ponosimy opłatę za coś z czego nie korzystamy.

Fundusze to nie lokata, jak chcielibyśmy wierzyć.

I nadal aktualny jest tekst sprzed 2 lat:
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/stracilem-w-funduszach-ponad-50-moja-porada/

polecam wziąć sprawy inwestycji we własne ręce - to nie musi być trudne.

Remigiusz Stanisławek
trener inwestycyjny
GH / 83.17.29.* / 2013-05-03 20:27
Chrzanisz kolego! Wprowadzasz w błąd.
Opłate za konwersję bez łachy możesz wnosić sam w funduszach. Do tego nie potrzeba Aegona czy innego posrednika. Wiekszość lub wszyscy rozumieją to tak ,że jak ktoś (Złodziej Aegon) wyciaga rekę po kasę to daje OD SIEBIE kierowanie inwestycją.
Inaczej POPEŁNIA PRZESTĘPSTWO ! (KTO DOPROWADZA DO NIEKORZYSTNEGO ROZPORZADZENIA MIENIE.....kk)
lonati / 83.238.158.* / 2011-06-04 22:07
Witam mnie skubią od kilku lat a zerwanie umowy
niewykonalne do 10 lat przez wzgląd na koszty zamknięcia rachunku.ja po 6-latach mam mniej niż zainwestowałem.Fatalna firma aż dziwne że prawo pozwala na takie funkcjonowanie.Jak tylko będę mógł to zrezygnuję z usług tej firmy.Nikomu nie polecam!!!
Jolanta 2013 / 89.77.183.* / 2013-05-08 21:57
Jestem w takiej samej sytuacji. Zróbmy porządek z tym procederem. Ja zacznę od podania nazwiska pośrednika, który pojawił się u mnie w listopadzie 2011 roku. To nazwisko to : MICHALSKI. Przez chwilę nie pamiętałam imienia. Teraz pamiętam : KAROL MICHALSKI. Nie mogę używać nieparlamentarnych słów, ponieważ chcę tę sprawę wyjaśnić na drodze sądowej. Bardzo proszę Państwa o pomoc. Mój adres mailowy to: jolac3@vp.pl. Nie mogę pogodzić się z faktem, że osoby pokroju Michalskiego korzystają z moich pieniędzy. To są świnie po prostu, chociaż te zwierzęta prawdopodobnie nie zasługują na takie używanie ich nazwy.
Pozdrawiam.
Jolanta 2013 / 89.77.183.* / 2013-05-08 21:57
Jestem w takiej samej sytuacji. Zróbmy porządek z tym procederem. Ja zacznę od podania nazwiska pośrednika, który pojawił się u mnie w listopadzie 2011 roku. To nazwisko to : MICHALSKI. Przez chwilę nie pamiętałam imienia. Teraz pamiętam : KAROL MICHALSKI. Nie mogę używać nieparlamentarnych słów, ponieważ chcę tę sprawę wyjaśnić na drodze sądowej. Bardzo proszę Państwa o pomoc. Mój adres mailowy to: jolac3@vp.pl. Nie mogę pogodzić się z faktem, że osoby pokroju Michalskiego korzystają z moich pieniędzy. To są świnie po prostu, chociaż te zwierzęta prawdopodobnie nie zasługują na takie używanie ich nazwy.
Pozdrawiam.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy