Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Brazylia - spadająca gwiazda z gwiazdozbioru BRIC

Brazylia - spadająca gwiazda z gwiazdozbioru BRIC

Wyświetlaj:
ert / 89.76.196.* / 2012-07-06 07:47
marzenie wszystkich ekonomistow : brak minimalnej placy...ehh... lza sie w oku kreci ,juz widze tych ludzi zap... 400 zl mieiecznie a tu taki wyzysk dla przedsiebiorcow ;)
Budyń / 89.76.112.* / 2012-07-12 08:43
A powiedz mi jaki problem płaca minimalna rozwiązuje ?
[1] czy jest w całości zwolniona od podatku, tak aby państwo nie dobijało namniej zarabaiających ?
[2] czy jest nie do obejścia przez zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracu ?
[3] czy wypłacana w ustalonej wysokości daje szansą na minimalną, godną samodzielność zarabiającego ?

Owszem, ludzie by zapierniczali - albo próbowali: wiesz dlaczego ? Bo istnienie płacy minimalnej dało pracodawcom argument "płacę nakazane, więc o co chodzi?" a pracownikom przeświadczenie że "mam co mam, minimum, ale mam więc skoro takie jest to musi starczyć".


Nie mówiąc już o tym, że dzięki płacy minimalnej oraz innych barierom biurokratycznym spora grupa społeczna jest odcięta od legalnego, łatwego formalnie _dorabiania_ w jakimś ograniczonym wymiarze...
~Hej / 89.238.45.* / 2012-07-08 08:44
Nie wypowiadaj się na tematu których nie rozumiesz.
polska_to_dziki_kraj / 193.109.225.* / 2012-07-05 17:54
co to qrwa za porównanie ? i dalej

Brazylię można uznać za kraj, gdzie otoczenie regulacyjne jest mało przyjazne dla prowadzenia biznesu, jeśli za podstawę wziąć ranking Doing Business, gdzie kraj ten zajmuje 126 miejsce (na 183 kraje) w generalnym zestawieniu.

a nasza zielona wyspa to raj dla przedsiębiorców ???

Najnowsze wpisy