Forum Forum prawnePracy

Brak pracy, brak ubezpieczenia.

Brak pracy, brak ubezpieczenia.

Martusia01 / 2011-09-01 12:41
Parę miesięcy temu zarejestrowałam się do urzędu pracy jako osoba bezrobotna. Tam dano mi staż w pewnej firmie, niestety z przyczyn osobistych musiałam z niego zrezygnować, i tak o to zostałam wykreślona z listy UP. Teraz nie posiadam pracy, ani ubezpieczenia. Czy jako osoba 25-letnia mogę się podpiąć pod ubezpieczenie mojej mamy , która prowadzi własną działalność gospodarczą?
Wyświetlaj:
Anitka1 / 87.119.18.* / 2012-01-20 20:33
Witam!! Mój mąz prowadzi działalnosc gospodarcza a ja jemu pomagam, jestem zarejestrowana z kodem 05 1100. Mi niestety ta praca nie odpowiada czy mogę sie wyrejestrowac z ubezpieczeń i zarejestrowac w Urzędzie pracy? w celu znalezienia innej? U pracodawców jestem skreślona na wstepie, kiedy widzą,że jestem już zatrudniona a tyle osób w kolejce stoi bezrobotnych.
szklarek / 2012-01-23 12:03
Pracodawców nie interesuje to, że innym praca bardziej się przyda, a to że w takim przypadku jest Pani dużo mniej dyspozycyjna.
Wyrejestrować oczywiście w ZUS można, ale musi to uczynić mąż jako płatnik. No chyba, że macie spisane pełnomocnictwo do załatwiania takich spraw.
Nie ma przeszkód, by zarejestrować się następnie w PUP. Możliwy jest nawet zasiłek dla bezrobotnych.
mania223 / 2011-09-01 13:59
a jeśli wyrejestrowałam się z PUP, bo podjęłam pracę na umowę zlecenie na trzy miesiące, to czy po tych trzech miesiącach znów będę mogła się zarejestrować? co dokładnie muszę wtedy przedstawić w PUP?
wiwan / 2011-09-01 13:27
Tylko do 26 roku życia i tylko w przypadku podjęcia/kontynuowania nauki.

Bez ww warunków pozostaje zarejestrowanie Ciebie przez mamę jako osoby współprowadzącej DG- czyli z pełnymi składkami ZUS, ale i obowiązkiem ich odprowadzania, lub zatrudnienie Cię przez mamę na zlecenie lub etat.
No i oczywiście ponowna rejestracja w PUP, ale najwcześniej 120 dni od wyrejestrowania.

Jest jeszcze dobrowolne u. zdrowotne w NFZ, ale drogie- obecnie 321,59 zł /mc.

Najnowsze wpisy