Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Autostrada A2 jest dobra - broni się Budimex-Dromex

Autostrada A2 jest dobra - broni się Budimex-Dromex

Wyświetlaj:
b52 / 156.17.62.* / 2006-03-09 14:02
firma Dromex budowała obwodnicę Trzebnicką (kilka lat temu)
obecnie nawierzchnia jest w fatalnym stanie, jeżeli jest to ta sama firma to autostrada też długo pewnie nie wytrzyma procesu eksploatacji.
jj / 82.143.136.* / 2006-03-09 16:35
ku**a juz wolalbym zaplacic kase zagranicznym firmom za budowę drogi! Przynajmniej nie byloby pozniej problemow!!!!! A droga bylaby 1. klasa.
Chrzanic partactwo drogowców! Niech idą jabłka zrywać, jak nie wiedzą jak zrobic droge.
el / 85.198.251.* / 2006-09-08 21:15
budimex jest zagraniczna firmą-hiszpanie posiadaja pakiet kontrolny firmy
amelie / 2006-03-09 08:43
Widziałem autostrady budowane w Libii i Iraku przez Dromex i firmy niemiecką i koreańską. Różnice w organizacji i jakości prac (na niekorzyść Dromexu) były ogromne. Libijczycy nie płacili Dromexowi za odstawianą fuchę. Jak widać o libijskiej lekcji zapomniał p. Assanowicz (był tam jako Budimex) i za polskich podatników pieniądze kontynuuje złe tradycje polskiego budownictwa drogowego. Aż sie prosi o ściągnięcie do sprawdzenia jaości tej autostrady eksperta z Niemiec, USA lub Libii.
lopez / 193.201.167.* / 2006-03-09 08:33
Ktoś tu chce zarobić pieniadze tylko nie wiem kto, prawdopodobnie firmy niemieckie i inne, jak skompromitujemy Polaków to nie ma już w Polsce firm co maja ubezpieczenia po 10mld zł. więc wszystkie przetargi nasze. Chyba o to chodzi, później i tak na podwykonawcę weźmie sie firmę skompromitowaną tylko koszty będą o 10% wieksze. jak wiem obecnie wszelkie budowy dróg w Polsce wygrywa STRABAG i konsorcjum z Hiszpanii. Jechałem paroma drogami i widziałem budowy oprócz prezesa z Austrii lub Hiszpanii to robili Polacy tylko pieniadze szły do kasy poza granicami.... jakość po 6 miesiacach cała droga do B-stoku wykonawca Strabag popękała i obecnie jedzie sie jak po torach. Lobbysci nie spią jak nie wiadomo o co chodzi o pewnie o kasę...
George / 83.25.240.* / 2006-03-09 07:19
Zaraz, zaraz...Badanie musi być przeprowadzone w ciągu 7 dni, tymczasem zostało wykonane po 30. I co, po 30 już się papa nie nadawała do użytku? Ciekawe czy nasze autostrady są też budowane na 30 dni.
DA / 195.225.68.* / 2006-03-08 21:31
Każdy materiał podstawowy stosowany n przy budowie podlega zatwierzeniu przez nadzór budowy i inwestora. Jeśli materiał znalduje się na liście zatwierdzoncych to GDDPiA nie tylko powinna zweryfikować sposób wykonania badań, ale także sprawdzić, czy sama taki materiał dopuściła do stosowania na budowie. A jeśli tak, to nie pozostanie nic innego jak przeprosić Budumex-Dromex za tworzenie złego wizerunku. Budowa autostrady to nie bududowa domku metodą gospodarczą.
jj / 81.190.143.* / 2006-03-08 18:07
Najpierw trzeba było przeprowadzić kontrolę skarbową u tych co odbierali dane odcinki autostrady. A wszystko by się wyjaśniło.

Najnowsze wpisy