Forum Polityka, aktualnościKraj

Biblioteka tylko płatna? Ministerstwo uspokaja

Biblioteka tylko płatna? Ministerstwo uspokaja

Wyświetlaj:
GGgucio / 83.12.240.* / 2012-02-27 12:41
Czy słowo 'rigcht' oznacza 'prawo dla bogatch' ? (Public Lending Rigcht ) - gratuluję anonimowemu autorowi
POlska Kobieta / 89.69.217.* / 2012-02-26 15:45
Niech żyje PO i ich reformy. Ludzie jak PSL ma jakieś wąty to niech ucieka, moim zdaniem PO razem z partią Palikota mogą zrobić dużo więcej dobrego dla Polski. Już dzisiaj dzięki PO bo PSL w tym zasługi nie ma jesteśmy postrzegani jako nowoczesne państwo, to w PO mamy pierwszego Afro-Polaka pana Goodmena, to dzięki partii Palikota mamy w parlamencie pierwszych transwestytów, gejów i zbuntowanych księży. PSL jest hamulcowym Polskich Reform, PO musi zlikwidować KRUZ oraz dokończyć reform emerytalnych i sprywatyzować LOTOS który jest reliktem komuny. Jest to ważne szczególnie dla nas kobiet, nie chcemy być kucharkami i sprzątaczko niańkami. Dosyć tego miarka się przebrała, sama miałam kiedyś męża który przychodził z pracy pijany i tylko się nademną pastwił dopuki nie poszłam do pracy i nie stałam się niezalezna teraz odkryłam, że mężczyżni wcale mi do niczego nie są potrzebni, mieszkam z koleżanką i razem wychowujemy mojego syna z pierwszego małżeństwa. Kiedy wreszcie zrozumiecie, że cały świat się z nas śmieje a PO może dokonać transformacji na państwo normalne i nowoczesne gdzie nie morduje się kobiet jak pani Blida albo aresztuje niewinne naiwne kobiety jak pani Jakubowska albo Sawicka. Może PO nie zaczeło najlepiej swojej studniówki ale ważne jest jak się kończy a ja przewiduje, że znowu wygrają wybory może jeszcze z lepszym rezultatem jak te ostatnie. Przecież na zdrowy rozum, oni rządzą już ponad cztery lata i dalej prowadzą we wszystkich sądarzach. Tylko sfrustrowany ciemny lud po zawodówkach narzeka bo nie chce wziąść się do prawdziwej pracy.
POlska Kobieta / 89.69.217.* / 2012-02-26 14:52
Kto normalny teraz korzysta z biblioteki, wszystko jest w internecie zresztą Polacy i tak nie czytają książek i to jest udowodnione. Znam przykłady magistrów którzy skończyli swoje studia i są dumni, że nawet jednej książki nie musieli przeczytać. Dzisiaj nawet siłacz Pudzianowski jest magistrem a wy się czepiacie tytułu pana profesora Bartoszewskigo. Książki robi się z drzew szkoda marnować taki pożyteczny materiał tak ważny w walce z globalnym ociepleniem. PO powinno być konsekwentne i nie ustąpić w tej kwestii tak jak byli nie ustępliwi w wprowadzeniu podatku 23% na książki i rzeczy dla dzieci. Dzieci w Polsce powinny być dla osób odpowiedzialnych i zamożnych a nie dla biedaków którzy jak ta słynna Magda póżniej je mordują i porzucają na śmietniku. Jestem dumna, że oddałam swój głos na pana Tuska tak jak każda osoba z wyższym wykształceniem a wy frustraci po zawodówkach wybijcie sobie z głowy wasz Jaruś do władzy nie wróci i lepiej zabierzcie się za wasze gospodarstwa bo jak wam zabierzemy kruz to nie będzie zmiłuj się.
bibliotekarka76 / 94.154.61.* / 2013-02-22 00:52
Jakaś ty paniusiu bystra, jakaś ty inteligentna... ale "dopóki", "sondażach" i "frustracji" to napisać nie umiesz. I o tym, że słowa "wziąść" w języku polskim nie ma, to też nie wiesz? I nie wyjeżdżaj, żeś ty z jakimś wyższym, bo aż skóra cierpnie i zastanawiam się gdzieś ty ten dyplom kupiła albo na której uczelni taki poziom jest.
jgrg / 94.154.61.* / 2013-02-22 00:27
Do POlskiej Kobiety: Książki robi się z drzew??? A gdzież pani magister to wyczytała? Na onecie, wikipedii, ściądze czy chomikuj? Normalny człowiek to korzysta z biblioteki, bo wie, że w bibliotece to nie tylko książki są. Normalny człowiek, nawet jeśli nie czyta książek, to potrafi wyszukać w internecie odpowiednie informacje ot, chociażby kiedy i z której strony nadejdzie do nas to ociepleniu klimatu. A tym, że nigdy nic nie przeczytał by się nie pochwalił.
m-53 / 83.24.42.* / 2012-02-26 13:59
Jeszcze moment, a jakiś artysta-celebryta puści w towarzystwie bąka. Przez podobnych mu zostanie to okrzyknięte niepowtarzalnym dziełem sztuki, aktem odwagi i łamaniem kołtuństwa - prawa autorskie zostaną zastrzeżone. Już mnie boli brzuch. Ze śmiechu.
Kolejnym etapem będzie chodzenie po ulicach z zamkniętymi oczami lub wrzucanie przed każdym budynkiem złotówki do puszki - w innym przypadku będę oglądał dzieła architektoniczne podlegające prawom autorskim nie uiszczając należnych tantiem.
lullaby / 81.219.114.* / 2012-02-26 10:32
Jak będą czytać to zaczną myśleć,a po co.Sleep, baby, sleep
Our cottage vale is deep
The little lamb is on the green
With snowy fleece so soft and clean
Sleep, baby, sleep
Sleep, baby, sleep
Lowca lamerow / 91.94.41.* / 2012-02-26 12:31
Pewnej osobie zaświeciły się oczka. Genialne! Będzie dodatkowy przychód od osób myślących... wróć... czytających. Jeżeli Unia dopuszcza, a nie nakazuje, a może być z tego dodatkowy podatek... tfu... przychód, to grzechem byłoby nie skorzystać.
A ja sobie myślę, że skoro Unia w naszą gospodarkę tak bardzo ingeruje, to może wprowadźmy taki jeden wspólny europejski ZUS, z którego będą wypłacane emerytury.
jgrg / 94.154.61.* / 2013-02-21 23:57
Ale w ue dopłacają kaucję za wypożyczenie książki. Jak się książki kupuje, to autor z czegoś żyje, a jak biblioteka zakupi jedną, a reszta zalega na półkach w księgarniach? Zresztą, z tego co pamiętam, kiedyś były takie wypożyczalnie kaset wideo. Tam płaciło się kaucję i nikt nie narzekał.
asiulekk / 83.9.134.* / 2012-02-26 21:05
Jak ludzie przestaną czytac, to łatwiej im bedzie na matołów głosować.

Najnowsze wpisy