BIOTON

Money.pl / 2009-05-18 11:22
Komentarze do spółki: BIOTON.
Wyświetlaj:
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-06-17 08:32
Kolejna spółka Krauzego, która nie płaci długów. Wykup obligacji o wartości prawie 100 mln złotych zagrożony. Już wielki czas, aby dotarło do wszystkich, iż Krauze z natury rzeczy nigdy nie płaci swoich długów. Powyższa sytuacja raczej dobrze spółce nie wróży
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-06-13 21:37
Od dzisiaj Krauze jest mocniejszy psychicznie. Zobaczył, że nie jest na tym świecie sam, ma Kulczyka - kolegę z tej samej szkoły okradania ludzi
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-06-13 08:55
Sagi ciąg dalszy, kolejny dzień z życia złodzieja. Dzisiaj sprzedam po 4 grosze kolejne 2 miliony świeżo wydrukowanych akcji. Na wódeczkę i cygaro wystarczy, a jutro pomyślę o nowej emisji akcji. W końcu mam całą szafę warrantów subskrypcyjnych. Ci w KNF i prokuraturze tego nie ogarną, za cienkie bolki
sącz / 31.174.122.* / 2013-06-11 16:25
fumfle się wspierają ,na PO nie zagłosuje już to wiem dawno ,
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-06-11 13:45
Trzeba sprawy nazywać po imieniu- chcesz bezkarności Krauzego to wspieraj Tuska oraz głosuj na PO w najbliższych wyborach. Chcesz sprawiedliwości oraz widoku złodzieja w więzieniu - pomyśl i zagłosuj mądrze
sącz / 188.33.140.* / 2013-06-10 10:39
W przeddzień ogłoszenia nowej listy leków refundowanych przez rząd Tuska wykupił akcje firmy farmaceutycznej, która zyskała na tej decyzji. Wcześniej, dzięki błyskawicznej zmianie prawa przeforsowanej przez PO, sąd umorzył sprawę przeciwko niemu. Od dziennikarki, która pokazała, jak powstawało jego imperium, żąda miliona złotych. Ryszard Krauze jest oligarchą, o którego związkach z władzą za rządów PO słychać najczęściej.

Lata Krauze nad Warszawą. W samolocie kończy się paliwo, a zniecierpliwiony biznesmen krzyczy: „Powiedzcie mi, jakie są wyniki wyborów, bo nie wiem, czy lądować, czy nie” – taki dowcip krążył po Sejmie w 2007 r. „Największy płatnik”, „pan Rysiek z Gdyni”, „ten, co samolotem lata”, „mistrzu gruby” – to malownicze określenia biznesmena, jakich użyli wówczas w podsłuchanych telefonicznych rozmowach komendant główny policji Konrad Kornatowski i były prezes PZU Jaromir Netzel.
zwiń
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-06-08 18:13
a ja się pytam dlaczego Prezes Biotka nie wystartował wzorem Prezesów Petrola i Siluriana na stanowisko Prezesa PGNiG-e. Przecież kwalifikacje ma rewelacyjne, osiągnięcia biznesowe również. Panie Prezesie swoją postawą przynosi Pan wstyd akcjonariuszom Biotka oraz samemu Krauze, którego blokuje Pan w dalszych kombinacjach. Przecież sam Pan chyba widzi, iż z akcjonariatu spółek Krauzego wycisnęliście już prawie wszystko. Teraz tylko dotacja Skarbu Państwa, a Pan sobie robi jaja?
yachu / 5.173.98.* / 2013-06-07 08:38
eddzień ogłoszenia nowej listy leków refundowanych przez rząd Tuska wykupił akcje firmy farmaceutycznej, która zyskała na tej decyzji. Wcześniej, dzięki błyskawicznej zmianie prawa przeforsowanej przez PO, sąd umorzył sprawę przeciwko niemu. Od dziennikarki, która pokazała, jak powstawało jego imperium, żąda miliona złotych. Ryszard Krauze jest oligarchą, o którego związkach z władzą za rządów PO słychać najczęściej

Lata Krauze nad Warszawą. W samolocie kończy się paliwo, a zniecierpliwiony biznesmen krzyczy: „Powiedzcie mi, jakie są wyniki wyborów, bo nie wiem, czy lądować, czy nie” – taki dowcip krążył po Sejmie w 2007 r. „Największy płatnik”, „pan Rysiek z Gdyni”, „ten, co samolotem lata”, „mistrzu gruby” – to malownicze określenia biznesmena, jakich użyli wówczas w podsłuchanych telefonicznych rozmowach komendant główny policji Konrad Kornatowski i były prezes PZU Jaromir Netzel.

W 2007 r. zawrotna biznesowa kariera Ryszarda Krauzego, mająca korzenie w PRL, wydawała się zagrożona. Ale wszystko zmieniło się po wyborach wygranych przez PO.

Niesamowity instynkt akcjonariusza Krauzego

22 grudnia 2011 r. Ryszard Krauze wykupuje 120 mln akcji firmy Bioton. W komunikacie giełdowym Bioton informuje, że Krauze kupił je po 7 gr, czyli za blisko 8,4 mln zł. Jak ujawniła „Gazeta Polska Codziennie”, stało się to na dzień przed opublikowaniem przez rząd nowej listy refundacyjnej leków. Okazało się, że jest ona korzystna dla Biotonu. Bo znalazła się na niej insulina ludzka produkowana przez Bioton, a nie ma tzw. insuliny analogowej. Ministerstwo Zdrowia zignorowało tym samym apele lekarzy oraz osób chorych na cukrzycę, którzy domagali się refundacji insuliny analogowej. Od kilku lat stara się o to m.in. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.

Według zapewnień zakup akcji przez Krauzego miał być długoterminową inwestycją w spółkę. Wraz z zależnym od niego Prokom Investments gdański biznesmen zwiększył swój faktyczny udział w firmie do blisko 27 proc. Tymczasem okazała się sukcesem od razu: kurs akcji Biotonu wzrósł o ponad 16,5 proc.

Miał prawo złożyć fałszywe zeznania

Kłopoty Krauzego przed zwycięstwem PO wydawały się poważne. 30 sierpnia 2007 r. prokuratura wydała postanowienie o jego zatrzymaniu. Oligarcha był w tym czasie za granicą. 18 września prokurator poinformował, że Krauze jest podejrzany o składanie fałszywych zeznań i utrudnianie śledztwa w sprawie przecieku z akcji CBA w resorcie rolnictwa. Groziło mu za to do pięciu lat pozbawienia wolności.

21 października odbyły się wybory parlamentarne, które wygrała PO, a 16 listopada został powołany gabinet Donalda
Zimax / 99.230.124.* / 2013-06-04 21:16
Szanowni Investorzy i Zarzadzie.
Spolka stracila zaufanie wszystkich a tym samym Zarzad.
Niefortunnie sie sklada,ze glowny udzialowiec nie rozumie ekonomi i chyba jej nigdy nie rozumial.
Spolka powinna byc dzisiaj po 10 zl minimum.
Jeszcze raz wracam do tezy,ze Zarzad i chyba glowny udzialowiec pan K
jezeli chce odzyskac swoje pieniadze i stracic w petroinvestment powinni.
-konwersja akcji 1-1000,no moze 1-500
-ustalenie devidendy na poziomie 3% minimum
-pokazanie planu naprawczego
-pokazanie planu na 6 misiscy,1 rok w terminie do 10 lat.
Przekonanie inwestorow,ze jeszcze nie wszystko stracone.
Panowie chcyba chcecie odzyskac pieniadze mowie to Pana K i jego zarzadu,Rady Nadzorczej etc.
Pozdrawiam
Zimax
wolftek1 / 88.147.18.* / 2013-06-05 19:05
Szanowny bezrobotny ekonomisto postawiłeś teze że spółka straciła zaufanie wszystkich ,otóż nie wszystkich bo mojego nie ,gdyż żeby coś stracić to najpierw trzeba to coś posiadać,choć jako człek nie uczony(ach ja nieszczęsny,aj,aj,ajajaj i na koniec aj waj)mogę się mylić.A że tak fortunnie się złożyło że rozumiesz lepiej ekonomię niż główny udziałowiec(co jest dla mnie wystarczającą rekomendacją)oświeć mnie nieuczonego(ach ja itd. jak wyżej)i wytłumacz jaką metodę zastosowałeś że twierdzisz że spółka powinna być dzisiaj po 10zł i o co chodzi z tym odzyskiwaniem i traceniem pieniędzy w petrolinvestment i dlaczego miałby je tracić ,bo przyznam że nie rozumiem ale to pewnie dlatego że nieuczony jestem .pozdrowienia i ukłony(niskie -rzecz jasna)
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-06-04 23:08
Zimax, z choinki się urwałeś, chcesz złodzieja przekonać, aby się poprawił i przestał kraść. Przecież to niemożliwe, natury słowem nie zmienisz. Złodziej czuje respekt tylko przed siła, która ma realnie zagraża. Zasadami się nie przejmuje, gdyż ich po prostu nie ma. Daruj sobie więc te wszystkie apele, gdyż to głos wołającego na puszczy
GTX / 83.30.127.* / 2013-06-02 17:37
Mam przeczucie, że zbliża się okres wzrostów dla Biotonu i będzie można zarobić tu jeszcze kupę kasy...
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-06-02 22:08
marzyciel, jak myślisz o ile wzrośnie, jak do Krauzego zaczną się dobierać komornicy, zaś Petrol ogłosi plajtę?Od zawsze pisałem, iż kurs może tylko wtedy iść w górę kiedy będzie zaufanie inwestorów, którzy zechcą kupować akcje danej spółki. Zaufanie do Krauzego, który cieszy się słuszną opinią złodzieja bez najmniejszych skrupułów jest zerowa.Ciekaw jaki to masochista zechce kupować akcje od cypryjskich słupów Krauzego, aby kurs nieco wzrósł?
mniaki / 188.33.220.* / 2013-05-31 08:45
najgorsza spółka na giełdzie to biot ,oszustwa to jest myśl przewodnia zarządu
siła spokoju / 87.206.0.* / 2013-05-26 09:39
Przypominam, iż na początku roku kurs był po 10-11 groszy. Na skutek kombinacji Krauzego kurs zwalił się do 3 groszy. Krauze też sporo stracił. Widać sam stracił azymut i powinien jak najszybciej udać się do psychiatry
debos / 95.49.84.* / 2013-05-28 19:54

Krauze też sporo stracił.

Jak sprzedał to stracił. Jak nie sprzedał to nie stracił. Ale o co w tym wszystkim chodzi nie wie nikt. Chyba, że wartość Biotonu na jedną akcję jest taka jaka jest cena akcji na giełdzie. A może jeszcze mniejsza.
GTX / 83.29.197.* / 2013-05-26 13:16
Jakie 3 gr? Z tego co widzę to amy 4gr.
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-05-26 19:01
masz rację dzisiaj mamy 4 grosze, w ramach zgłoszonego problemu niewielka to różnica
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-05-24 07:38
Obroty są wyjątkowo marne, gdyż coraz więcej akcjonariuszy dochodzi do wniosku, iż złodzieja należy omijać z daleka. Krauze wykończy się sam, w końcu zapracował na swoją opinię
ciekawostka1132 / 84.10.220.* / 2013-05-21 13:00
Komuś zależy na zbijaniu ceny... I te wszystkie komentarze, że niedługo będzie po 1 gr. A wcześniej zapowiedź dodatkowej emisji, do której nie doszło. Ciekawie będzie obserwować rozwój wypadków. Obroty są wyjątkowo marne, więc pewnie niską cenę będą utrzymywać jeszcze długo.
Jędruk W. / 94.158.235.* / 2013-05-21 09:29
Szkoda tych wszystkich ludzi, którzy nie pozbyli się akcji wcześniej. Będzie jak ze Swarzędzem, (gdzie po wycofaniu z giełdy, teraz dopiero rusza produkcja w zakładych wyprzedanych panu X.i można się tam zatrudnić jako stolarz lub tapicer.) Akcje Biotonu 1 grosz i uchwała o rozwiązaniu spółki z uwagi na niemożliwość finansowania i dalszego rozwoju. A fabryki we Włoszech, w Szwajcarii, w Niemczech, w Izraelu i Singapurze zostaną i zostaną akcjonariusze nabici w butelkę z wąskim wylotem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy