Forum Polityka, aktualnościKraj

Afera solna. GIS rozpoczyna kontrole zakładów przetwórstwa spożywczego

Afera solna. GIS rozpoczyna kontrole zakładów przetwórstwa spożywczego

Wyświetlaj:
migotek / 31.128.25.* / 2012-02-28 18:54
... na soli nie da się zaoszczędzić, bo nie można jej sypać skolko godno! Dzisiaj Powiatowy Lekarz Weterynarii zadzwonił do mnie zlecając kontrolę zapasów i dokumentów potwierdzających pochodzenie soli i peklosoli. My akurat bierzemy z Firmy z Katowic a oni na szczęście z Grudziądza i Zawiercia :)
A jeszcze wczoraj Doktorek bałak ze mną stukał o dupie marynie jak jej było na imię :) i nie słyszał o aferze!!! Katastrofa!
BIEDRONKA I NIE TYLKO / 79.185.179.* / 2012-02-28 16:01
Tutaj konsumentom nie chodzi tylko o sól. Jeżeli oszczędzali na soli to i mogli oszczędzać na innych, aż strach pomyśleć jakich konserwantach. No ale wymaga się od nich produkować taniej -CODZIENNIE NISKIE CENY.
ngg67 / 178.36.41.* / 2012-02-28 15:23
fragment:
Szybko do internetu. To antyzbrylacz o nazwie żelazocyjanek potasu. Kiedy się pojawił w soli? Trudno powiedzieć, na jakimś forum jest pytanie "co to?" - data: 10.02.2007. Czyli trwa to już co najmniej kilka lat. Niby nieszkodliwy, dalszych info brak. Coś mi nie daje spokoju i szukam w Wikipedii. Wspomniano tu, że silnie toksyczny cyjanowodór powstaje pod wpływem mocnych kwasów. "Ok - myślę - nie będę łączyć soli z cytryną, na wszelki wypadek. Kwas żołądkowy też silny, na szczęście mało solę". Ale polska wersja mnie nie satysfakcjonuje i znajduję potrzebne mi szczegóły na rumuńskiej Wikipedii (dziękuję jednocześnie niebiosom za wielojęzyczność!). Okazuje się zatem, że wystarczy temperatura 100C (zwykłe gotowanie czegokolwiek, np. wielbionych przez nasz naród ziemniaków), żeby nastąpił rozkład żelazocyjanku potasu, powstał rozpuszczalny w wodzie cyjanowodór, i już nie uchronisz się przed strasznymi cyjankami.

Przepraszam bardzo, ale wolę sól, która się zbryla (co się i tak prawie nie dzieje bez E536). Jakim prawem wciska nam się takie coś? Achaaaa? Spadkobiercy sponsorów SS wyprodukowali? Jak mogłam na to nie wpaść!

całość: http://k14.eu/1h
domgat / 188.146.150.* / 2012-02-28 15:15
KARA ŚMIERCI, przez powieszenie na centralnym placu i transmitowana w telewizji
dgen / 2012-02-28 15:04 / Tysiącznik na forum
dawna Polska coraz bardziej przypomina republikę bananową - tuskmenistan w środku europy, którym nikt nie rządzi
Dentysta12 / 2012-02-28 15:06
Dobra a teraz neich ktoś mi odpowie, kto da mi odszkodowanie za to że spożywałem przetwory mięsne które zawierały w sobie tą sól!?! Przecież Ona jest rakotwórcza!!
ale wkoło jest wesoło / 213.241.60.* / 2012-02-28 16:03
Jeżeli potrafisz wykazać oczywisty związek między twoim rakiem a solą, to otrzymasz odszkodowanie :-)))

Tylko że jest to niemożliwe :-))))
i oto jest zbrodnia doskonała :-)))))
na całym debilnym narodzie :-)))))
middle/middle2 / 79.163.155.* / 2012-02-28 15:02
Już od dawna afera,goni aferę i jakoś w dalszym ciągu powstają następne.Czasami pomocna bywa TV.
SMACZNEGO MERKEL / 79.185.179.* / 2012-02-28 14:39
ROSJANIE MIELI RACJĘ KONTROLUJĄC POLSKĄ ŻYWNOŚĆ. ALE O SOLI NIE POMYŚLELI. W ROSJI POLSKIEGO MIĘSA TEŻ NIE BRAKUJE. ROSJANIE POWINNI NATYCHMIAST ZAKAZAĆ IMPORTU POLSKIEGO MIĘSA. TRZEBA GO DAĆ NIEMCOM NA POŻARCIE.
bum bum bum / 89.73.102.* / 2012-02-28 14:34
Sparwa będzie zamieciona pod dywan . Jak większość spraw. Bo to Polska jest i tu wszystko możliwe jest. Chyba nic więcej nie musze dodawać. ??

Najnowsze wpisy