Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Ameryka Łacińska z zadowoleniem przyjęła wybór nowego papieża

Ameryka Łacińska z zadowoleniem przyjęła wybór nowego papieża

Wyświetlaj:
krysztofiak1963 / 212.14.10.* / 2013-03-14 11:22
myślę,że nie; nowy papież pokazuje wzorzec zachowania instytucji publicznych w obliczu brunatnych rządów - tym wzorcem jest milczenie. Co na to ofiary reżimów amerykańskich? Jorge Bergoglio nigdy nie przeciwstawił się rządzącej w Argentynie w latach 1976-81 zbrodniczej juncie kierowanej przez Jorge Rafaela Videlę. Podobnie jak Piłat, który ukrzyżował „zlewicowanego” i zrewoltowanego Chrystusa”, nowy Papież pozwolił argentyńskim anty-komunistom na dokonanie krwawej rzezi na „zlewicowanej” i zrewoltowanej ludności. Czy Papież Franciszek ukrzyżuje więc swój Kościół?
http://blogi.newsweek.pl/Tekst/swiat/668605,wybor-nowego-papieza-moralna-kompromitacja-kosciola-katolickiego.html
Adrian11 / 2013-03-14 15:47 / Bywalec forum
No ja się nie dziwię pewnie jeszcze z przynajmniej dwa tygodnie będa świętować decyzje kardynałów!! Mam nadzieję że nowy papież odwiedzi Polskę!! Zobaczyy co przyniosą kolejne lata!
lkkkkkkkkkkkllllllllllllllllll / 212.14.47.* / 2013-03-14 08:45
Czas aby papież zająl się regionami Świata gdzie występują prawdziwe problemy, analfabetyzm, głód, brak opieki lekarskiej, skrajne podziały społeczne pod względem nędzy i bogactwa, bandytyzm, gangi narkotykowe etc. Czas najwyższy aby Świat zmienił optykę i przemieścił lunetę z krajów gdzie problemy wymyślono za czasów JPII na użytek polityki podporządkowanej interesom globalnym USA na obie Ameryki gdzie mają miejsce od setek lat skrajne niesprawiedliwości, upadlanie ludności, rasizm, wykorzystywanie ludności o czarnym kolorze skóry do pracy na rzecz Białasów [pomimo tego co głosi oficjalna propaganda USA]. Obama i Cameron mają powód do bólu główy. Ave Papa, ave Argentina !!

Najnowsze wpisy