Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bankowcy i budowlańcy wrócą z emigracji?

Bankowcy i budowlańcy wrócą z emigracji?

Money.pl / 2008-10-13 07:39
Komentarze do wiadomości: Bankowcy i budowlańcy wrócą z emigracji?.
Wyświetlaj:
ech... / 193.227.123.* / 2008-10-14 09:47
I ciekawe co tu będą robić w czasach spowolnienia oraz recesji in spe. Ludzie są jednak głupi. Myślą, że tu czekają na nich setki pustych miejsc pracy. W branżach oraz sektorach "brudnych", niskopłatnych usług i produkcji, może i tak. Tyle, że ci zarabiający kilka razy lepiej niż w Polsce emigranci liczą pewnie na lepszą pracę niż wykonują zagranicą i do tego za porównywalne pieniądze. Naiwniacy.
Iniesta / 83.1.100.* / 2008-11-07 10:10
Ależ nie wrócą! Może na chwilę, ale zobaczą jaki są u nas marne zarobki i wysokie ceny, to z powrotem wyjadą.
A w raz z nimi pielęgniarki, które robią licencjaty.
Ja mam 15 lat pracy i mam 2000zł, z nocami i świętami, bez nich nie miałabym chyba 1500 zł na miesiąc. Podczas gdy lekarz za jeden dyżur całodobowy ma 500 zł a do tego pensja, to ma piękną kasę na miesiąc, a jeszcze praca dodatkowa w innym miejscu. Dyżurów to może brać tyle ile się da., a le teraz to biorą wszyscy bo za taką kasę to niektórzy zrobili się pracowici. Wiele pielęgniarek robi szkoły wyższe, bedzie łtwiej o pracę za granicą. Może wtedy niektórzy zrozumieją, że 20 zł to raczej trudno nazwać podwyżką.
janek43333333333 / 85.222.23.* / 2008-10-13 07:39
Artykuł na zamówienie - widać od razu. Straszenie kryzysem, tylko nikt nie przyzna, że kryzys w UK oznacza i tak wyższy poziom życia (i zarobki) niż boom gospodarczy w Polsce.
No mamy za to szanse, dzięki kryzysowi może dogonimy zachód w ciągu 40 lat zamiast 70 lat.
Pajchiwo / 2008-10-13 13:27 / Tysiącznik na forum
Masz sporo racji.
Dodał bym, że w razie kryzysu zwalnia się przede wszystkim bardziej kosztownych pracowników - fachowcy z Polski są niżej opłacani bo są z Polski, a nie z WB.
Wobec czego nawet w drastycznie ciężkiej sytuacji - wrócą do nas ludzie którzy fachowcami nie są ale nie dawał bym większej fali niż 20%, bo nie ukrywajmy - w starej demokracji żyje się i pracuje lepiej nie tylko ze względu na pieniądze, ale też ze względu na to jak podchodzi władza i jej reprezentacja do obywateli.
A ta materia u nas leży...

Najnowsze wpisy