Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Boni: Pół miliarda dla stoczniowców

Boni: Pół miliarda dla stoczniowców

Money.pl / 2008-11-28 11:27
Komentarze do wiadomości: Boni: Pół miliarda dla stoczniowców.
Wyświetlaj:
Garand / 2008-12-05 11:20 / portfel / Bywalec forum
To ja lece się zatrudnię, może załapię się jeszcze na 15 tys :)
Garand / 2008-12-05 11:21 / portfel / Bywalec forum
No dobra, tylko dla tych zatrudnionych przed 30 października. Nie dam jednak rady
Bernard+ / 83.22.112.* / 2008-12-01 17:42
Nic nowego wszak każda polska władza od 1990 roku boi się kilku tysięcy zorganizowanych stoczniowców, górników czy kolejarzy a w d...ie ma 2, 2 miliona pracowników i pracodawców z mikroprzedsiębiorstw, z których bezlitośnie ściąga podatki i składki, bo ta masa 2, 2 milionów pracujących po 60 godzin tygodniowo podatników nie jest politycznie zorganizowana i nie potrafi przyjechać bo nie ma na to ani pieniędzy i ani czasu aby na własny koszt jechać do stolicy i dać władzy w d..ę.
Zaś tysiące zawodowych związkowców z państwowych zakładów pracy utrzymywanych na koszt państwa ma środki od tegoż państwa, aby za nie wynająć kilkaset autobusów i wynająć meneli spod piwiarń uzbrojonych w style od łopat i kilofów do manifestowania, do rzucania petardami, (które również ma, za co kupić) i do uderzania innymi ciężkimi przedmiotami w policjantów oraz do palenia opon i zanieczyszczania powietrza, co jest normalnie karalne, ale w czasie związkowej zadymy uchodzi przestępcom bezkarnie jak wysypywanie zboża na tory było tak długo bezkarne jak długo samobrona miała siłę, której bał się premier i jego brat. Nie będzie w Polsce dobrze tak długo jak długo będzie nierówność wobec prawa, bo pobłażliwość dla silnych i leniwych a bezwzględna egzekucja prawa dla cichych i pracowitych Polaków.
PROTEST / 87.205.159.* / 2008-11-28 18:40
Zostałem zwolniony z byłego zakładu Polkolor w Piasecznie i do mnie nikt nie dołożył takich pieniędzy (od 15 do 60 tys/ na głowę) jestem na bruku. Takich jak ja zwolnionych z TDP Sp. z o.o. w Piasecznie jest już około 3 tysiące (zakład zostaje powoli zamykany w styczniu będzie pracowało tylko ~200 osób) Ja też niechcę dokładać do stoczniowców bo do mnie jeszcze nikt nigdy nic nie dołożył. Protestuję przeciw rozdawnictwu naszych pieniędzy.
Bernard+ / 83.22.112.* / 2008-12-01 18:08
PROTEST tu na forum jest nieskuteczny musisz zebrać kilka tysięcy byłych pracowników i pojechać do Warszawy i do Brukseli tam musisz spalić po kilkanađcie opon do tego potrzeba parę butelek benzyny, bo opona od zapałki się nie zapali musisz za kilka tysięcy Protest tu na forum jest nieskuteczny musisz zebrać kilka tysięcy byłych pracowników i pojechać do warszawy i do Brukseli tam musisz spalić kilka opon do tego potrzeba parę butelek benzyny, bo opona od zapałki się nie zapali musisz za kilka tysięcy kupić petard jakieś transparenty po 200zł sztuka minimum 50 szt. jakieś style od łopat i kilofów dla każdego uczestnika to około 5000zł jak kupisz hurtem 1000szt. do tego musicie mieć gwizdki, trąbki kołatki dla bezpieczeństwa własnego każdy uczestnik powinien mieć kask ochronny i rękawice ochronne. Jeżeli to wszystko będziesz miał musisz wynająć autobusy około 50 osób zmieści się do jednego, więc dla 1500 manifestantów musisz wynająć 300 autobusów stawka za kilometr to jakieś 5 zł i 20 zł za godzinę dla kierowcy. Uwaga zamówienia do firm transportowych posiadających autobusy trzeba złożyć, z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Potem jeszcze musisz mieć opaski biało czerwone dla służb związkowych idących skrajem pochodu. Jeżeli więc razem zbierzecie sobie około 50 tyś złotych to możecie jechać do Warszawy i skutecznie załatwić sobie odprawy, ale zapewne, jako nowicjusze będziecie musieli jeździć kilka razy zanim Wasz komitet protestacyjny zostanie zaproszony na rozmowy, więc jeżeli nie macie 200 tyś składkowego funduszu strajkowego to dajcie sobie spokój, bo nic nie załatwicie. Chociaż z Piaseczna moglibyście iść pieszo po drodze blokując ruch samochodowy to wyjdzie Was taniej. Pozdrawiam zwolnionych z Polcolor w Piasecznie jestem z Wami, jeżeli podacie nr SMS to dam Wam darowiznę,
cHinga / 153.19.93.* / 2008-11-28 14:19
ale wściekli będą ci co im roq zabrakło do następnego progu!!! 15tysi to nie przelwki
Profit Co. / 2008-11-28 12:29 / portfel
To są MOJE pieniądze – nie życzę sobie, żeby je dawać, bo ktoś ma taki kaprys. Mnie jak wywalą z roboty to nawet kopa na dowidzenia nie dostanę, a tu proszę. SKANADAL, WIELKI SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Krzysiek84 / 83.15.98.* / 2008-11-28 11:49
Ciekawe czy związkowcy - czyli de fakto nie pracownicy stoczni też dostaną odprawy.

Oczywiście odprawy zdecydowanie za wysokie, ale to i tak lepsze niż było do tej pory no i rodzi nadzieję, ze już nigdy nie trzeba będzie w te stocznie ładować kasy z podatków.
man13 / 2008-11-28 11:27 / Tysiącznik na forum
Ciekawe jest to rozdawnictwo.
mar23 / 83.19.180.* / 2010-01-25 23:18
Przynajmniej ktoś ze zwyklych ludzi dostal jakieś pieniądze żeby jakis czas przeżyć w dobie bezrobocia bo inaczej politycy by się nimi jakoś podzielili !!!

Najnowsze wpisy