Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Biurowiec Karkosika....... teoria i zadanie domowe dla forumowiczów.

Biurowiec Karkosika....... teoria i zadanie domowe dla forumowiczów.

simon_r / 213.158.197.* / 2006-10-12 13:49
Jak wiadomo pan Roman ma zamiar wybudować nowy biurowiec jako siedzibę dla swoich nowych spółek przy prostej. Szacuje się, że biurowiec ten bedzie kosztował ok. 200mln zł.
I teraz taką mam teorię - patrząc na dotychczasowe postępowania tego pana jestem przekonany, że:
- jesli będzie budował biurowiec to pewnie inwestorem bedzie Midas (właśnie podjęli uchwałe o rozszerzeniu działalności o inwestycje w nieruchomości!!)
- pan Romek ma zwyczaj kupować udziały w spółkach, które mają coś robić na rzecz innych jego spółek
- nie znam żadnej firmy budowlanej, która mogłaby się podjąć budowy biurowca za 200mln i byłaby własnością pana Romka... więc najpewniej wkrótce okaże się, że Midas zaczął skupować papióry jakiejś spółki budowlanej...

I teraz zadanie domowe dla Was... co to może być za spółka????...

Ja już mam swój typ :))... który własnie zaczyna rosnąć
Wyświetlaj:
jacox1@tlen.pl / 195.136.148.* / 2006-10-17 00:13
ja również stawiam na mostostal export - powody są dwa:
1 spółka robi takie budowle jak biurowce
2. od lat brakuje tutaj strategicznego inwestora - a pan roman może się za nia wziąć bo jest niedowartosciowana
Dlaczego nie Mostostal zabrze - odpowiedź prosta - spółka jest zadłużona i ma słabe moce techniczno - technologiczne - ratowali się obligacjami od plajty - podobnie zrobił elektrim - za rok trza wykupić obligacje - z takimi przychodami to akcjonariusze powinni bardzo uważać - chyba że mają obligacje to mają świety spokój
OnAr / 213.158.197.* / 2006-10-12 13:54
Moim skormnym zdaniem moze to być Mostatostal Zabrze. Dlaczego
- spółka niedowartościowana,
- spółka z branży budowlanej,
- spółka giełdowa,
polecam rownież lekturę ostatnich raportów, ktore wskazuja na dobre wyniki.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy