Forum Polityka, aktualnościKraj

Autostrady w Polsce. Budimex proponuje nowe prawo o przetargach

Autostrady w Polsce. Budimex proponuje nowe prawo o przetargach

Wyświetlaj:
ANEK 55 / 83.4.192.* / 2016-02-13 15:22
Trzeba napisać od nowa i to pilnie. Paragrafy i zapisy w sprawach technicznych muszą pisać spece z przygotowaniem technicznym a nie pajace od prawa czyli od niczego. Tak sami jak w prawie budowlanym nie mogą być nieostre gumowe fragmenty aby sobie papugi potem dywagowały bez końca.
jannnnn / 83.24.91.* / 2015-05-14 08:32
o jakich przetargach mówicie to fikcja
ech... / 84.10.20.* / 2015-05-12 11:55
Trzeba ale zmienić formę z przetargu na licytacje.. i to publiczne. Wtedy skończyłyby się wały i ustawki pod stołem. Dlatego też nasze rządowe sprzedawczyki nigdy się na to nie zgodzą.
TomaszLXXIV / 95.41.49.* / 2015-05-12 10:02
Blocher oczekiwał by innego podejścia do przedsiębiorcy HAHAHA!!! bo uważa, że podwykonawcy to już nie przedsiębioryc, że to nie ludzie nie muszą jeść im nie trzeba płacić!!! A skoro już to najlepiej jakieś kilka miesiecy po terminie - jak dożyją. Po co Redakcja zaprasza i słucha tego KANIBALA jakim jest budimex?
Droga redakcjo zajmijcie się Państwo biznesem i gospodarką a nie lansem bx!!!!
TomaszLXXIV / 95.41.49.* / 2015-05-12 09:51
Blocher ma krótka pamięć!!! Budimex uciekł z budowy obwodnicy Rospudy!!! Wykradając sprytnie NASZE pieniądzę!!!
mp254 / 94.254.209.* / 2015-05-10 16:27
Wystarczy przywrócić oryginalne umowy wg. Fidic , gdzie jest równowaga pomiędzy inwestorem , a wykonawcą.W kryterium oceny ofert wystarczy wprowadzić zapis o odrzuceniu najniższej i najwyższej ofery.Przy ilości ofert 5 i więcej oprócz odrzucenia należy z pozostałych ofert zrobić średnią arytmetyczną .Wygrywa firma z ceną najbliższą średniej.W konsorcjach mniejszych firm powinny sumowć się wszystkie parametry , min.wysokość robót-jeżeli jest robota za 50mln , to 10 firm z referencjami za 5 mln. powinno mieć możliwość startowania w przetargu.Ograniczyłoby to drenowanie przez moloch typu budimex,strabag,eurowia , mostostal i inne mniejszych firm. I tak większość robót wykonują podwykonawcy.Powyższe przepisy zapewniłyby stabilny rozwój, normalne ale niewygórowane ceny na roboty , wływy do budżetu oraz zahamowanie emigracji , ponieważ można byłoby podnosić pensje. Obecnie sytuacja jest kuriozalna- do zamówień publicznych wpływają setki miliardów Euro , a polskie firmy padają .Czas skończyć z tą patolokgią.Obawiam się jednak , że nie nastąpi to dopóki nie bedzie prawdziwego polskiego rządu , zamiast stronnictw niemieckich , francuskich , ruskich.Czas skończyś z Targowicą bis.
kontrachęt / 83.28.219.* / 2015-05-05 00:07
Raz produkowałem dla budimexu, nie powiem zapłacili w terminie, ja się wywiązałem zgodnie z umową, oni także, ale słyszałem że nie jeden sie powiesił bo kierownictwo przechodzi szkolenia jak wy....ć podwykonawcę, a z zasady sa to młode leszcze kierowniczyny po studiach, nie znają przeważnie swego fachu, ale są tak wyszkoleni, ze nie podskoczysz. Socjal mają tak jak prawo nakazuje, zarobki na wyższych stanowiskach także, to jak taki startuje do przetargu, gdzie z drugiej strony ma za konkurencję firmę która albo ukraińców, lub na czarno zatrudnia, lub zero socjalu, to na robocie urwać muszą. Jak by zmienili zasady przetargów, to jak by nie patrzył i sobie renomę podniosą, i Ci podwykonawcy by mieli łatwiej, a tak to młody kiero lata czy kask założony, a jak się nikt nie trafi to i za nie swoje śmieci mandat się należy.
X-men / 89.25.248.* / 2015-05-04 23:15
Oczywiście ktoś kto ma referencje jest za tym aby był to wymóg przetargowy. Ciekawe jak nazwać inaczej to właśnie stwierdzenie, niż ustawianie przetargu pod korporacje typu Budimex? Jak niby nowe firmy mają zdobyć referencje skoro zawsze na starcie będą wykluczane z przetargu za ich brak?
Wrocławianin / 188.112.33.* / 2015-05-04 22:36
Budimeks czy Budimex, po padają obie nazwy więc nie wiem czy to ten słynny Budimex co to we Wrocławiu zbudował sobie parking zabezpieczając własne interesy w tajnych umowach..
kanbruk MS / 87.248.78.* / 2015-05-04 15:58
Jeżeli jedynym kryterium oceny jest cena i ew.okres gwarancji to nigdy nie będzie dobrze.A może tak jak w skokach narciarskich odrzucać ofertę z ceną najniższą i najwyższą.W przetargach uczestniczą również firmy małe i średnie co nie które nie posiadają nawet kadry z uprawnieniami,jak traktować taką konkurencję na rynku budownictwa drogowego?

Najnowsze wpisy