Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobocie latem w górę. Zwykle było inaczej

Bezrobocie latem w górę. Zwykle było inaczej

Wyświetlaj:
pp967 / 83.4.231.* / 2010-01-29 20:47
pewnie prace sezonowe znikna budowy zamkna a kto te autostrady i stadiony na euro zbuduje czy wszyscy beda zatrudniac na czarno bo wszendzie propaganda ze bezrobocie rosnie a wiadomo ze do lapy minimum a reszte do kieszeni.....a ze wzgledu na bezrobocie to ostatnio znajomi kupili terenowe volwo i nisana ter.... a pracownikom obnizyli place .......
ctuih / 77.114.6.* / 2009-09-06 20:49
proponuje przyjrzeć sie sytacji w Fast Service, itp.
http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,20469,w_tresci,sochaczew
wasze ulice nasze kamienice / 77.253.112.* / 2009-08-14 11:26
zapitalać paliaczki !!!!
Lon / 94.42.29.* / 2009-08-14 19:40
Wiecie co... to chyba nie kryzys... jednak polski rzad sam doprowadza do czegos takiego... zasilki rodzinne praktycznie przy jednym pracujacym rodzicu... pod warunkiem, ze nie przekracza minimum... ktory jest smieszne... wiec ludzie kombinuja jak pracowac... by rzeczywiscie nie pracowac.
Po drugie... przepisy odnosnie zatrudnienia mlodocianych.. sa takie, ze nawet OHP twierdza, ze dawno nie bylo tak zle... za duza ochrona maloletnich.
Z ludzmi po 50,60.... czy wogole "posiadaczki" malych dzieci moga zapomniec ze jest cos takiego jak praca. Rzadko ktory pracodawca wezmie do pracy taka osobe... bo jest duze prawdopodobienstwo, ze bedzie chorowac.. chodzic na zwolnienia itp... chore... sama mam 2 dzieci... jedno choruje mi srednio 7 miesiecy w roku, Maz nie pracuje... czasami pomaga rodzicom, za co nam dokladaja do oplat. Z tytulu, ze synek jest niepelnosprawny mam zasilek 740 zl - na 2 dzieci.... niby duzo... ale jesli oplaty to srednio 1300 ... to uwierzcie chore... jak pojde do pracy u nas.., nie powiem miasta... i zarobie najnizsza bo wiecej nie daja... to zabiora mi 420zl z zasilku a za 0h niania zyczy sobie najmniej 800... wiec juz kicha... :( I pytanie... skad czasami brac na jedzenie i leki... dobrze ze nie ma juz specjalenie pieluch , ze nie sa uczuleniowacami... ale jest ciezko... a rzad zamiast zmieniac podejscie do pracy, powoduje... ze bardziej chroni pracownikow ktorzy potem wojuja w sadach pracy... niz pomagaja pracodawcom w miejscach pracy... a jak juz obwaruja w czasach kryzysu 2 letnim trzymaniem oracownikow... i wogole stanu zatrudnienia by nie zwracac dotacji... jak czasami prezesi firm dokladaja swoje fundusze na utrzymanie firm.... ale za to poslowie i ministrowie nie proznuja... przynajmniej oni korzystaja z wielotysiecznych premii i poborow... nie martwia sie, co bedzie z rodzinami z dziecmi, czy osobami na emeryturze, ktore jak pozaplacaja oplaty nie maja na jedzenie i leki... Kto tu nie kombinuje nie zyje... a ci co zyja... to raczej wegetacja... o coz Polska rzeczywistosc
juz_pracujacy / 89.25.186.* / 2009-08-18 09:36
no jasne ze to nie kryzys! moze na poczatku wszyscy sie wystraszyli i zaczeli zwalniac, wiec bezrobocie faktycznie roslo, ale teraz z powrotem sa przyjecia !!! wystarczy tylko ruszyc tylek i zaczac szukac - znajomi, portale internetowe, pup... ja znalazlem prace po dwoch miesiacach, a wcale nie mam az takiego wielkiego doswiadczenia... pytalem znajomych, szukalem na portalach - od infopracy po jobexpressy i inne nowe portale, z kazdego poszedlem kilka rozmow i juz pracuje. warunki mam dobre, placa nienajgorsza - kryzys mnie juz nie dotyczy ;)
kaczordonald / 217.43.141.* / 2009-08-15 09:57
i zarobie najnizsza bo wiecej nie daja... to zabiora mi 420zl
z zasilku


Teraz Polska.
asdfff / 194.106.143.* / 2009-08-14 10:30
to moze niech wojskowi nie ida wczesniej na emerytury bo jakos tego nikt nie widzi...ze majac 35 lat sa juz emerytami, chyba ze dla nich wiek sie obnize a dla reszty podwyzszy
wkurzony / 213.25.168.* / 2009-08-14 09:37
najlepiej to by chcieli zeby ludzie umierali w zakladach wtedy nie musieliby placic emerytury. taki nierob za biurkiem to sobie moze do 70 lat pracowac bo w zyciu sie nie narobil ale niech to powiedza gornikowi z dolu hutnikowi czy kobiecince w zakladzie gdzie ciezko zasuwa na maszynie. w oczach popaprancow ten kraj ma tylko biurokratow i biznesmenow i nikogo wiecej. najlepiej by im bylo jakby w kolo warszawy i swoich posesji zrobili mur i odizolowali sie od zwyklych obywateli zwanych przez nich motlochem a obowiazkowo placacych na nich characz by mogli plawic sie w luksusach!
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-08-14 12:32
Najmniej to pracują politycy... raz na jakiś czas przyjdą sobie do parlamentu, podniosą rękę, nacisną przycisk i od razu chcą kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie dostawać. A po 4 latach milionowe odprawy!
raf73 / 89.171.138.* / 2009-08-14 10:50
Najlepiej to jakby ludzie szli na wcześniejszą emeryturę w wieku 40 lat i żyli średnio 80. 20 lat w szkole, 20 w pracy i 40 na emeryturze. Brakujące pieniądze się dodrukuje, a co tam. Nie ma problemu jeśli ktoś był biznesmenem, menedżerem czy innym pracownikiem wykwalifikowanym i odłożył na tyle pieniędzy, że mu na emeryturę wystarcza, ale taki górnik, hutnik, sprzątaczka, czy inny nierób, co całe życie pracował za najniższą krajową, niczego się nie dorobił, nic nie zaoszczędził - kto go będzie na starość utrzymywał? W Waszych oczach ten kraj ma tylko rolników, robotników, bezrobotnych, emerytów i rencistów. Najlepiej by im było, jakby wkoło Warszawy i innych dużych miast zbudować mur i zamienić na wielkie obozy pracy, gdzie ludzie, zwani przez nich wykształciuchami, pracowaliby na haracz dla reszty narodu.
mocniej wkurzony / 213.25.168.* / 2009-08-14 11:11
zapomniales tylko pacanie ze ci rolnicy hutnicy gornicy pracownicy fizyczni korporacji i firm to 80% narodu i dzieki nim te nieroby biurokracyjne maja pensje bo to wlasnie ci robotnicy wypracowuja dochod narodowy ktory marnowany jest na biurokratyczne absurdy typu zusy krusy nieudacznych politykow biura poselskie gdzie ustawiaja cale swoje rodziny, uswtawowe podwyzki sfery budzetowej - te wlasne budzetowka sobie nadaje co roku natomiast w firmach zeby dac podwyzke to najpierw musz sobie ja wypracowac i wiele wiele innych. polityka bankow i z bozej laski bankierow to kolejny problem tego kraju. lichwiarko - krwiopijska elyta! popadasz z jednej skrajnosci w druga i odbiegasz probujac manipulowac. nikt tu nie mowi o 40letnim emerycie tylko o wieku emerytalnym stosownie do przecietnej dlugosci zycia polaka. a to okolice 70-tki. przez takich wlasnie biurokratow urzedy i skorumpowany system ludzie zyja krocej bo nerwowo nie wytrzymuja a te zarobki ponizej jakiejkolwiek godnosci nie daja szansy na zeby pracownik sobie wypoczal w urlopie czy mial w ramach ubezpieczenia prawdziwie bezplatne i natychmiastowe leczenie a nie czekanie na jakiekolwiek badanie pol roku a jak nie to prywatnie i placic. zobacz jak zyje emeryt niemiecki ma wszystko i cieszy sie zyciem u nas emeryt chodzi po smietnikach - no nieliczac tych z ubeckimi korzeniami co to palowali walczacych o demokracje a teraz maja lepiej niz oni i wlos im z glowy nie spadl. ci wszyscy krawaciarze w garniturkach to prawdziwe cwaniaki. widzialem na wlasne oczy jak w utworzonej nowo firmie drzwi sie nie zamykaly i ta banda krwiopijcow pchala sie drzwiami i oknami zeby wcisnac jakies badziewie i zerowac na tym.
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-08-14 12:37
Ludzie na emeryturze są tak schorowani od fizycznej pracy, że co najmniej 50% emerytury wydają na leki i leczenie.
Kiedyś słyszałem porównanie emeryta polskiego i zagranicznego. Emeryt zagraniczny jeździ na wycieczki i na wczasy żyjąc na emeryturze średnio 20 lat. Emeryt polski jeździ do lekarzy i przeżywa średnio kilka lat po przejściu na emeryturę...
loles / 212.159.242.* / 2009-08-14 12:47
bo nie oszczedzaja to nie jezdza na emeryturze i nie pitolcie, ze nie maja z czego cale zycie oszczedzac
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-08-14 18:28
A ty to pewnie dyrektor jesteś?
Może ty zarabiasz po kilka tysięcy, ale inni nie. Dostają często po 1000 zł brutto za ciężką, fizyczną pracę. I harują przez całe życie po to, żeby jakiś facecik w garniturku mógł pisać takie komentarze jak ty - że "trzeba było oszczędzać".
fhakljshkdjfh / 79.175.201.* / 2009-08-14 09:51
nie martw sie . Syf jaki dodaje sie do jedzenia doprowadzi do tego że ludzi będzie sie wykańczać a o emeryturze zapomnij
dareg / 87.207.175.* / 2009-08-14 08:59
panie premierze, a co z szumnie zapowiadanym programem "50+" dotyczącym zatrudniania osób po 50-tce ?
tzw. obiektywni dziennikarze o to już pana nie pytają ale my pamiętamy !
arch / 2009-08-14 10:15 / Tysiącznik na forum
Przed wyborami !
"Szanowni Mieszkańcy Zagłębia Miedziowego!
Nieprawdziwe informacje o prywatyzacji KGHM Polska Miedź SA to wyłącznie kolejna manipulacja polityczna.

Platforma Obywatelska
-Nie sprywatyzuje KGHM
-Nie oszuka górników
-Nie ograbi firmy z zysku
Jestem przekonamy, że 21 października dokonacie wyboru kierując się dobrem kraju i regionu miedziowego.
Lubuskie zasługuje na cud gospodarczy.
Donald Tusk
-By żyło się lepiej. Wszystkim!"
dex / 213.25.168.* / 2009-08-14 11:18
on nawet w tym samym dniu co to mowil to niewiedzial co mowi
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-08-14 12:40
"Nikt wam nie da tyle, ile ja mogę wam obiecać!"

Najnowsze wpisy